• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-355 VELIKI

  • Temu pokrenuo passat003
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,079
Pa nisu baš takvi jedan je duži a jedan je krači a tu su obojica ista! Što jim je to kaj ih spaja popreko, to prviput vidim?


Muhaničar jel treba velika prepravka ako bi moral slučajno mjenjati kočione u kotačima da se ubace zetorovi?:icon_scratch:
Kod tebe su ovakvi cilindri, slika nije naj ali bolju nemrem najti.



Ovo kaj je na Oficirovim slikama je prerada na Zetorov sistem, odlično rješenje, ali se malo pojavljuju problemi ako imaš gore kosu i onaj ventil odispod koji služi za zračne kočnice.
Da se i onda preraditi.

Zetorovi cilindri u kotače pašu u šaraf i nije potrebna nikakva preinaka.
Treba samo voditi računa koji je lijevi, a koji desni.

Onaj sitem sa jednom pedalom koji si spominjal ti u orginalu ima Ursus 350 (preuzeto od Zetora).
Označeno crvenom strelicom ti je ventil kojim određuješ koja strana koči.
Toga ventila nema novoga za kupiti, jedino rabljeno, a i rabljeni je mastan.

Evo slika takvog kočionog sistema na Ursusu.

 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ventil za ljevo/desno se lako improvizira nekim dostupnim , jedino ako patite na "orginal" , to vas jednog dana može koštati oldtajmer titule za vaš traktor
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,079
Takav ventil je smrtni greh na Ursusa nametati
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,714
Taj ventil za sistem s jednom pedalom ima u češkoj,košta 1144.33 krune odnosno 324 kune, e sad valda je novi kad se prodaje u dućanu a zakaj ga nema kod nas to je ????:icon_scratch:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zakaj takav ventil ne vrijedi kad sam vozil 2511 ( bil sam mlad ) i učil ženske vozit traktor kaj mi je pasalo dirati taj ventil !!!!!!
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Danas sastavljen , i sve ok.
Idemo dalje .
10112013783.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,079
Lepo ga razradi da nebi bilo ......

Ovo zeleno crijevo od povrata nafte stavi ispod grane auspuha i pošelnaj ga sa onom šelnom koja je ispod na zadnjem šarafu koji drži granu za glavu.
Da ne plane od veselja kaj je dobil srce Zetorovo.
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Sad ga mozda i ti zavolis, kad ima zetorovo srce.
Crijevo sam rijesio, sad neka malo cvaka u mjestu, a poslije polako.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,079
Nikada, pa čak ni u staračkom domu....
Sad je srce junačko ali bi se zato mogla klipnjača nagledati kroz blok :icon_lol:, nebude, ne brigaj.

Nemoj da radi na leru u mjestu
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Pitanje:

na Ursusu 355 da bi radila hidraulika mora raditi kardan (mora biti u brzini) dali je to normalno i dali je isto i na 355 i na 360???
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,766
Isto je i na 355 i na 360. Ili radi kardan i hidraulika ili hidraulika preko brzina. To sam koristio jedino u berbi kuruze za kipanje bunkera i to najviše do 3. brzine
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
hidraulika preko brzina???? ako nije u brzini ne radi hidraulika??? ma kad recimo radite sa rasipačem za umijetno kako radite moran ukopčati kardan da bim diga rasipač poslije ča ga natovarim??? ili skidati svaki put kardan isuse komplicirano ili recimo za roto kosu mora biti upaljena da bim ju dignu u transportni polozaj???
Nepotreban citat
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,766
Ima negdje u ovoj temi to opisano. Desna ručica u neutral a lijeva mislim do kraja gore i onda pumpa hidraulike radi preko brzine. Ubaciš u treču i digneš hidrauliku. To je to
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ima negdje u ovoj temi to opisano. Desna ručica u neutral a lijeva mislim do kraja gore i onda pumpa hidraulike radi preko brzine. Ubaciš u treču i digneš hidrauliku. To je to

u tom momentu vrti kardan?
kako dignuti hidrauliku a da ne vrti kardan
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mislim da je ljeva ručica mala do kraja dole isključen kardan,pumpa hidraulika radi,za jedan zub(pomak)gore radi kardan i pumpa hidraulike,pomak skroz gore i pumpa i kardan ne rade.
Tak je na zetoru a pošto su slični možda je i na ursusu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,079
Nemoj se Oficir s tim zamarati jer nije isto ko na Zetoru, ni približno.
Ali se bi dalo preraditi da bude isto.
 
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
89
Lijeva ručica skroz dole, radi kardan i diže hidraulika, pomak gore, ugaseno sve, pomak gore, kardan preko brzina, npr desnu rucicu u neutralno i mjenjac u 5 i kardan vrti bolii glava :p a lijeva rucica pomak skroz gore, desna takoder u neutralu i puknes u bilo koju brzinu, preporucljivo je do 3. i hidraulika dize, desnu rucicu gore i gass, i hidraulika ti u voznji radi preko brzina...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,707
Muha poštivam te kao stručnjaka u svome poslu, ali mi nije posve jasno šta imaš protiv nekih marki. Ljudi se snalaze onako kako znaju i umiju. U krajnjem slučaju ako se nešto češće kvari i trgovci i majstori imaju posla i zarade. Netko nosi levisice a netko na placu kupuje hlače. I šta sada napraviti. Natjerati sve da kupuju kvalitetu.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nemoj se Oficir s tim zamarati jer nije isto ko na Zetoru, ni približno.
Ali se bi dalo preraditi da bude isto.

Stavil si mi bubu u uho! Slušam gdje, kaj, kak????? To bi mene jako interesiralo, sam mi nemoj reči nabavi si zadnji kraj od zetora!:(rofl):

Did Ivo, Muha ga ne voli jer svaki komad ima minimalno 100 kg na gore!
 
Na vrh