• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ursus C-360

Stefag40

Novi član
Tu od
7 Lis 2016
Poruka
17
aha videl sam sraf ali ga nisam odvrtao, probam i to, Hvala,
Zavirio sam malo na tvoj kanal, videl sam video tvog zetora, onako je i moj radio fino na leru pre nego sam zamenio uloske dizni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ja mislim da onda treba bošistu posjetiti, ne vjerujem da je to do diza ili kuta ubrizgavanja.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ako je prije radio dobro neznam zašto bi pumpa bila kriva, može se lako desiti da dizne nisu idealno uštelane.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Taj rad koji se čuje na videu je obično greška regulatora pumpe. Da su dize malo i različite nebi se tak ispoljavalo.
Interesantno je da se takav rad pojavil nakon izmjene uložaka ali možda su one sve prije bile na premalom tlaku pa je sad pumpi "teže" i zato se zaletava.
Veli dečko da su ih nakon uradnje ponovno kontrolirali pa zato ja na njih još manje sumnjam.
A i kad gledam onaj video dosta je lijen na gasu za Ursusa a ni dima nema skoro nimalo.... razlog više da posumnjam na pumpu.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Imam jedno pitanjce vezano za Medu, pa ako netko zna odgovor bio bi zahvalan :)
Prije nekog vremena počelo mi je kapati ulje iz getribe, zavukel sam se pod traktor i koliko vidim da je procurilo na mjestu gdje je spajana getriba. Predpostavljam da je otišel dihtung na tom mjestu. Bude trebal trakor u dva djela da se to riješi ili postoji neki drugi način?
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Meni je tako bilo na Zetoru 2511, otišli semerinzi na osovini "pogona" i kardana, traktor na dva dijela i to je to ...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Baš neki dan gledali knjižicu piše da 360 ima 45 kw snaga motora.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,711
Imam jedno pitanjce vezano za Medu, pa ako netko zna odgovor bio bi zahvalan :)
Prije nekog vremena počelo mi je kapati ulje iz getribe, zavukel sam se pod traktor i koliko vidim da je procurilo na mjestu gdje je spajana getriba. Predpostavljam da je otišel dihtung na tom mjestu. Bude trebal trakor u dva djela da se to riješi ili postoji neki drugi način?

Dal pušta na spoju motora i getribe ili getribe i diferencijala?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ako je spoj mjenjač diferencijal, možda treba samo dotegnuti. Tam je ona široka brtva pa rijetko pušta. Ako ne pomaže a tu curi onda je fešta.

Ako je na zvonu, spoj motora i mjenjača onda na pol i po nove semeringe i brtvu poklopca sponićkih osovina.

A možda curi na poklopcu ispod mjenjača ili na semerinzima osovine od ručne, ustvari ako se ne varam Ursus ima na toj osovini O-ringe.
Treba vidjeti gdje točno slini.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pogledaj da nisu pukle ušice na getribi gdje idu šarafi kaj spajaju getrbu za diferencijal .
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Budem probal za vikend to pogledati i dotegnuti pa bumo vidli kaj se bu dogodilo.
 

rockybalbooa

Član
Tu od
24 Lis 2015
Poruka
57
Pozdrav.spremam se kroz zimu mjenjat kocnice na svom ursusu c-360. Što sve treba promjeniti i koje djelove da kupim zetor il ursus?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Pakne i cilindri Zetorovi, pojaseve ručne ako su dobri bolje ne dirati, semerinzi doboša obavezno silikonski, gumica zupčasta i O-ring po želji, opruge pakni uzmi one pojačane, brtve poklopca diferencijala bilo kakve, mogu biti s tri ili četiri rupe, a nemora ih ni biti, usput uzmi i O-ringe osovine špere.
Ostalo na kaj naletiš ili sjebeš usput (naprimjer kočione cijevi) kupuješ po potrebi.
 

rockybalbooa

Član
Tu od
24 Lis 2015
Poruka
57
Rucna mi opce ne prima jako malo,i kod hidraulike hidraulika popusta a pod teretom podrhtava.dal su samo gumice pod zicom u pitanju il hidraulicna pumpa? kad je u nizbrdici uopce ne dize hidraulik.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Fali ulja,za nizbrdicu treba imati viška da bi hidraulika mogla raditi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Za ulje imaš odgovor, a kaj se podrhtavanja tiče u večini slućajeva je do manžeti na cilindru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh