• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-335 MALI

goran c-360

Član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
44
Gorane, jesi riješio kočnice ?
bok prijatelju:drink:,ma nisam još niš od onda pokušao ubija me snijeg :mur:lud sam več od njega,a sad mi i ne trebaju kočnice dok ne krenem u šumu za sad sam samo balirao sijeno i to je to za ovu zimu,a kad otopli startam žešče:icon_super:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
na ursusu mi je ugrađen alternator umjesto dinama
dok traktor radi lagano mi tinja lampica od akumulatora pa ako nešto neko zna nek javi!!!!!!:(y):

Prije svake akcije prvo provjeri zategnutost remena i kvalitet istoga i remenica :drink:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
na ursusu mi je ugrađen alternator umjesto dinama
dok traktor radi lagano mi tinja lampica od akumulatora pa ako nešto neko zna nek javi!!!!!!:(y):

Dioda ,cetkice reglera ili zajeden kolektor.Cetkice na regleru i kolektor mozes provjeriti ako skines regler.Dva vijka i znaces.Za diodu moras autoelektricaru.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
na ursusu mi je ugrađen alternator umjesto dinama
dok traktor radi lagano mi tinja lampica od akumulatora pa ako nešto neko zna nek javi!!!!!!:(y):

Jel stalno tinja ili samo na leru?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
znam da na 355 hoce ziziti sijalica zbog remena jer se nesme natezati .hoce osovina pumpe cviknuti pa svi ostavljaju labaviji. ako pojacas malo ler za 200-300 obrta jel gasi odmah lampicu?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
na ursusu mi je ugrađen alternator umjesto dinama
dok traktor radi lagano mi tinja lampica od akumulatora pa ako nešto neko zna nek javi!!!!!!:(y):
Kak dok traktor radi?! na 700,800,900 obrtaja,1000 ,2000...ovak si možemo svi samo zamišljat šta bi moglo bit.... ak je na leru...to onda nema nikakve veze...ak tinja na velikim obrtajima..četkice... Pojasni malo taj problem...:mad::
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kak dok traktor radi?! na 700,800,900 obrtaja,1000 ,2000...ovak si možemo svi samo zamišljat šta bi moglo bit.... ak je na leru...to onda nema nikakve veze...ak tinja na velikim obrtajima..četkice... Pojasni malo taj problem...:mad::

Ak je na vecim okretajima onda je dioda.
Da covek mora pojasnit malo bolje.
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
može pomoč radim elektroinstalaciju na traktoru kupio sam nove lampe i svjetla i žmigavce i sad me majstor traži 1200kn da mi to spoji sve na novo njegove žice i njegove ruke dali je to puno novaca ursus 335
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
može pomoč radim elektroinstalaciju na traktoru kupio sam nove lampe i svjetla i žmigavce i sad me majstor traži 1200kn da mi to spoji sve na novo njegove žice i njegove ruke dali je to puno novaca ursus 335

Žice su ti negdje cca 350 kn... a kad imaš instalaciju..pola ti je gotovo...ak imalo soli imaš...samo ju propeljaš... ja bi mu dao nogom 1200 puta u tur...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Gomahers je u pravu ! Kaj se taj izolacije nagutal ?? Ma to je itekak previse !!! Nadji jedtinijeg, ili hoces da ti pnsaljem shemu pa se poigraj sam ??!!
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Gomahers je u pravu ! Kaj se taj izolacije nagutal ?? Ma to je itekak previse !!! Nadji jedtinijeg, ili hoces da ti pnsaljem shemu pa se poigraj sam ??!!
nedavaj tolku lovu ja sam isto radio struju prije 2 god sa novim akum. došlo me preko 2000 kn sa mojim žicama kpl sam kupio bio je cca 270 kn. Traži nekog na oglasima, daj oglas traži majstora koji radi za dnevnicu kriza je nedavaj za ruke više od 350 kn pa izračunaj kolika je njegova dnevnica da radi dva radna dana to je 600 kn po danu a žice je sigurno u firmi maznuo. Inaće alergičan sam na majstore svih fela evo jedan primjer od neki dan tražio sam ponudu za rosfraj ogradu cca 11 m na dva balkona cijena 700 kn dužni metar bez pdv-a naravno to mi gazda i sugerira ja mu velim jok brale ja hoću čist račun sve po zakonu, on se krsti veli da sam jedan od rjetkih koji to traži. Sada se zamislimo nismo li i mi sami krivi za malo ove krize i za opstanak sive ekonomije. Sljedeći put kad nešto budem radio nasapunat ću im dasku da više nikad ne pomisle muljat na crno. Toliku satnicu nema kirurg zamislimo se malo.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pred 10 godina radio sam instalaciju na 2 355 jedan kupljena kod križevaca original i jedna od licnatih kablova original već par puta popravljana loša kvaliteta od kablova još radi kablovi su bili oko 80 kn pa sad kako kome odgovara .
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
hvala vam na odgovorima dečki odma drugi tjedan po instalaciju a brat je električar i mi to u tri popodneva pospajamo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Nego kak, svaki si stanete s jedne strane i začas ste gotovi.

To gde je taj majstor žicu maznul (ako je) je njegov problem, ali ako napravi pravu instalaciju sa božirom i sve ostali kak se spada, ta instalacija je prava, a ne ono kupovno sranje.

Možda i bolje da sami probate napraviti jer tek onda budete cjenili električarov posel.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
slazem se... ja sam pratio 2 dana majstora sto je meni na ursusu prije nekoliko godina radio struju i moram priznati da nije lako, nimalo! uzeo covjek 800 kuna jer se poznavo s tetkom! a par dana poslije, jos je djed bio ziv, ide kositi i traktor ponovo pukne po pola i pokida pola instalacije... covjek doso ponovo i sve sredio za badava... ja da radim nekom struju, momacki bi mu naplatio, ali nekuzim se u to, nit me zanima previse jer treba za to imat zivaca! :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh