• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Nakon 3 godine stala je i keramička lamela i oštetila zamajac i potisnu ploču.....



 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Samo 3 godine, pa nije trajala baš dugo.
Koliko sati si otprilike napravil?
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Trebala je duže trajati ali nije, sat ne radi tako da ne znam koliko je napravio sati od tada, ali dosta radi nekad u strani pa se mora držati na kvačilu.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
šta ti to znači u strani? nizbrdo ili nakoso lijevo-desno? kakva ti je to lamela. to nisam nikada vidio. tvoja je nekako kao 6kraka zvijezda. ja sam uvijek viđao okrugle.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Kada ide u rikverc niz veliko brdo u šumi onda se mora držati na kvačilu u prvoj ili drugoj brzini. Ovo je keramička lamela i kvalitetnija je od obične i teže može proklizati ali evo zato napravi oštećenja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Trebala je duže trajati ali nije, sat ne radi tako da ne znam koliko je napravio sati od tada, ali dosta radi nekad u strani pa se mora držati na kvačilu.
A da, to ju je sahranilo.
Te lamele inače drže da je to čudo jedno, skoro da joj ni predpritiska ne treba. Ali troše zamajac i ploču.
Ploču uzmeš novu, a zamajac potokari. Nek tokar ne zaboravi skinuti zamajac i na površini na koju nalježe korpa.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Da, a mislili smo staviti 310 ali potisna ploča je manja pa onda ne odgovara, i sad je opet obična lamela da nebi opet poderala zamajac kao keramička.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Da se i to skemijati ali treba pol kvačila od Zetora i onda iči na 310.
Trebaju obje ploče i japanac.

Poznavajuči uvjete u kojima taj traktor radi bojim se da obična lamela nebu dugo vozila.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Zašto ne valja?
Auuu, pa to je ovaj s prednjom vučum, tu nemaš kaj razmišljati. Tu mora iči keramika ili 310.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Kada ide u rikverc niz veliko brdo u šumi onda se mora držati na kvačilu u prvoj ili drugoj brzini. Ovo je keramička lamela i kvalitetnija je od obične i teže može proklizati ali evo zato napravi oštećenja.
zašto ne ubaciš u spori rikverc i puštiš kvačilo i špuštas se normalno. ili napravi kočnice.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Treba snagu i napred prenesti pošto ima prednju vuču. Nije ona stradala samo na spuštanju
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Zašto ne valja?
Ne valja zato što je stara lamela potrošena na 9mm debljine a ova nova obična lamela je 8mm debljine.
zašto ne ubaciš u spori rikverc i puštiš kvačilo i špuštas se normalno. ili napravi kočnice.
Ako ubacim u spori rikverc onda ne može prednja vuča raditi, a kočnice su ispravne ali nekad ni one nisu dovoljne pa se zato ipak mora malo na kvačilu držati.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Ne radi prednja vuča zbog toga jer nije sinhronizirana dobro ili ima neki drugi problem? Ima kod vas i malih meda kaj s prednjim pogonom?
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Kada se prebaci u spore brzine onda prednji točkovi ostanu u brzim a zadnji u sporim brzinama i tako je obično kod svakog Ursusa koji ima prednju vuču, potrebno je nešto valjda u mjenjaču uraditi da bi prednja vuča mogla raditi i u sporim brzinama, inače u brzohodnim radi bez greške, mogu u petoj brzini ići po asfaltu sa uključenom vučom bez problema. A kada se ručica od spori prebaci u neutral onda vuku samo prednji točkovi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ne valja zato što je stara lamela potrošena na 9mm debljine a ova nova obična lamela je 8mm debljine.
Aha, znači da je netko več tokaril prije da bi nasadil gore keramičku lamelu.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Ne znam sad jel neko prije tokario ali znam da smo mi prije tri godine stavili keramičku lamelu i od tada nije bilo nikakvih problema do juče.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Kada se prebaci u spore brzine onda prednji točkovi ostanu u brzim a zadnji u sporim brzinama i tako je obično kod svakog Ursusa koji ima prednju vuču, potrebno je nešto valjda u mjenjaču uraditi da bi prednja vuča mogla raditi i u sporim brzinama, inače u brzohodnim radi bez greške, mogu u petoj brzini ići po asfaltu sa uključenom vučom bez problema. A kada se ručica od spori prebaci u neutral onda vuku samo prednji točkovi.
Takvi problemi su bili nekad na straim nissanima patrolima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh