• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Pa upravo to sam i napravil. Ostal je manometar gore, ali ... Moram nabaviti onaj kaj se našerafi na kotrolnu plocu i spojit ga ! E, onda bu to to !!

ako ti je taj manometar kvalitetan bolje njega prisarafi. i ovi novi cesto pocnu brljaviti. tesko je naci stari teleoptikov oni su dobri.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
ako ti je taj manometar kvalitetan bolje njega prisarafi. i ovi novi cesto pocnu brljaviti. tesko je naci stari teleoptikov oni su dobri.

Je, jako je "dobar"... Sa kineske pumpe za gume pumpat . Nadje se na sajmistu svasta ! Tak sam se patil sa tim pumpama, a nemas vise di kaj kupit kvalitetno !! I tak sam na sajmu naletil na staru noznu Fadipovu !! E, to je pumpa !! Tak cu i manometar naci i to sa lajtunzima i prikljucnim maticama, a usput ce i kotlovina lec !! :p:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Je, jako je "dobar"... Sa kineske pumpe za gume pumpat . Nadje se na sajmistu svasta ! Tak sam se patil sa tim pumpama, a nemas vise di kaj kupit kvalitetno !! I tak sam na sajmu naletil na staru noznu Fadipovu !! E, to je pumpa !! Tak cu i manometar naci i to sa lajtunzima i prikljucnim maticama, a usput ce i kotlovina lec !! :p:

Skini sa starog auta napravi reducir vijak i 30 godina miran si :drink:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Skini sa starog auta napravi reducir vijak i 30 godina miran si :drink:

Upravo tak i planiram ! Naci na sajmu za par kuna takav manometar i slozit ga na plocu !! E, takvog Urusa nitko nebu onda imal :)
 

vendelin73

Novi član
Tu od
1 Ožu 2013
Poruka
12
Ekipa,trebam savjet. Na Pumpi hidraulike na malom medi savijena je osovina gdje ide zupčanik izbijen je semering. Zbog čega je došlo do savijanja i izbijanja semeringa? Dali to znači nova pumpa ili se može popravit. Znate li gdje ime povoljnih novih pumpi.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Ekipa,trebam savjet. Na Pumpi hidraulike na malom medi savijena je osovina gdje ide zupčanik izbijen je semering. Zbog čega je došlo do savijanja i izbijanja semeringa? Dali to znači nova pumpa ili se može popravit. Znate li gdje ime povoljnih novih pumpi.

Pumpa ti je od 500-700 kn...ovisi ko i gdje proizvodi... a ak niije skidan poklopac hidraulike prije...onda je neki ku...ufer.. uletio pod zupčanik pumpe..najvjerojatnije..drugo nemre povinut osovinu
 

vendelin73

Novi član
Tu od
1 Ožu 2013
Poruka
12
Netko je prije mene skidal, jel su pametnjakovići skidali lajtung šta povezuje cilinder i razvodnik ( crna kocka ) umjesto kljućom 24, sjekaćem i čekićom. Luđaci. Hvala na informacijama. Neznam dali se smije reklamirat trgovina gdje se može nabavit pumpa hidraulike kako si naveo.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Netko je prije mene skidal, jel su pametnjakovići skidali lajtung šta povezuje cilinder i razvodnik ( crna kocka ) umjesto kljućom 24, sjekaćem i čekićom. Luđaci. Hvala na informacijama. Neznam dali se smije reklamirat trgovina gdje se može nabavit pumpa hidraulike kako si naveo.

smije..kak ne... imaš kod www.hubzin.hr ili www.jakopic.hr i mnogo još..al meni osobno najdraži hubzin (i najbliži :D)
A zato je i zvijano..predpostavljam..kad su vraćali nazad samo su ga bubnuli na silu,pa je nešto moralo dobit... a poklopac ima određeni princip stavljanja..ne samo paf i gotovo... :x:
 

vendelin73

Novi član
Tu od
1 Ožu 2013
Poruka
12
smije..kak ne... imaš kod www.hubzin.hr ili www.jakopic.hr i mnogo još..al meni osobno najdraži hubzin (i najbliži :D)
A zato je i zvijano..predpostavljam..kad su vraćali nazad samo su ga bubnuli na silu,pa je nešto moralo dobit... a poklopac ima određeni princip stavljanja..ne samo paf i gotovo... :x:

Ma glupani. Hvala na pomoći.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pozz ! Eto, obecal sam da cu objaviti rijesenje oko mog problema vezanog za lampicu ulja. Dakle, definitivno je indikator !! Nabavio sam jedan stari kak mi je željko savjetovao i riješio problem ! Hvala svima !!
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
ursus 335

na ursusu mi je ugrađen alternator umjesto dinama
dok traktor radi lagano mi tinja lampica od akumulatora pa ako nešto neko zna nek javi!!!!!!:(y):
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
na ursusu mi je ugrađen alternator umjesto dinama
dok traktor radi lagano mi tinja lampica od akumulatora pa ako nešto neko zna nek javi!!!!!!:(y):

Ma to je i kod mene kad radi u leru ne stvara dovoljan napon treba malo gasa i to je to 13-14V barem mi je instrument tako pokazao barem znaš da fila kak se veli
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Vjerojatno je pobudna dioda !!? Ona se tak zna ponasati ! Stavi instrument na akumulator i ako ti ocita oko 13V, sve je OK - znaci da fila !!
Bitno je da ne svjetli stalno. Nije neka panika, al s vremenom bi mogla otic do kraja pa ces ju mjenjati.
 

goran c-360

Član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
44
Vjerojatno je pobudna dioda !!? Ona se tak zna ponasati ! Stavi instrument na akumulator i ako ti ocita oko 13V, sve je OK - znaci da fila !!
Bitno je da ne svjetli stalno. Nije neka panika, al s vremenom bi mogla otic do kraja pa ces ju mjenjati.

tako je-99% je dioda:icon_fU: tako je meni bilo kad sam ga kupio s tim da je napon na leru bio 12.2V i nije svjetlila kad sam gas dodao :(talk):al s vremenom je prosvjetlila :(wasntme):i elektrikos mi ju je zamjenio tj.svediode tako je rekao-valjda i sad je ok vec dobru godinu dana:cool2:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
za svaki namot u alternatoru ima po pobudna dioda. to su tri najmanje velicine. posto je to trofazni genetator znaci 3 trebaju. kad jedna probije ili crkne taj namot neradi puni manjim naponom i snagom. oko 75 % snage. tad se primeti da malo zizi sijalica . ako zizi jace otisle su 2 i onda nema snage punjenja samo oko 30% i slabo puni ali ipak puni. za sada mozes tako voziti ali je preporucivo zamenuti ih. najcesce stradaju kad su losi akumulatori ili prilicno iscrpljeni pa kad motor upali akumulator povuce veliku struju iz pocetka i sprzi neku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh