• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Inače zakovica je uvijek tanja od rupe sa namjerom da se proširi kad ju zbijaš.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Probuši na 7mm, ako ti se ne sviđa opcija varenja. Ionak su rupe razlokane i odatle mjera 6,5.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Samo zatuči stare zakovice i zavari znal sem i puknute vilice zavariti jedino bil problem da var ne povuče.
 

telnett

Član
Tu od
16 Lis 2010
Poruka
81
Na jednoj sam skinuo zakovice i tu moraju druge ostale mogu utuci jace . Gde da varim viljuske za letve od gore ili sa strene posto mozda od gore nema mesta za var bar mislim ?

Muha merio sam na sredini zakovice gde nije pojedeno .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,972
Pa povećaj rupe za zakovice. Kad budeš zakival nove, stavi ih u žar da se dobro omekšaju i onda ih zakuj. Sigurno više nubu problema.
Nemoj zavarivati vilice za letve jer ih budeš em deformiral, em bude problema ako ih bude trebalo mijenjati.
 

telnett

Član
Tu od
16 Lis 2010
Poruka
81
Busenje necu raditi jer dok sam zabusivao zakovice malo je burgija otisla ustranu i odmah sam osetio koliko je tvrd materijal viljuske a ako se struze svedno je koliko ce bit debelo .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ sve si krivo rekel osim zakovica kakve veze ima varenje sa skidanjem na novijim Zetorima su vatrene vilice .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,972
Željko, zavarival sam na jednom velikom Ursusu vilicu koja je pukla, pa mi je to ostalo u lošoj uspomeni.
A kaj sam krivo rekel? Da izbuši veće rupe i zagrije zakovicu?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
Pa povećaj rupe za zakovice. Kad budeš zakival nove, stavi ih u žar da se dobro omekšaju i onda ih zakuj. Sigurno više nubu problema.
Nemoj zavarivati vilice za letve jer ih budeš em deformiral, em bude problema ako ih bude trebalo mijenjati.

A kakvih to problema bude ak ih bude mjenjal?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zavaril sem bar 10 vilica nijedna nije pukla zadnju na Zetortu 7341 koliko mi poznato sve rade .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Busenje necu raditi jer dok sam zabusivao zakovice malo je burgija otisla ustranu i odmah sam osetio koliko je tvrd materijal viljuske a ako se struze svedno je koliko ce bit debelo .
Probaj ti tu burgiju malo pobrusiti. Letve su od obicnog željeza a danas hvala bogu ima svrdla za kakve materijale hočeš

Ja sam za opciju malo jačeg heftanja i nema brige. Ako baš i nekad zapne tu je brusilic.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Kako resiti problem kape dizne,bio bi red ako vec dizne odradim da mi necuri po motoru,ali navodno se kape neprodaju posebno.
 

telnett

Član
Tu od
16 Lis 2010
Poruka
81
Uradjena reparacija i uspelo je potpuno . Letva druge i trece je ukovana sa novim struganim nitnama a letve 1 i r, i 4 i 5 su dodatno zakovani postojecim zakovicama . I tako nije bilo lufta a ja sam dodatno privario svaku sa strane na cetiri mesta , tako da to ne mrda nikud .

Jedino je sad menjac jako krut tj tesko ga je saltat pa cu probat ubaciti platnu ispod sireg i uzeg srafa utvrdjivaca pa cu videt kako se ponasa . Inace danas popodne sam uzorao jutro ipo i nije ni jednom izbaci mada je brdovito i uzduz i ustranu pa se i otpor menjao, i nisam stajao na ovratinama nego samo kruzio .
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Pronašao sve u manjoj trgovini dobro opremljenoj,uloske,kape.
Motor suh a radi puno ljepše a dimi samo kad mora.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,972
Svaka ti čast. Lijepo napravljeno.
Nego, ima li pumpa lager ispred osovine? Ak nema, bojim se da bi joj ovaj kardan brzo mogel doći glave.

Mogel si na taj način napraviti i prednji kardan, a pumpu postaviti ispred kompresora.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh