• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Moj na 50rh potroši litru. Al cmolji na ukapčalici kompresora i čepu ulja al tam nema gume ispod poklopca. Tak da mu ne zamjeram, a i odbacivač je loš kod zamajca pa kad je dugo nagnut nazad zna pustit koju kap.

Poslano sa mog LG-E610 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Moj dok dela ne troši, moj troši dok stoji na mestu jer mi u uglu na karteru još uvijek malo slini dok je nagnut na tu stranu! :p

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,624
Ma kakva sreća, ostalo će majstor. E sada pitanje pošto to ide u sastavne dijelove muče me sklopovi motora. Da li uzeti neke od 250 kuna po cilindru ili tražiti nešto kvalitetnije, npr. zetor fi 95 ili one neke Mehle od 650.
Zetorovi budu ok.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo dva videa rada ursusa naseg forumasa @mika!!


Nadam se da ce funkcionirat!!
 

rockybalbooa

Član
Tu od
24 Lis 2015
Poruka
57
12202074_843490149103764_690060826_n.jpg


Ova dva šarafa mi se odvrču,dal mi moze netko reci prave dimenzije tih šarafa ,jer vidim da su mjenjani,,stavio bi ja duže al neznam mozda bude smetalo unutra
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Servisiraj to čim prije da ne dođe do još veće havarije. Mislim da su šarafi na meru.

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Da li je cijena od 380 kn za sklop motora fi 95 odgovarajuća za original Zetorov sklop. Nekako mi se čini malo kada drugi trgovac ima 605 kn.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Namotaj kuselje+ljepilo i krvnički na osjet stegni.

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,220
Tu nemru biti takvi obični šarafi, već tzv. kalibrirani (rajbana rupa i šarafi deblji od navoja, brušeni na mjeru rupe, kvalitete 10.9 ili 12.9).
Pitanje je sad kak izgleda rupa poslije toga krpanja s običnim šarafima.
Ak je rupa dobra (u kaj sumnjam), samo kupi originalne šarafe i probaj ih stegnuti.

Za osiguranje od odvijanja upotrijebi Loctite 2400 (243).

Sve drugo ti nije rješenje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,624
Da li je cijena od 380 kn za sklop motora fi 95 odgovarajuća za original Zetorov sklop. Nekako mi se čini malo kada drugi trgovac ima 605 kn.
Nekad su sklopovi u Zetorovoj kutiji bili po 400-tinjak kuna, a AG sklop kojeg su voljeli progurati kao sklop koji nije baš orgimal ali je isto odličan je koštal 300-tinjak kuna.
Sad je to malo poskupelo pa sklop koji dolazi u Zetorovoj kutiji košta oko 500-tinjak kuna.
Nekad su se sklopovo prepoznavali po oznakama koje su ti označene crvenom strelicom, pisalo je Zetor.
Vodi računa da svi klipovi i košuljice imaju istu oznaku (A B C ....) zelena strelica



 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,781
@muha imaš koju sliku karika izbliza?
Bolji video nisam mogel snimiti kad dojdem s posla već je marak jedino mogu sutra @bučo imaš pivu:icon_pidu:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,624
Ova dva šarafa mi se odvrču,dal mi moze netko reci prave dimenzije tih šarafa ,jer vidim da su mjenjani,,stavio bi ja duže al neznam mozda bude smetalo unutra
Ta dva šarafa su ti M16x 40 i nesmiju biti duži jer su u sljepim rupama i nisu kalibrirani, obični su samo kvalitete minimalno8.8.
Ako su navoji loši opnda možeš iči na jače, ono podmatanje kudeljom, pucvalom ili teflonom zaboravi. Ako se nekaj neda stagnuti na čvrsto zbog lošeg navoja onda treba navoj popraviti jer to mora držati.
Kotač dole i sve šarafe redom stegnuti koji se daju jer ako je traktor na kotačima to se neda stegnuti i obavezno ispod limeni osigurači koji međusobno vežu dva šarafa pa se zavinu da se nebi mogli otpustiti, Ljepilo za šarafe možeš koristiti.

@muha imaš koju sliku karika izbliza?
Ursusovih ili Zetorovih?
Mislim da izbliza ne, bum pogledal.
 

Najnoviji postovi

Na vrh