• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

marinko02

Novi član
Tu od
21 Kol 2018
Poruka
7
Jel bi imala kakve veze ona gumica sta se stavlja na onu cjevcicu u traktoru gdje dolazi poklopac na kojem je pricvrscena pumpa.. (Ta cjevcica ulazi malo u poklopac)..
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,381
jok nisam ja u zaostatku ja sam kocke i svoje i susjedove riješio u par dana .
Za rolo nemam skladište a nit bi ih radio.s kršom .
A ovi što ih drže.po vani žali bože.

Takvi što ih drže po njivama na vedrom nebu i nepokrite, da su sve crne i trule se ne mogu nazivati gazdama!
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,581
Jel bi imala kakve veze ona gumica sta se stavlja na onu cjevcicu u traktoru gdje dolazi poklopac na kojem je pricvrscena pumpa.. (Ta cjevcica ulazi malo u poklopac)..

Da i ta se gumica mora obavezno promjeniti.
 

marinko02

Novi član
Tu od
21 Kol 2018
Poruka
7
Promjenio sam ju ali nekako sumljam da je tu problem mozda nije dobro sjela...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ta cijevčica se zove holender i ima dvije gumice ali da pušta puštala bi i na hladno ulje .
 

marinko02

Novi član
Tu od
21 Kol 2018
Poruka
7
Stavio sam samo jednu gumicu... Da na hladno dosta dobro dize a kad se ugrije gotovo nikako samo preko 5 brzine i kada digne odmah pada hidraulik, a kad je hladan onda drzi.. Bit ce red kupit novu pumpu.. Hvala na pomoći..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,730
Ako padaju poluge onda pumpa nije problem...nebitno na hladno ili vruče....
Pošto padaju poluge problem potraži pod poklopcem hidraulike- mažete na klipu ,loš cilindar, sigurnjak na cilindru i razvodnik hidraulike...
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Molim mišljenja stručnih korisnika! Postoji mogućnost da mijenjam traktor. U izboru su IMT 542 i 549, zetor 5911 i ursus 360. Taj ursus je u oglasu, možda od nekog od vas, 1990 godište, izgleda održavano. IMT 542 je kao najmanje kaj bi uzeo po snazi. Molim vas da mi se javite s dobrim i lošim iskustvima. Nismo nikad imali ursusa ni zetora. Samo imt.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Navedeni Ursus i Zetor su klasa iznad 542 i 549 po snazi. Malo ih je teško usporediti.

Za čega točno trebaš traktor?

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
znam da su ovi jači. Jednostavno ne želim razmišljati kad je jesen i proljeće a mokro jel budem grezivao ili ne. Zetor, tako kažu ima drukčiji prijenos na pogonske kotače pa se lakše izvuče iz blata na polju i u šumi. Pretpostavljam da je tak i kod ursusa. Trenutno imam 2 rali za obradu i nešto malo u šumu, znam, za to je i 542 previše ali puna mi je kapa onog kad dođeš pred jarak pa gruntaš jel bu prešao ili ostao unutra. A možda bi i više zemlje krenuo raditi.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Ne razmišljaj nego za puno manje novaca koliko košta 549 uzmeš Ursusa i radiš sve.
Vrlo jednostavan traktor, kako za korištenje tako i za popravljanje. Zetor je bolji stroj ali i kompliciraniji od Ursusa.

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
svi strojevi su precjenjeni u oglasima. Stvar je u pregovaranju i u tome koliko se prodavaču žuri. To je slično kao i s nekretninama.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Samo za primjer, neki dan sam vidio C-360 sa Orašje širokom kabinom i kockastim blatobranima za 16000 kuna, obojan, sto se tice estetike perfektan. Upitno je što je unutra, ali isto tako je upitno i za ovog za 40000 što je unutra. Đabe dobra limarija i zdrava boja.

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
koju boljku imaju, ako imaju? Trebam kardan za roto malčer i svi priključci koje imam su za manje traktore tak da mu nebi to bilo neko opterečenje.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Kočnice mu nisu jača strana.
Neki kažu da je hidraulik loš i neprecizan, što je i donekle istina. Fergusoni imaju puno precizniji hidraulik, ali ja sa svojim orem bez dubinskog točka bez ikakvih problema. Za 100-tinjak kuna prebrtviš hidraulik. Ja nosim prskalicu od 440 litara 2 km do njive sa ugašenim kardanom (Na njemu mora raditi kardan da radi hidraulika) i prskalica ne padne dolje.

Jeftini dijelovi, svugdje ih ima, univerzalan traktor za sve poslove.



Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh