• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
@ dado, ako sam te dobro shvatil nakon kaj na ručici za uključivanje kardana isključiš kardan, a osovina kardana se iz nekog razloga (gonjena priključkom) ostane vrtjeti, tad se čuje lupkanje? kad kardan stane lupkanje prestane?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Tada traktor stoji na mjestu ili se voziš pa lupka?

Kod mene, kada je ugašen kardan pri vožnji mi se zna ponekad čuti lupkanje, a to mislim da je razlog što osovina i zupčanik od pogona kardana malo šetaju i pri vožnji lupe po drugom zupčaniku pa se tad čuje to lupkanje. Kada upalim kardan to se nikada ne čuje.

Pretpostavljam da bi to i kod tebe moglo biti.

Također, kada gasiš kardan, čim vidiš da više nije uzubljen, još samo malo ručicu podigni, ali pazi da je uključiš preko brzina.
Kod mene kad se to lupkanje čuje, samo još malo podignem ručicu i prestane.

Na ovo mislim.
Prilikom uključivanja i isključivanja kardana pomičeš ovu osovinu. Ovaj označeni zupčanik dolazi na pogon hidr. pumpe. Kada isključiš kardan ta osovina malo šeta i udara od zupčanike pogona pumpe i od toga nastaje taj zvuk. Kada ručicu pomaknem još malo gore više se to ne čuje.

Nije isključeno da je kod tebe nešto pokidano, ali ja sumnjam na ovo.
IMG_20180917_210318.jpg
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Mislim da je kardanska osovina, ima lufta. Vadio smo to davno i nešta je tu bilo malo poderano ali već sam zaboravio šta je u pitanju

Marko, ovdje je na mojem ukucan broj 22203
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
👍tako je
A jel osjetiš kakvo zapinjanje kad rukom vrtiš kardansku osovinu?

Kak god, problem je ispod poklopca hidraulika.
poklopac dole, provjeriti da nije otpuštena vilica


Vidjeti ležaj na osovini i jel možda zapinje kaj na pogonu pumpe hidraulika.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Nema to veze sa vrstom kardana niti je normalno.
Muha, to me je samo zanimalo šta moram raskopati. Jer ako ide na tri dijela trebam veći prostor od ovog gdje bi radio. 👍
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
A gle, u pravilu to bi trebalo biti riješivo kroz poklopac i eventualno vađenjem kardanske, ali.. Ursus je to, nikad neznaš kakvu tajnu krije.

Čekam da čujem kaj ga je bolelo kad rastaviš i nađeš kvar.
 
Tu od
31 Pro 2019
Poruka
44
Imam ursusa 355.
Prosle godine kupljen
Napravita generalka.
Desava mi se ujutro na prvo paljenje kada stoji treba malo duze verglat da upali..
Onda mali kao mina.
Imam osjećaj da vrati gorivo.
Kako to rijesit
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Možda treba na boš pumpi zamjeniti nepovratne ventile.
A jel buš se ti to sam usudil to ti znaš najbolje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Nije, skineš lajtunge i u onima komadima koji ostanu viriti iz boš pumpe su ti ventili.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Zbog nekih priključaka trebam noseče poluge nekih 10-ak cm duže.
Originalne su od flaha 70mm x 20mm i krajevi (sa linka) su zavareni na njih.
Je li to dovoljno, s obzirom na kvalitetu današnjeg materijala, ili imate prijedlog za nešto drugo? Ne bi ove trenutne poluge prepravljao, nego bi napravio nove.

 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Ne znam baš da se noseće poluge rade od flaha?
Možda kad bi našao nešto poput feder plate pa onda krajeve samo navarit.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ne znam, ali izgleda kao da je flah.
Nemam ni vremena ni volje za nekakve komplikacije i mudrolije, samo želim da funkcionira.
 

Prilozi

  • 20200219_175440.jpg
    20200219_175440.jpg
    37.7 KB · Pregleda: 37

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Po mome te poluge nisu od flaha sigurno napravljene. Običan flah nema svojstva "federiranja" dok te nosive poluge imaju. Flah ili pukne ili se savine prilikom opterećenja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Flah je plosnati profil, a ne materijal. Može biti i "repa" i feder i mangan ;)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Po ovome kaj je napisano ispada da bi radio od običnog materijala te poluge.
Znam ja kaj je flah😉
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Poluge na Ursusu su od običnog "flaha" napravljene. Ko ne vjeruje nek proba po njima turpiju prošetati, a buši ju borer i kad se bušilica u lijevo vrti.
Ja bi sebi napravil nastavke, a postoječe pojačal, barem to nije neka mudrija, čak mislim da bi prije bili gotovi nego nove raditi, a ako bi i radil duže bile bi od flaha 20x80.
 

Najnoviji postovi

Na vrh