• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

Ivek3

Novi član
Tu od
26 Lis 2022
Poruka
21
Cahura je uspjesno sanirana. U nju je zavarena matica m16 na kojoj sam malo rubove pobrusio i onda u maticu navojna šipka. Ljepo komad cjevi na to sve i polako zatezo maticu dok nije izvuklo van cahuru. Ljepo to sve ocistio i stavio drugu podlosku i nabio cahuru.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Pozz društvo. Danas zapeo na njivi dok sam vozio gnoj. Uglavnom ne radi mi špera na Ursusu C-355. Odakle krenuti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Pogledaš ispod desne kutije od akumulatora da se nije poluga otkopčala.
Ako nije onda desni reduktor dole i unutra potražiti kvar.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Hvala Muha na brzom odgovoru. Nadam se samo da se poluga otkopčala.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Ako se poluga otkačila to je još i dobro, ali ako nagaziš šperu i unutra preskače kandza kao što je to kod mene e onda nije dobro ali i za to ima lijeka da se napravi da ne preskače. Ja koliko znam da malo kod kojeg Ursuza radi špera a mislim da je tu i tvornica malo pogriješila, možda je to radilo dobro kad su ti traktori bili novi ali sad malo na kojem da radi kako treba ja mislim.
 

Ivek3

Novi član
Tu od
26 Lis 2022
Poruka
21
Pozdrav forumaši. Kako da promjenim semering kod pedale od kvačila?
Dal ima nekih stvari na koje trebam pripazit i od kud krenut ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Skineš seger izvadiš onaj komadič odljeva koji ničem ne služi, skineš kajlu koja je ispod njega, skineš racjepku i šnagicu kvačila, skineš pedalu kvačila, onda skineš rascjepku i štangicu od ručne pa onaj komadič odljeva i kajlu koja je ispod njega.
Nakon toga iskopaš i zamjeniš semering ako je osovina dobra.
Naravno, prije svega ispustiš ulje iz mjenjača.
Sastavljaš obrnutim redosljedom.
 

Ivek3

Novi član
Tu od
26 Lis 2022
Poruka
21
Ulje je vec vani jer sam hidrauliku servisiro. Problem je u tom kaj taj prvi odljev nejde dolje. Zacviko se i zato sam mislio da ima neka druga caka.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Ulje je vec vani jer sam hidrauliku servisiro. Problem je u tom kaj taj prvi odljev nejde dolje. Zacviko se i zato sam mislio da ima neka druga caka.
Zgrij ga ;)
 

Ivek3

Novi član
Tu od
26 Lis 2022
Poruka
21
Budem pokuso grijat i da ga odvojim tek tolko da radapciger uspijem uglavit. Nadam da bude islo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Ne treba ti radapciger. Zagij, ohladi, malo počekičaj i išlo bude
 

Ivek3

Novi član
Tu od
26 Lis 2022
Poruka
21
Evo metodom slabiji popušta i sa malo uvjeravanja sa batom uspio sam skinuti papuču i promjenit taj semering da ne slini ulje.
 

Vlad progressive

Novi član
Tu od
27 Kol 2020
Poruka
3
Pozdrav svima. Moze li se ikako napraviti da hidraulika stalno radi na 360-ici? Da se recimo pogon pumpe sa jednim zupcanikom i pogon kardana stavi od zetora, da nema vise kardan i hidraulika preko brzina,nego da hidraulik stalno radi a kardan samo da moze da se iskljuci i upali? Ili je jednostavnije i jeftinije staviti spoljnu pumpu hidraulike napred i moze li u tom slucaju njegova pumpa da se izbaci napolje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh