• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

vuk360

Član
Tu od
19 Sij 2017
Poruka
43
Kako spojiti sat pritiska ulja?
Molio bi ako neko zna da se javi?

I još jedno pitanje: na tehničkom pregledu, gdje gledaju broj šasije?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: ursus c 360

Vuk ovisi kakav imaš sat mehanički/električni imaš dva ista broja na getribi sa desne strane i mislim lijevo gore ispod sica kod bočnog reduktora .
 

vuk360

Član
Tu od
19 Sij 2017
Poruka
43
Re: ursus c 360

Elektricni je sat.
Pločica ispod volana i jeli to dovljno?

Problem je u to me što je zadnji kraj traktora bio totalno zdrobit ( traktor je radio u šumi i srušili su stablo da njega).
Ja sam ga kupio i kupio drugi zadnji kraj i napravio kompletnu generalku trakora i sad mi neodgovaraju broji šasije osim onih na pločici ispod volana.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vuk360

Član
Tu od
19 Sij 2017
Poruka
43
Re: ursus c 360

Imam papire od traktora, al nemam papira od zadnjeg kraja što sam kupio.
Šta sada napraviti?
Uložio sam i novaca i vremana i živaca.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: ursus c 360

Raspitaj se kod lokalnih mehaničara ili prekupca, sigurno znaju nekog tko znade pretumbat brojeve, ili nekako probati upasati broj sa starog zadnjeg kraja.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: ursus c 360

Išel sem provjeriti jedan broj je desno na kušištu diferencijala 20 -tak centimetara ispod ručice hidraulika a drugi na getribi desna strana malo ga skriva pedala lijeve kočnice i poluga nožnog gasa i treči je na pločici .
 

vuk360

Član
Tu od
19 Sij 2017
Poruka
43
Re: ursus c 360

Hvala dečki. Našao sam rješenje.
Željko puno ti hvala. Taj broj što ga skriva lijeva pedala kočnice, kaže mi moj mehaničar, da se da skinut i zamijeniti, a taj dio je ostao čitav od originalnog zadnjeg kraja. Valjda će na tehničkom pregledu biti do dostatno.

Bi li mi neko mogao objasniti kako da spojim sat pritiska ulja, elektricni je sat, da probam sam to napravit?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: ursus c 360

Ne taj broj se neda skinut natučen je ali ako je taj dio ostao čitav i broj je ,na onoga kaj se da skinut sem zaboravil . E sad pritisak ulja indikator ušarafiš gdje ima pritiska (uljni kanal) sat obično ima jedan kontakt za poziciju jedan prema indikatoru i jedan na + pol (osigurač od kontakta).
 

vuk360

Član
Tu od
19 Sij 2017
Poruka
43
Re: ursus c 360

Znači, nema mi pomoći u vezi brojeva, jedino da ih prekucam. Ak to napravim, bojim se da na tehničkom to skuže, pa ću imat problema, a to nikako ne želim..
Hvala za upute Željko.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: ursus c 360

Raspitaj se kod lokalnih majstora jer ovi starije generacije znaju kak to prekucati da izgleda ko original. Ima još jedna solucija ali je puno teža i imaš se kaj igrati dan dva sa tim. Sa starog zadnjeg kraja izrezat broj van, izrezat sa postoječeg upasati stari broj, zavarit, obrusit, ugl, dovest izgledom u stanje ko da je broj tu od prvog dana.
 

vuk360

Član
Tu od
19 Sij 2017
Poruka
43
Re: ursus c 360

budem razmislio sta cu..sad mi je to veliki problem..o tome nisam razmisljo kad sam kupovao..
jer na imt gledaju samo plocicu (imam i 539 i samo mi gledaju plocicu) pa sam mislio da je tako i na ursusu..
hvala vam decki
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: ursus c 360

Malo se ne kužimo ako nisi mijenjal kučište getribe koje se zašarafi na motor na njemu je broj onak kod lijeve kočnice po tome taj imaš .A ako si mijenjal kučište diferencijala (na njega se šarafe reduktori) na njemu je drugi broj desna strana kod poklopca od ferodi napred. Pa mislim da broj na getribi imaš i pitaš na tehničkom da li je taj broj dosta meni su gledali samo taj na getribi .
 

vuk360

Član
Tu od
19 Sij 2017
Poruka
43
Kako da kažem...traktor smo rastavili na pola.
Motor je bio jedan dio a mjenjač i diferencijal drugi dio traktora. Mjenjac i dif sam kupio drugi, jer je original zdrobit smrskan. Čak je oštećeno i kućište mjenjaca. Mjenjac i dif smo prepakirali i spojili sa motorom.
Sad meni majstor, koji mi je radio većinu toga, kaze ovako: da se originalno kučište mjenjaca zakrpa i pokrpa nekak i da se stavi nazad, što će me koštat još dodatni 3000kn da mi to on sve napravi.
Znači, ovaj novi sastavljeni mjenjač, koji je na traktoru, trebalo bi skinut i rastavit dijelove prebacit u stari originalni mjenjač (gdje pašu brojevi šasije) i njega pokrpati i njega stavit nazad na traktor..

I onda bi mi pasali brojevi kod kočnice i na pločici.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,673
Mislim da bi bilo najpametnije ako je moguće napraviti kupoprodajni ugovor sa vlasnikom od koga ste kupili traktor ili diferncijal i getribu ito prenesete na sebe i tako ga registrirate i sve je najlegalije i po P.Su
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ili prekucaj brojeve ili prenesi dio sa brojevima.

Moj prvi savjet ti je i naj jeftiniji, uzmi telefon okreni broj od cvh Velika Gorica, i pitaj dali postoji kakva šansa da ti na tehničkom udare nove brojeve šasije. Objasni im da ti je zadnji kraj nastradal i da je podrobljen i neiskoristiv, pa ako bi nabavio nove djelove dali mogu ukucat brojeve. Nemoj govorit da si nabavio od drugog traktora komade. Ako ti daju potvrdan odgovor, upitaj ih kakva je procedura i ako nije previše skupo i komplicirano, fleks u ruke, stare brojeve fino dolje i gas na tehnički.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ovak javno savjetovat i pricat o kriminalnim radnjama pretucenim brojevima :icon_hang::icon_hang:
 

Najnoviji postovi

Na vrh