• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Onda bi bilo bolje zagrijati motor, ali ostaviti sto duze, da izade sto vise ulja.

Poslano sa mog V7A koristeći Tapatalk
Čak i da ti ostane jedan dl ulja, uvijek je manje taloga u tom jednom dl nego kad se staloži svo ulje. Jedan traktor nije bio paljen 15-ak godina i kad si izvukao šipku ulje je bilo u njemu kristalno čisto ko da je sviježe zamjenjeno, ali budući da je održavanje bilo jako upitno odlučili smo skinuti poklopac kartera prije novog ulja i prije verglanja kad tamo marmelada na dnu kartera. Traktor je poslije zamjene svih filtera i ulja upalio na mjestu. Uni 445

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Tu je bregasta zahrdjala, a tako i ostali dijelovi :)! Pa sta je taj radio kad ga 15 godina nije palio?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Vlasnik je umro i nitko ga nije koristio jer nisu živjeli u blizini. Radi prva liga. Inače nikad nije bio pran tako da je većina original farbe ostala zaštićena ispod masnoće.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ima X takvih primjera di se stroj godinama ne dira. Tu u mom selu je jedan 533 neslavmo završil na takav način. Od našeg Božija štrekara u Dunjkovcu stari je mislio da če živjet 300g ko kavran i čovjek pao u krevet ali ništa nije dao dirat na gospodarstvu, kroz godine sve propalo, pokrali cigani, jadni ferac sa ful generalkom rađenom koju godinu prije i novim guma se smrznul, blok pukel, na njega se srušil škedanj i tak je sve stalo godinama dok nije općina naredila čišćenje i nažalost sve kaj nisu pokrali je otišlo na kilu.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Ljudi su sentimentalno vezani za tu tehniku, pogotovo udovice, pa većina na kraju završi po kili.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma tu ti je najgore od svega bilo kaj je več bil čovek udovac, ali škrt, loš do zadnjega i znal je da sve na gruntu propada ali ništ nije htel dati deci.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
29ebf55bc0e66781863bcc45e720d92b.jpg


Evo jedna od mene [emoji41]

Poslano sa mog V7A koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moj Usro dobil IMT-ovu bolest slini na desnoj strani torzionke od hidraulika , moral bude dobiti novi oring .
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ja sam promjenio sve oringe na torzionoj, curi još bolje nego što je curilo prije zamjene :x:

Ali, barem se nakupi prašine po tome, onda kada ga operem, vidi se da sam nešto radio...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni na desnoj strani izvana tek malo zaslinilo i tak stoji danas sem rastepal gnoj ali ništa se ne širi možda stalo neću obrisati nek bar negdje bude malo masno .
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Čak i da ti ostane jedan dl ulja, uvijek je manje taloga u tom jednom dl nego kad se staloži svo ulje. Jedan traktor nije bio paljen 15-ak godina i kad si izvukao šipku ulje je bilo u njemu kristalno čisto ko da je sviježe zamjenjeno, ali budući da je održavanje bilo jako upitno odlučili smo skinuti poklopac kartera prije novog ulja i prije verglanja kad tamo marmelada na dnu kartera. Traktor je poslije zamjene svih filtera i ulja upalio na mjestu. Uni 445

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk

Zoki mi kad smo unija 445 kupili 15 god je stajal v štaglju , ja sam ne vjeroval stavili smo akmulator napumpali novu naftu i isprve je mali upalil, a niko ga nije pipnul a kamoli upalil jako puno god.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
To kaj malo masti na torzionki nek vas ne umara, kad prestane onda se treba zabrinuti.
Ma nije ni čudo kad danas znamo odakle Poljacima materijal i strojna obrada.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ne, to sam našel na tavanu neku sajlu kratku, nekig 3m pa sam si konačno napravil sajlu za šlepati jer onu 10m 20mm kaj imam je dosta nespretna za rukovati, a i za šumu bu dobro došla.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sad si usrečil Muhača kad vidi sajlu napred na Usri vesel je kaj mali dečec .:icon_weed:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Moj Usro dobil IMT-ovu bolest slini na desnoj strani torzionke od hidraulika , moral bude dobiti novi oring .

Nek slini.Skoro vise posla mjenjati O-ringe na torziji nego raditi generalku.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Ova sajla mu je legla ko dami ogrlica.
@ Kavasaki, sad ga buš za bukvu vezal da koga ne ugrize pa nebumo imali prilike više tvojih onakvih spektakularnih slika iz šume vidjeti.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Istina, istina, zavezati bude ga trebalo kak cukija samo me strah kaj drugi put zajedno sa bukvom ne ode! ☺☺
 

Najnoviji postovi

Na vrh