• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Moraju ti dati da otvoriš kutiju da bi provjeril dali su sve karike čitave i na broju, jel ima bolcne, segere, gumice, dali su svi cilindri i klipovi istih oznaka (uglavnom A i B)....

Te rupe su u redu, tuda ide povrat ulja u karter nakon kaj podmaže kompresor.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Poslje sam skužio kad sam malo bolje oprao da na rupama ima boje. Ovak na prvu izgleda kao da je puklo. 👍
Radilica otišla na poliranje, majstor koji to radi kaže da će to biti dovoljno tak da ostaje prva specijala.
Ovo sad za sklopove je barem meni vrlo diskutabilno. Radim ga za sebe, ne za udaju ali raditi če stotinjak sati godišnje lakše poslove. Koliko je isplativo ulupati više nego duplo u skuplje sklopove. Zanima me šta bi netko od vas napravio na mom mjestu. Ali onako iskreno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Poliranje radilice je po mome glupost.
Ako se nije bacila ili poderala i ako ju nije trebalo zbog toga brusiti onda ju ne treba ni polirati jer se time samo more izgubiti a ne nanesti sloja materijala na nju... To kaj je kak ogledalo ništ ne mjenja na bolje.

Ako radiš traktor za sebe ne mudruj i ne traži mišljenje drugih več napravi kak misliš da je najbolje za tebe.
Ja kad radim za sebe onda stavljam sve novo i najkvalitetnije kaj uspijem na tržištu nači jer to je preveliki posel da bi zbog tisuču ili dvije kuna išel ponovno nekaj raditi.

Recimo ja sam bil lud sad neki dan kaj sam zbog svoje šlampavosti (nisam provjeril novi semering) moral ponovno skidati motor.
Kupil bi deset novih samo da to ne moram raditi.

 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Da, ovo je već drugi put poliranje ali kaže da je to ok. Da nije toliko poderana da ju treba brusiti. Tata i sin to rade a stari je u svoje vrijeme bio jedan od vrhunskih majstora šta se tiče strojne obrade mašina. Tak da je meni glupo njima govoriti šta da rade.
Ovo za dijelove si u pravu. Mogao bi za dvije, tri godine opet pljuvati ovdje bez veze. 👍.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,139
Ma može se tu napraviti što hoćeš ali godine su tu svoje napravile.
I kvaliteta loša.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Ja se slažem s njima oko brušenja zbog toga jer te radilice hoče pucat pa je bolje da se bespotrebno ne brusi i tanji, ali mišljenja sam da je poliranje uzimanje novaca bez nekog pomaka na bolje.
Tak ja razmišljam.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,709
Danas njuškal malo, MAHLE sklop 400kn (dolazi iz poljske) THM sklop 325kn, Original URSUS(logo ursus na klipu i piksi)450kn, ursus zamjena 320 ili 340kn, Zetor 490kn.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Traktor pro u Zelini zetorov sklop, kaže da je češki 390 kuna. Agro centar Blaževac 445 kuna. Majstor bošista u traktor pro kaže da najradije nebo radio pvp jer nema dijelova za nju i da ne može dati garanciju. Po njemu jedino motorpalova valja. Opet neki u Slavonskom brodu traži za kompletnu reparaturu pvp 1800 kuna i godinu dana garancije.
 
Posljednje uređivanje:

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,139
Koji je to u Samoboru kad mi prijatelj govorio da su tamo svi dosta loši.
Da je dvojici nosio i nevalja
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,709
Naravno i purić je najlošiji čitaj najskuplji. Ja nikog ne tjeram ja sam samo prosljedil broj, al ak usporedim posel ovoga i čegeca uvijek rađe nosim kod ovoga.
 
Posljednje uređivanje:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,709
Na radilici bi bilo poželjno skinut čepove i onda ju opret i nove čepove stavit 20190220_184342.jpg
 

Prilozi

  • 20190212_201041.jpg
    20190212_201041.jpg
    34.9 KB · Pregleda: 25
  • 20190217_102028.jpg
    20190217_102028.jpg
    50.4 KB · Pregleda: 24

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
To sam zaboravio skinuti kad je išla tokaru pa je rekao da bude on skinuo. Moram još oprati i kanale od onog taloga. Danas vadim šarafe iz utega radilice. Toliko se sve.poljepilo da sam ih morao izbijati.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Karter ursusa 355 jel paše na blok zetora 5711 ? Po slikama mi se čini da je zetorov kao dublji, drukčijeg oblika ?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,709
Dobro ti se čini.ursus 10 litri. Zetor 13-14? Nisam baš sto posto siguran jer točim ulje iz bačve po dok ni na maksimumu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Mislim da paše, ali za svaki slučaj usporedi u nekom dučanu brtve.
Sita nisu ista, ako koristiš karter od Zeksa treba ti i sito.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,709
Dihtung od zetora baš ne sjeda na rupe sto posto al se da nabiti na ursusa.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Za to sam skužio da sito nije isto jer nije isti ni oblik kartera. Valjda mu nebu smetalo šta ide manje ulja. Sutra vozim tokaru blok da ga premjeri i da vidi jel treba šta raditi. Meni ovaj izgleda čist ok ali to nije sigurno. Uglavnom ovaj je naspram ursusovog u nutra kao novi. Ursusovog je doslovno pojela hrđa a zetorov je gladak kao i iz vana. Kupio sam i zetorovu pvp. Ima da radi kao sat 😂.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Još nekad zamjeniš onaj zadnji dio od volana prema nazad Zetorovim i staviš mu Ursusovu limariju i imaš stroj :ppozdrav:
 

Najnoviji postovi

Na vrh