• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Troši vodu još od generalke, ali koliko sam skužio samo ide u karter. Dizne skinute i ista stvar.
Kad upali radi normalno. Nema cviljenje lupanja i ništa neobično da bi mogao nešta skužiti. Mogu li biti krivci ležaji radilice ili razvod ?
 
Posljednje uređivanje:

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Kod mene c360 kad je pustao vodu u karter onda je nenormalno dimio a prije toga nije, problem je bila jedna stublina kroz koju je voda prolazila,čini mi se da ima negdje i slika.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Ova ne dimi ništa strašno. Boš pumpa me zaj pa malo zato dimi. Nikako ju odvesti nekom majstoru. A nemam baš ni volje za njega. Skoro ništa i ne radi i stalno nešta odlazi. Poslje zadnje generalke ga je moj majstor stvarno uredio. Nema šta. Trebao je jučer doći da vidi.šta da radim pa nije.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Nema pravila. Mislio sam da je alnaser. Odnesi majstoru i vratim ga poslje na traktor opet neće. Odguramo ga u garažu, tamo ni milimetra. Idem ga bez veze probati na alnaser. Zavrti bez problema. Zato neznam od kud krenuti. Šta jebe ? Bum ga zapalio. Već mi ga je pun kufer.
Poslje prve generalke radio ko sat. Ni jedan kojeg sam vidio nije tak radio. Poslje ove kao da je grom pukao u njega a isti majstor radio.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Problem. Motor radi normalno. Kad ga ugasim alnaser ga nemože zavrtiti. Neče ni na guranje. Lamela prije prokliže nego da se motor zavrti. Hladan ili vruč isto je. Vrtim ga pajserom na zamašnjaku, izvrtim oko pola kruga ili manje i motor stane. Vratim malo nazad i onda opet ide oko pola kruga ili manje. Skinuo karter, nevidim ništa posebno. Sve na svom mjestu. Jel može imati veze sa spojničkom u mjenjaču ako ima lufta ? Odakle uopče krenuti da ne raskapam šta treba ili netreba.
Ja mislim da je problem u mjenjaču da bi motor to sve podrobil kad bi radil, a i kod anlasanja kad stisneš kuplung spojničke ionak stoje.
Dize si vadil i veliš da nejde ni onda, tj. kad ga vrtiš pajserom i dalje motor stane?
Ako sam dobro shvatil motor ne staje na istom mjestu več na različitim mjestima?
Sad kad imaš karter dole skini i poklopce ventila da vidiš dali klavijature i podizači rade pravilno.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Meni izgleda da baš i ne rade. Prvi i četvrti i drugi i treći bi trebali raditi isto a ne rade tako. Gledao sam prvi i četvrti. Evo skinuo glave. Cilindri čisti, nema oštećenja, on opet nejde. Nemrem ga pomaknuti. Razvod ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Zato sam i pital i predložil da probaš ventile da bespotrebno ne otvaraš motor.
I meni je razvod sumljiv
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Da ga u razvodu more tak zacvikati a da ništa ne polomi ? Skidao sam 2 stojeća ležaja nevidim da je nešta zaribano da bi zbog toga stajao. Ako sam dobro pročitao stojeći idu na 11 kila a leteći na 7-9 ? Budem skinuo 3 i 4 letećimta svaki slučaj a onda napadam razvod.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Tak je glavni idu na 11, a leteči na 7 do 9.
U razvodu onaj među zupčanik i ležaji na njemu. Tam gledaj. I pogledaj da majstor nije zaboravil pločicu ubaciti između ležajeva.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Šta sad dalje. Osovina ovog srednjeg zubčanika se vrti lagano zubčanici se miču par mm lijevo desno. Motor još nemrem okrenuti. Nije mi jasno šta bi bilo. Nikakva ideja mi ne pada na pamet. Osim da je zaribano na radilici. Nisam skidao sve ležaje radilice. IMG_20200501_194204.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
A lepo je to oprano bilo na generalci....

Jebiga, izvini kaj sam te zajebo pa si skidal trap i razvod izgleda bez veze.
Pogledaj još i ostatak ležajeva i daj baci oko kad klimaš radilicu da nije slučajno pukla tam na peti (gdje dođe zamajac) pa tu cvika.

I dalje sam mišljenja da do getribe nije jer kad stisneš kvačilo moralo bi se dati okretati neovisno o mjenjaču.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Šta bi me zajebo. Pitao sam par majstora već danas i svi kažu isto. Prvo razvod pa ležaji. Ležaje nisam skidao jer mi smeta uljna pumpa a ako je zaribao koji ležaj svejedno moram sve raskopati. Jedino če biti problem sve to nazad u fazu vratiti ako se bude raskapalo. Za 6 mjeseci nije uspio ni kiler oprati a gdje bi ostalo stigao. U karteru kad sam skinuo je bilo nekog taloga koda ga vozim na tovatnu mast. Malo sam gledao radne sate. Od generalke je napravio 200 ili 300 sati. Ako ikad pročita ovo imati ču jezikovu juhu 😂.
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Ja bi se uključio i rekao da sumnjam na aksijalne ležaje radilice. Oni se poderu i zaglavljuju. Ovom mom rođaku na zetoru zablokirali skroz.Možda su ostavljeni na većoj toleranciji.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Još uvijek ga nemogu okrenuti. Ovo su neki od stojećih. Na radilici nevidim oštećenja. IMG_20200502_131903.jpg
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
To su glavni. Nisam još skinuo do zamašnjaka. Nisam poslje imao vremena. I leteće nisam skidao jer nemrem okrenuti motor.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Probaj micati klipnjače aksijalno,ako se miču tu je sve u redu.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Motor vani još ga nemrem pomaknuti. Ovo se samo meni more dogoditi. Kad sam već tu. Ova deblja spojnička smije ili nesmije imati lufta u ovoj cijevi po kojoj kliže druk ležaj ?

IMG_20200503_170022.jpg
 
Na vrh