• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Pa ako je motor zakuhal, veća je vjerojatnost da je glava motora pukla ili je došlo do deformacije iste i tada vjerojatno da propušta vodu ili antifriz. Vjerojatno ti je motor u radu nakon zakuhavanja i primjetno gubio snagu i ovo zaribavanje motora vjerojatno ne bi bilo da si odmah nakon zakuhavanja motora, motor rastavio, glavu poravnao jer je pomotana, promijenio barem karike i tak neku polugeneralku.... Jbg sad
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Može bit i od antifriza.Ak nije mjenjal čepove na glavama može preko donjih polako puštat vodu u ulje, pošto je gumice na cilindrima mazal silikonom vjerojatno je blok pojela voda pa na mjestima gdje naliježu gumice imaš kanale pa možda i nije puknut. Sve se to da popravit i napravit.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Od antifriza se to nije dogodilo, on se ne kristalizira mada ima slatkasti okus. Ko ne vjeruje nek ga proba peči....
U ovom slučaju kod Dade po mome nije napravljena generalka kak treba, ili kak bi rekli nije uspjela.

Ovak izgleda kad kravica počne davati mlijeko.
Ova s slike je bila kak treba, nadojila je punu katu vrhom..



 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
To ili su sklopovi žnj kvalitete ili su karike naopako složene.Ne može za 300rh onolika garež biti po klipovima.Koliko karike imaju lufta u utorima na klipu.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Motor uopče nije izgubio snagu. Kak je radio prvog dana tak i sve do zadnjeg. Svi dijelovi su naručivani iz Hubzina, kakve su kvalitete to zna valjda samo onaj tko ih je radio. Sve manje sumnjam da je majstor nešta zajebo. Jedino šta je ostavio staru uljnu pumpu pa su ležaji možda zbog toga dobili risove. Neznam koliko imaju lufta kad je sve poljepljeno. Slobodne su samo prve kompresione a one nemaju lufta.
Još me nešta zanima. Ako je blok bio opran a valjda je. Od početka te zajebancije sam stavio antifriz u motor. Pred ovu zimu sam ga ispustio i nalio vodu. Kad sam vadio četvrti cilindar kod njega je bilo nekakvog blata za jednu dobru šaku.
Da li bi se isplatilo kupovati zetorove sklopove umjesto ursusovih ? Jel ima kakve razlike ili ne ? Radi lakše poslove. Najteže mu je vući berač.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Zbog uljne pumpe ležajevi nisu dobili risove več su ih dobili zbog smeča koje je prošlo kroz njih, a smeče je ostalo u motoru kad se generalka radila...
Blato koje se stvorilo oko 4 cilindra je najvjerojatnije došlo iz hladnjaka, koji je valjda isto ostal stari, u kojem se otopil kamenac i zmazanoče, a predpostavljam da termostata nije bilo...
Ja sa Zetorovim sklopovima nisam nikad imal problema, dok s Ursusovim jesam. Ne takvih kao ti ali bilo je problema.

Kad ga složiš s djelovima ko sa slike ima da ide bez greške, samo kaj ovo na slici košta kolko i Ursus vredi pa je pitanje dali se to isplati.

 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Termostat je uvijek bio jedino šta nije bilo antifriza u njemu. Onda budem probao sa zetorovima pa kak god bude. Kiler je ostao stari ali nije nikad sa njim bilo problema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Samo gledaj da te ne nagovore na one AG, malko su jeftiniji ali ipak su Zetorovi kvalitetniji. Ak ništ drugo garnitura sadrži kvalitetnije karike.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Hmm karike, AGS sklopovi bijela kutija zeleni natpis karika u piksi zazor 0.55, sklop bijela kutija zetor natpisi na kutiji klipu i piksi,karike zazor 0.50- pa čak sam i 0.60 listič nagural, zadnji sklopove kaj je kolega ugrađival bijela kutija zetor na klipu ugravirano zetor a na piksi AGS PREMIUM QUALITYkutija je bila orginal zapakirana zazor 0.55.Karike imaju u svim sklopovima iste oznake kad je kolega zval za ove zadnje sklopove zašto piksa nema zetor oznaku rečeno mu je da je isti drek jel piše zetor ili AGS PREMIUM.
Kaj je tu sad original i po čem to razlikovat karike.Ovi sklopovi su kupovani na različitim mjestima jedni čak i kod prije spomenutog Hubzin prometa. E da ovaj jedan sklop,zetor klip i piksa AGS premium je nakon 250- 300 sati zaribal ostala tri voze normalno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Na AG sam ja dobil karike bez mame i tate, a kod Zetorovog "orginal" sklopa u kutiji su dolazile KS karike.
To su jedine razlike koje sam ja primjetil jer su pikse i klipovi bili isti. I naravno, u Zetorovim kutijama dolaze O-rinzi za cilindar koji nisu silikonski pa ih je potrebno dodatno kupiti dok kod AG kutije to nije slučaj.
Pa ti sad biraj od dva zla koje buš si izabral....

Nema više, to je sve na kile več dugo, ali je ovo ipak malo mrvicu kvalitetnija vaga.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Ja o- ringe stavljam plave. Karike su mi svima bile sa oznakam KO( nije baš o neg ima nekakve 2točkice iznad sebe).Samo u jednim ags bijela kutija sam dobil uljne karike SKS iliti oznaku kolbensmidta. U svojeg sam ugradil kolbenschmidt sklopove i karike su bile ove KO oznaka.Adresa sa koje je taj kolbenschmidt došel iz češke identična je adresi svih ovih sklopova.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Ja srečom ne stavljam više nikakve, a i dok sam stavljal bilo mi je svejedno, ja sam radil po željama.... Iako, da pokucam u drvo, problema sa zaribavanjem bilo kojeg sklopa motora nakon generalke nikad nisam imal samo u jednom slučaju kad je gazdi novi hladnjak bil skup, a termostat je glupost... Taj sklop smo promjenili i teraj dalje.
O-ringe sam i ja stavljal uvijek plave, ali ovi kaj danas dođu imaju boju, ali nemaju sastav gume.

Ovi sklopovi su isto bili dobri a došli su u Zetorovom pakiranju.



A ovakvih s kataloškim brojem više nema u ljepoj našoj.
Barem ih ja dugoooo nisam videl i imal u rukama, možda ih i ima.

 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Kod nas i za naše tržište uvek ide šrot. Ja. U zadnje vrijeme si naručujem iz češke za sve veče poslove i kaj može čekat 5 - 6 dana. Moreš birat oš skuplje il jeftinije, kod nas dobiš ovo manje kvalitetno po cijeni većoj nego kaj je u češkoj kvalitetniji dio.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,573
Provodeči sate i sate na YouTube-u i gledajuči kojekakve obnove i Vlogere primjetio sam da tamo za Ursuse ima dosta dijelova sa logom URSUS, a kod nas sve šrot iz Indije i Kine.
Pretpostavljam da je ista situacija sa Zetorom u tom kraju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Neznam, nisam upoznat s tim.
Ali nedavno je dečko naručil spojničke i još neke dijelove za 6911 iz Češke jer je htel orginal. Platil ih je ko svetog petra kajganu, više od duplo u odnosu na cijenu koja je kod nas a dobil je malu zaštičenu kak su i kod nas zaštičene (s onom teško perivom mašču na sebi) zamotanu u streč foliju, a velika je bila hrđava da je to sramota za orginalni dio. Ležajevi su došli isto napakirani u onu foliju ko i kod nas... jedino kaj su došli neki veliki ležajevi Fag Njemačka i semerinzi Corteco
Sve ostalo isto smeče.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
@Marko Imaš i kod nas za ursusa sklopova sa orginal logom ursus i još nekih sitnih dijelova. Poljaci stavljaju i THM dosta dijelova malo su manje zastupljeni kod nas al daju se najti. Ovdje gdje sam ja naručival za neke modele imaš tri vrste spojničke, korurs poljska, češku i češku skuplju verziju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Nekad je bilo pravilo da se na Ursusa ugrade Zetorovi dijelovi i s tim se taj traktor poboljšal. Danas su došla vremena da treba pažljivo kobinirati s dijelovima od oba i probati najti dobitnu kombinaciju, ko da loto igraš.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
U autopoljostroju zetov sklopov, sa žigom Zetor 590 kuna, ursusov 275 kuna. Kakve karike i šta su sve uvalili u kutiju mislim da mi nebudu dali da preturam kutiju.
Nešta drugo me zanima. Krenuo prati blok motora pa nađem nešta šta mislim da nebi smjelo biti. Neke dvije rupe u bloku kod kompresora.
IMG_20200506_170534.jpg
 
Na vrh