• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kod mene(355) nosil silo kombajn i za njega zakopčana prikolica oko 1 000 kg bez problema ali kad je u vožnji promašil most sa desnim kotačem pukla desna poluga (malo kasnije i guma) i poklopac hidraulike . Poklopac nisem ni skužil da je pukel dok nije videl Muhač .

jesi ga dobro sredio.
 

Postar

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2012
Poruka
221
Hvala clanovima na sugestijama i informacijama.
Marko,na takvu tanjiracu sam i mislio,dva prohoda sa tom tanjiracom,nek je do 7-9cm dubine,za zito zavrsi posao.
Jos jedno pitanje ako ne smaram, na you tube u oranju vidim dosta njih sa 360 koriste kopirni(pomocni) tocak. Pitanje bi bilo,jel njemu ne smeta oranje bez tocka? uz podesavanje tokom oranja,ako ode duboko,ili plitko....?
Sa malim ursusom orem sa 755niski klirens bez tocka. I solidno ide,kad ide dublje samo podesim rucicom.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Pa u svakom slucaju da trpi hidraulika vise nego kada je kotac na plugu, ali moj od '77 ore bez kotaca pa nije bilo nikakvih problema.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,432
Te tanjurače su 22 diska, a i dosta lagane izgledaju, ja za 60ks planiram 24 diska i 550kg isto V model i to bi trebalo biti taman. V model bi trebao ići bolje u zemlju, a samim time bi se trebale teže i vući.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
jesi ga dobro sredio.

Pa i nije bilo puno štete gume sam i onako planiral mijenjati a polugu sem bar pošteno zavaril a poklopac čekam rabljeni dok stigne no i sa ovim nosi rolo bale .
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,609
Pa i nije bilo puno štete gume sam i onako planiral mijenjati a polugu sem bar pošteno zavaril a poklopac čekam rabljeni dok stigne no i sa ovim nosi rolo bale .

To što ide šaka u kućište nema veze :icon_rolleyes:Znam da nedešaka ali
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
...
Jos jedno pitanje ako ne smaram, na you tube u oranju vidim dosta njih sa 360 koriste kopirni(pomocni) tocak. Pitanje bi bilo, jel njemu ne smeta oranje bez tocka? uz podesavanje tokom oranja,ako ode duboko,ili plitko....?...
Ako koristiš kotač na plugu, moraš opteretiti zadnje kotače utezima, da dobiješ približno isto klizanje kak je i kad oreš s transferom sile vučnog otpota na zadnje kotače preko hidraulike. Ak ti je regulacija dovoljno dobra, naravno.
S kotačem nema opterećenja zadnjeg kraja. Ne, ne škodi mu. Za to je namijenjen.
Pa u svakom slucaju da trpi hidraulika vise nego kada je kotac na plugu, ali moj od '77 ore bez kotaca pa nije bilo nikakvih problema.
Hidraulika je u brazdi, bez kotača, sigurno manje opterećena nego kad nosi priključak iznad zemlje.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Zj, daj razmisli što pričaš o tome da je u brazdi lakše hidraulici nego u transportu. Po kojoj logici je to tako?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Ak gledaš ukupno vrijeme, sigurno je u prosjeku manji tlak u brazdi nego s priključkom vani.
Špice tlaka u cilindru su puno manje pri podizanju pluga u zemlji nego špice tlaka kad isti priključak voziš po neravnoj cesti.

Ak misliš na pumpu hidraulike, istina je da je prosječni tlak veći u brazdi, ali na cesti mora postići više tlakove.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Da, ali svaka hidraulika popušta, pogotovo u transportu, a regulator položaja nastoji "popraviti" poluge na zadanu visinu. Te špice tlaka u podizanju su znatno veće od onih u brazdi.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,581
ZJ, Ursusu kad se uradi hidraulika kako treba onda ne može da spusti ni milimetra. Znam zato što imam dva C-360 od kojih je jedan 4x4.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Na svakom je tak, ali ipak mnogi poskakuju. Čak i oni s EHR-om.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
A cuj poskakuju oni koji nisu godinama otvarani,al sta sad,jos uvijek je to traktor kojeg slozis kad prodas dva janjeta,samo je pitanje tko zeli a tko tera dok ide.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Nemogu nigdje pronaći informaciji cak ni u katalogu djelova dali na 360 ispod dizne ide bakrena podloska.
Svi kazu konusna je,ali ja sam to cistio i svasta radio i opet osjetim da dise na dizni. Sta je istina i rjesenje?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,656
Istina je da to zabrtviš podloškom koja odgovara oblikom i određenom tvrdoćom.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,609
Nemogu nigdje pronaći informaciji cak ni u katalogu djelova dali na 360 ispod dizne ide bakrena podloska.
Svi kazu konusna je,ali ja sam to cistio i svasta radio i opet osjetim da dise na dizni. Sta je istina i rjesenje?
Nosač dize i dosjed za dizu su konusni .Ako ti puše ispod dize taj dosjed na glavi treba sa rajberom počistiti da konusi dobro naliježu jadan na drugog.E sad tko ima kod vas takov rajber moras pitat svoje mehanićare.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Nekome tko radi strojnu obradu glavu i dizu dati da ih uštima. Nikakve podloške. Podloška može trenutno rješiti problem, ali kada nafta koja je ispod podloške zapeče onda će biti problem.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,432
Ostavi kako je neko vrijeme, ja sam prije dvije godine nosio na provjeru dizne na Zetora, isto su konusne, i kad sam ih vratio na jednu je malo puhao, ali nije dugo, to je samo od sebe sjelo. Ako ti ne sjedne nakon nekog vremena onda treba kao što je did ivo reka
 

Najnoviji postovi

Na vrh