• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
opet kočnice...imam 540 i kočim skoro kao kremenko. Nešto sam čitao za tu kombinaciju kardan-hidraulika. Znači vozim roto malčer ili recimo frezu do polja pa tek onda nataknem kardan jer u protivnom malčer vrti?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Tako je.
Ako je hidraulik dobar dignes kod kuce, ugasis kardan i vozis do polja i tamo palis. Ako je los i brzo propada skidaj kardan.

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,581
Imam dva c360 i zadovoljan sam s njima,rade poljoprivredu i u šumi al više su u šumi,hidraulika nije toliko loša samo je potrebno da ima dovoljno ulja čak je i bolje ako ima više od 30 litara u difrencijalu(mjenjaču),kočnice su dobre iz mog iskustva ako se urade kako treba,uglavnom nije loš traktor što Marko reče univerzalan i jednostavan.Hidraulika može i bez kardana ali onda nije preporučljivo ići petom brzinom zbog pumpe,U oranju može ići 2-3 brzina a negdje gdje je baš teška zemlja kao kod mene i ide se uzbrdo onda se mora ići 1-om brzinom,kardan može preko brzina.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,972
Iako su pitanje postavil u krivoj temi, očito jer ti se Ursus najviše sviđa, od navedena 4 modela, moj bi izbor bil Zetor 5911. 542/549 su za klasu manji traktori.
Podjednakih je dimenzija poput Ursusa, no masivniji je (teži za oko 600kg), jači. (veće zapremnine od Ursusa, 58ks) najkvalitetnije napravljen od 4 koja su navel.
Nema problema s hidraulikom i kardanom, najveća podigne moć od 4 navedena...
Jedina bi mu mama bila to kaj je najsporiji na cesti od navedenih.
U taj bi izbor je još ugural i Zetor 4911 ili neki od novijih modela.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
ursus opet prdnuo otpao prvi kotač 539 ga vukao kući.
Dobro pa je bilo u njivi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,972
To samo značil da taj Ursus ima lošeg gazdu.
U našem ih je kraju bezbroj, i nitko se ne žali previše na njih.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da baš je loš gazda jer je pukao rukavac hahah .
A da nema fergusona osta u njivi hahah.

 
Posljednje uređivanje:

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,581
ursus opet prdnuo otpao prvi kotač 539 ga vukao kući.
Dobro pa je bilo u njivi

Tako juče komšiji na IMT-u 542 puko prednji trap (most) pa ga morao moj URSUS šlepati kući.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Tako juče komšiji na IMT-u 542 puko prednji trap (most) pa ga morao moj URSUS šlepati kući.

trebao si slikati ovako se vidi da izmišljaš a jbg nemoj da te dira ovaj se svako malo pokvari.
Nemože izdržati radove .
Samo me zanima dokad će im biti u dvorištu dok neko ne pogine prvo zadnji kotač otpadne sad prvi
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,581
Ja nemam šta da izmišljam a sad ko hoće da vjeruje nek vjeruje ko neće nemora a da je telefon bio kod mene sigurno bi slikao,ai zašto bi pisao nešto što neznam da je bilo.Kako onda na mom c360 nije nikad ništa otpalo a kod mene je 12 godina i stalno je radu i prije nego što je došao kod mene radio je u šumi.
 
Posljednje uređivanje:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Samo da malome pokažem da nitko ne mora biti sivonja da bi došlo do havarije i niti jedan stroj nije nepoderiv.
9424d59931ce5d51e05ee0e296a19771.jpg
5afd30feaacfa83d577c393f253864e6.jpg
6d0b02844bc8558fde647b43f411338b.jpg


Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,972
Zoki, za toga tvojega nije ni čudno.
Zna se kak se BMW-ji voze :)
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
hahah bmw .
Neznam za vas kad se tako nešto dogodi ja više nemam povjerenja u stroj
Tako nešto na cesti bilo bi pogubno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,972
Na cesti nema toliko napora ko na polju, ali može se svagdje dogoditi.
Na svim starim strojevima ima zamora materijala i lomovi su očekivana pojava.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Ti Mali prdiš bez veze, ko i obično. Kak da na fercu nije bilo takvih kvarova, ko što i vidimo sa slika. Imal bi ih i ja hrpu za postaviti u vezi ferca ali mi se jednostavno neda tražiti ih a tek kolike nisam slikal.... i danas sam videl jednog bolesnog u prolazu ali več je oko njega ih bilo dosta pametnih, mogli su ga i odnesti kolko ih je bilo pa sam ja sebi zračunal da im još i ja netrebam.....


Vezano za onog forumaša kaj je pital u vezi kupovine.
Za one dve rali kaj spominješ i one marke koje si navel moj glas je za Ursulu. Gledam po oglasniku 360 je skuplji od 355, a moje mišljenje je da je 355 kvalitetniji, još da ti je najti 350.... sreči nema kraja. To kad se složi je raketa.
Onaj 360 s linka s malo sati izgleda na oko dobro ali se bojim da sad kreču ulaganja u njega, a skup je da boli glava, ja mislim da ne vrijedi toliko. Kolega je isto kupil 360 od prvog vlasnika, poznatog, s malo sati a u kratko vrijeme smo ga dobrano presložili a još posla na njemu ima.
Kak god bilo, Ursus nije bog zna kaj od traktora, skalupljen je od lošeg materijala, hrpa toga se pomalo da preurediti na Zetora pa dobijemo makinu s dobrim kočnicama koja čuda radi u odnosu na ove manje ferce, a k tome ne troši za svoju snagu ko ovi mali protočni bojleri od IMT-a.
Zetor je skup u startu, čak i precjenjen s obzirom na godine pa moj savjet ide na Ursusa ali 355 koji je dobavljiv za manje novaca pa bolje 10-tak hiljadarki ulupati u njega i imaš svestran stroj kojim možeš ćuda napraviti.
Ostaje samo problem hidraulika ali i to je riješiv problem za ne previše novaca.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,381
Ma molim vas lijepo zašto je to IMT "protočni bojler"???? Ak IMT popije koju litru više od ursana bome nije da ne napravi niš manje od ursana, al o više se da razglabati. To kaj postoje jako inteligentni ljudi pa na 560 zakvače dvobrazni plug 10 cola, tanjuraču 20 diskova i slično pa se žale da puno potroši(sad ak neki imaju takve strojeve koje je 560 naslijedil od 539 to je druga priča).. Moj 567 je u proljeće ove godine vukal sjetvospremač od 3.20m u proljetnoj brazdi i nije ni pokazal znake opterećenja!! I nemojte mislit da sam delal u 5. sporoj.

Djedov 539 je godinama bacal umjetni gnoj po brazdama i tko god je to delal zna dobro da nakon toga cijeli iduci dan leži u krevetu ili ima natučene ruke od volana. A o tanjuranju ne želim ni govorit kaj je sve prošal.

Ja se ispricavam ak se neko nedaj Bože uvrijedil, al jednostavno sam moral to tak napisati.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imam 560 i Usranog oba su zaostali traktori 560 prednost hidro volan ostalo je na strani ustanoga a potrošnja je puno veča kod 560 .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ne prdim ja nis to što ste vi ograničeni vaš problem nezz jel prošlo mjesec od prošlig kvara.
Taj traktor nebi godine spojio bez deset kvarova groblje.
Da je moj 560 takav odmah bi izletio.
Na mome se pokvarili žmigavci samo a to ni ne kanim radit.
Al ovaj ursus je groblje kakvog nema kod mene nebi izdržao moj režim tjedan dana.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mali moramo i mi ograničeni živjeti a gle js govorim o moja dva traktora i moj je takav dojam e sad kaj tvoj susjed ima više kvarova nego mojih 20 susjeda zajedno sam bog zna .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nije to samo njegov ima i žuti 355 eto ga 3 generalka već gazda veli ako se opet pokvari da će brener radit.
Brao krumpir i raspao se razvod i sve ujebalo.
Sad su generalku složili koliko ce durat vidit cemo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh