• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,581
Hvala ZJ, bilo je posla nekoliko dana.Kako si mislio za prednji kardan, jel preko remenice? A pumpa nije mogla ispred kompresora zato što nema mjesta za nju od nosača utovarivač a.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,972
Neki zupčasti reduktor s i=2,2 i tarna spojka.
Nego, koliko je cc ta pumpa, odnosno koliki joj je nazivni protok na 2000 o/min motora?
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,581
Aha, a nije mi toliko ni potreban prednji kardan. Ja nisam uspio naći koliko je cc, samo pišu neki serijski brojevi. Evo slika...

Zove se Prva Petoletka. A nema ležaja (lagera) ispred osovine, vidjećemo dokle će da traje, pa onda postaviti i lager.
 
Posljednje uređivanje:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Viličar litostroj nosivosti 6t je imao kardan za pogon pumpe hidraulike u 10g je slomio tri kardana ali nije baš stajao ravno i nisam baš za takva rješenja ali nadam se da će to biti ok. Mislim da to nije kardan za tako visoke okretaje i da nije dovoljno balansiran za to. Nadam se da će ti potrajati.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,581
Zoki, kardan je od volana od nekog auta, sa jedne strane na kardanu je puni metal (željezo) a sa druge strane je cijev, vidjećemo koliko će izdržati, pa onda napraviti nešto bolje ako ovaj bude slab kardan. Nadam se da će potrajati jer tako sam vidio na dosta URSUSA da ljudi stavljaju tako kardan na remenicu.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Posao je jako lijepo odrađen, centrirano je na tokarskom stroju? Na nekom starijem fiatu sam vidio poluosovinu ubodenu u remenicu tipa kao što je ubodena na fićeku u mjenjač sa onim kockicama samo što su bile plastične i to je išlo tako godinama. Samo ravna poluosovina od remenice do pumpe.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,581
Centrirano je okom i metrom ali dobro centrirano i ne igra toliko kardan, a ne na tokarskom. Kod mene je slično kao kod tog fiata. Na okruglu ploču je zavareno srce vučne lamele od URSUSA a kardan i tu ploču (srce od vučne lamele) spaja komad spojničke osovine od URSUSA.

 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Aha, a nije mi toliko ni potreban prednji kardan. Ja nisam uspio naći koliko je cc, samo pišu neki serijski brojevi. Evo slika...

Zove se Prva Petoletka. A nema ležaja (lagera) ispred osovine, vidjećemo dokle će da traje, pa onda postaviti i lager.
to je pumpa od 16.66 kubika
očekuj jedno 30 litri na 2000 okretaja motora:icon_mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
naravno da jesu , to je PPT iz 80 -tih , nije to kinez iz 2015..pitanje je koliko se naradila prije nego je došla tebi u ruke
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,972
Već sam prije pital: nebu li ovaj teški i nebalansirani kardan brzo uništil klizne lagere na pumpi, kad nema kiglicniga ispred?
Naime, meni je nova pumpa na kalaču nakon parsto sati počela puštati ulje, a pogonjena je preko aluminijske kandžaste spojke, s gumenom zvijezdom.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,581
naravno da jesu , to je PPT iz 80 -tih , nije to kinez iz 2015..pitanje je koliko se naradila prije nego je došla tebi u ruke

Ovu sam pumpu dobio od prijatelja a on ju nije koristio nizašta a gdje je bila prije nego što ju je on uzeo to neznam.I možeš li mi pojasniti ovo 30 litara i 2000 obrtaja motora ako nije problem?
 
Posljednje uređivanje:

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,581
Već sam prije pital: nebu li ovaj teški i nebalansirani kardan brzo uništil klizne lagere na pumpi, kad nema kiglicniga ispred?
Naime, meni je nova pumpa na kalaču nakon parsto sati počela puštati ulje, a pogonjena je preko aluminijske kandžaste spojke, s gumenom zvijezdom.

Pa i nije nešto ovaj kardan težak, još smo ga morali skratiti, nije ovoliki ko na slici, a zato su tu i zglobovi kardana da balansiraju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovu sam pumpu dobio od prijatelja a on ju nije koristio nizašta a gdje je bila prije nego što ju je on uzeo to neznam.I možeš li mi pojasniti ovo 30 litara i 2000 obrtaja motora ako nije problem?
pumpa u jednom okretu dobaci 16.66 kubika tj kubičnih centrimetri ulja ,
1 litra = 1000 kubičnih centrimetri .

na cca 2000 okretaja motora prebaci oko 30 litara ulja u minuti .
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,581
Hvala puknuti, znači da je ova pumpa dovoljno dobra za utovarivač koji diže maksimalno 800kg i koja bi pogonila polu-servo volan?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
utovarivač može raditi na pumpu od 1 kubika , može 16 a može i 30 .. od kubika ovisi brzina dizanja .

sila kojom može utovarivač dizati ovisi o promjeru cilindara , i pritisku ..
ova pumpa može raditi na 200 , kratkotrajno na 250 bara .


zapravo da , trebala bi biti dovoljna za tvoje potrebe
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,972
Koja bi u svrha bila? Ublažavanje vibracija?
 

Najnoviji postovi

Na vrh