• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,604
Željko kako misliš dvije vilice?Da hidraulika radi preko brzina kad je ručica u četvrtom stepenu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Mislim da je jena vilica iznad diferencijala i jedna u getribi možda se javi netko tko zna više.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Mislim da je jena vilica iznad diferencijala i jedna u getribi možda se javi netko tko zna više.

Kak ne, u geribi ih je 4 komada. Jedna za R-1, druga za 2-3, treča za 4-5 i četvrta za kornjaču-zec.
A kraj diferencijala je još jedna koja upravlja kardanom i pumpom hidraulike.

Ali ne brigaj, još malo i imal buš prilike vidjeti na svojem u živo :icon_fU:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Nemam ja brige dok imam tebe a sad ozbiljno kaj ne gura vilica na usranom napred zupčanik a iza cijev ak je tak onda zupčanik ima svoju a cijev svoju vilicu na istoj gredi .??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ako rečem da nema jel peš večeras poklopac skidati da provjeriš, nadal sam se da budeš :(giggle):
Ima željo, ima 5 vilica u prednjem kraju, tj pod poklopcom mjenjača :icon_thumright:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
A jel može biti da ta u getribi nedovoljno gurne (uzubi) u trečem položaju pa iskače .
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,604
I ja sad sumnjam to da nedovoljno ona poluga gurne viljušku i zato izbacuje a kod mene ta poluga ima lufta koliko se sjećam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Može biti, prvo treba luftove svesti na minimum pa ako ne pomogne skinuti poklopce i vidjeti kaj se događa kod ušaltavanja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Na nju i mislim, kroz nju ide zatik. Probaj ga zamjeniti pa vidi jel ima razlike.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
A i vjerojatno se i rupa razlohala, pa bi bilo dobro izbušiti malo veću rupu i staviti deblji zatik na mjeru.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Na licu mjesta neču reči nemoguće izbušti, ali trebala bi kutna bušilica za taj zahvat. Zato nisam ni predlagal.
U praksi uvjek strada štift, nije čelicni, mekši je od gusa i osovinice pa se ako se na vrijeme izmjeni problem riješava ugradnjom čeličnog zatika.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Sanacija tog lufta neće ništa riješiti osim bolje fiksirati ručicu luft koji ie problem bi mogel biti greda -utvrđivač i vilica -cijev vilica-zupčanik .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
A kaj ako se zbog tog lufta rucica neda spustiti do kraja?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Nebude radil kardan i hidraulik ali problem je treči položaj a drugi i treči bude radil da ima 2 mm elektodu na malom Zetoru je pukel originalni štift pa je privremeno poslužil čik od 2 mm elektrode trebal mi samo drugi položaj .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Ako si popratil raspravu kolegi izbacuje kardan pod opterećenjem.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,604
Da,znači kardan izbacuje iz trećeg položaja (kardan preko brzina), ručica nigdje ne izbacuje osim tog preko brzina iako na ručici ima lufta ona se može uključiti u bilo koji položaj.
 

Urzikic

Novi član
Tu od
21 Pro 2011
Poruka
24
Zdravo,da se ukjucimalo i ja. Ja sam imao takav slican problem,izbacivao mi je iz trecag pilozaja ali i iz četvrtog. Kod mene je problem u onoj viljusci vilici ispod poklopca hidraulika,bila se razlokala i nije mogao onaj srafcic da je drzi cvrsto vise,i onda je igrala dja napred dja nazad. Ja sam to resio sa aparatom za varenje,na kraju poluge gde ide vilica sam malo pecnuo aparatom,ali samo malo da ako nekad zlu ne trebalo budem trebao da vadim to napolje,to se samo malo obrusi i ne smeta nista.
 
Na vrh