• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
...i pitaj dali postoji kakva šansa da ti na tehničkom udare nove brojeve šasije. Objasni im da ti je zadnji kraj nastradal i da je podrobljen i neiskoristiv, pa ako bi nabavio nove djelove dali mogu ukucat brojeve...
S novim dijelovima i računom nije problem. S rabljenim je.
Kaj ako je netko ukral (ili "zaplijenil" još od rata) nečiji traktor i prodal ga u dijelovima?
Ak i obrusiš brojeve, i dalje su rendgenski vidljivi.

Mene su za atest tražili porijeklo originalnog prednjeg mosta.
Napisal sam izjavu i ovjeril ju kod javnog bilježnika da su dijelovi kupljeni preko oglasa.

Nemoj se igrati s ilegalnim stvarima, jer te može jako puno koštati.
Nemoj zaboraviti da da na svakoj registraciji gledaju brojeve, a ne samo jednom. Kaj ako zapneš nakon godinu, dvije, pet ... jer je kontrolor na tehničkom to primijetil? Ili, nedaj Bože, nekom prodaš takav traktor i to netko primijeti? Napravil si nekoliko krivičnih djela i možeš završiti u zatvoru.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Prvo probaj ovo što je kawasaki0201 predložio za početak ali mislim da nebu od toga ništa. Nebu se niko štel zafrkaval sa prekucavanjem postojećih brojeva. Jedino nabaviti papire od tog novog kučišta, što je jako malo vjerojatno da budeš uspio ili potražiti drugo kučište mjenjača sa papirima.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
S novim dijelovima i računom nije problem. S rabljenim je.
Kaj ako je netko ukral (ili "zaplijenil" još od rata) nečiji traktor i prodal ga u dijelovima?
Ak i obrusiš brojeve, i dalje su rendgenski vidljivi.

Mene su za atest tražili porijeklo originalnog prednjeg mosta.
Napisal sam izjavu i ovjeril ju kod javnog bilježnika da su dijelovi kupljeni preko oglasa.

Nemoj se igrati s ilegalnim stvarima, jer te može jako puno koštati.
Nemoj zaboraviti da da na svakoj registraciji gledaju brojeve, a ne samo jednom. Kaj ako zapneš nakon godinu, dvije, pet ... jer je kontrolor na tehničkom to primijetil? Ili, nedaj Bože, nekom prodaš takav traktor i to netko primijeti? Napravil si nekoliko krivičnih djela i možeš završiti u zatvoru.
Gle sve je moguće, a najjeftinija solucija mu je pitati telefonski, ništ ga ne košta, a mogel bi puno saznati, ili ako ima kakvog poznatog na policiji nek mu provjeri brojeve od tog novog zadnjeg kraja, možda se iznenadi pa za 50kn troška bilježnika sve bezbolno reši. Ako su ovi naši u Turbo autu uspeli pretumbavati one rupičaste brojeve, onda par novih brojeva udariti pravome majstoru nije neki problem. [emoji4] [emoji4]
 

vuk360

Član
Tu od
19 Sij 2017
Poruka
43
Buco...nije nista kriminalno sve je kupito i uredno placeno..i za sve postoje kupoprodajni ugovori..
Rijesio sam problem...
Otisao u pp i reko im sta je u pitanju pokazo ugovore od traktora i racun sa "otpada" gdje sam uzeo drugi zadnji kraj..zamolio da provjere brojeve sasije od dijelova sto sam kupio na "otpadu"..za brojevima nema potraznje niti ista prijavito niti su bili registrirani ikad...po tim brojevima ispada god proizvodnje 86..a dalje znate postupak sa dva svjedoka..samo je trebalo skupit muda i otic i policiju i pitat(kad sam si bolje razmislio mene nemaju za sta teretit ako nesto nije uredu jer imam racun da sam kupio to) evo prije pola sata je dobio hr table..

I napokon sam ga registriro..nakon muke i patnje i puno ulozeni novaca..a sada ima samo da radi i radi..valjda ce mi se isplatit..kazu da su to jako dobri traktori..
Hvala svima na pomoci i savjetima..
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo, sve rešeno, kak sam i rekel, nekad je najjeftinija opcija pitati. Sretno u daljnjem radu.
P. S. Ubaci u temu o ursuli koju sliku ljutog stroja.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kriminalna je radnja pretuc brojeve a ovak kak si ti rijesio vise nije a nisi ni reko da imas ista od papira od drugog zadnjeg kraja da si sve reko odmah bi se moglo ti rec da odes na policiji i rijesit kak si rijesio!!
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Prijatelj planira raditi generalku na ursuli, koje marke sklopova je poželjno uzeti?
Mahle, zetor, ursus...

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Mahle, grande problemi.
Orginal.Ursus ni tvornički ne valja.
Znači preostaje Zetorov sklop ili eventualno ona kombinacija SM.

Ja bi išel na Zetorov sklop, još kad bi se dalo orginal pribaviti ....
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,568
Mahle, grande problemi.
Orginal.Ursus ni tvornički ne valja.
Znači preostaje Zetorov sklop ili eventualno ona kombinacija SM.

Ja bi išel na Zetorov sklop, još kad bi se dalo orginal pribaviti ....

Je si ti zahtijevan tip
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa ljepo veli čovjek kome paše kome ne ursus s orginal dijelovima nije dugo durao.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Znači mahle je bolje izbjegavati, ursus je najjeftiniji pa samim time ne ulijeva veliko povjerenje a ima i neki colberschmith ili tako nešto u ponudi. Koliko bi mogao zetor sklop biti bolji od ursusa, je li baš duplo bolji kao što je cijena duplo veća?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

fila55

Član
Tu od
2 Stu 2016
Poruka
82
Ovisi , kako pogodis mos ti odlicnog ursusa nac da se ne kvari. Isto tako skupog zetora a u radijoni svaki mjesec.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
E sad radite sprdnju od mehanike,kako nevalja kada 86. godina jos dirana nije a jedini traktor na opg-u .
I sam razbijam glavu sta kupit kad trebalo jer sve to vise nece bit kao original.
Sistem hladjenja je osjetljiv kod njega a to neznaci da su orginal sklopovi losi nego vlasnici.
Svi znamo sta je posledica pregrijavanja i zato o tome treba vodit racuna.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
toSistem hladjenja je osjetljiv kod njega a to neznaci da su orginal sklopovi losi nego vlasnici.
Imenjače ova ti pametna izjava :icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja kad sam radio generalku na zeki uzeti su kao orginal zetorov sklop bio je 500kn sklop najbolje da vidis s majstorom koji ti radi ili ako sam radis onda pitaj u par ducana s dijelovima kaj ostali vise uzimaju i nades si neku sredinu kaj je najbolje!!
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
E sad radite sprdnju od mehanike,kako nevalja kada 86. godina jos dirana nije a jedini traktor na opg-u .
I sam razbijam glavu sta kupit kad trebalo jer sve to vise nece bit kao original.
Sistem hladjenja je osjetljiv kod njega a to neznaci da su orginal sklopovi losi nego vlasnici.
Svi znamo sta je posledica pregrijavanja i zato o tome treba vodit racuna.


Od 89-91godine u mom kraju ih kupljeno 6 kom,svi su imali istu bolest pucali cilindri iznad dosjeda za gumice...
Prvome je puknuo na putu od mjesta di su ga skidali sa kamiona do kuće.(cca3KM)
Najduže izdržao od jednog dede, taj je odradil 1900sati,inače je traktor ko nov al generalka bila neizbježna.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nemojte i vi ljudi pretjerivsti, da ne valjaju tad ih nebi ljudi nit kupovali u ono vreme, a i danas, a još uvijek rade brdo poslova. I fercima su otpadali kotači čim su iz dučana izašli, crkavali na pola puta do doma iz dučana pa nije došel kraj sveta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh