• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj goveda u sustavu KRAVA-TELE

I

Ivica_Baricevic

Guest
ako netko zna di se treba obratit il dobiti kakva informacija nek javi
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
neznam kolika je cijena junica za kupnju ali za klanje ti sve ovisi od tržišta nemaš sigurne cijene

Ovak ti je barem pri meni mlađe junice težine do 300 kg idu po 3500 kn nešto starije teže koje će se natjerati ovog ljeta oko 5000 kn telad se prodaje po tržnoj cijeni kak ide na placu s tim da su ženske uvjek koju kunu jeftinije od muških, moj savjet ak imaš vremena kupi 5 ženskih telića starosti što mlađe odhrani ih sam pripusti ili pridruži nekom stadu koje ima bika na slobodnoj ispaši i to je to za 10 godina ćeš imati vlastito stado i ne gledaj na poticaje ak ima ima ak nema opet dobro
 

MATAN72

Novi član
Tu od
18 Velj 2013
Poruka
3
Ovak ti je barem pri meni mlađe junice težine do 300 kg idu po 3500 kn nešto starije teže koje će se natjerati ovog ljeta oko 5000 kn telad se prodaje po tržnoj cijeni kak ide na placu s tim da su ženske uvjek koju kunu jeftinije od muških, moj savjet ak imaš vremena kupi 5 ženskih telića starosti što mlađe odhrani ih sam pripusti ili pridruži nekom stadu koje ima bika na slobodnoj ispaši i to je to za 10 godina ćeš imati vlastito stado i ne gledaj na poticaje ak ima ima ak nema opet dobro

Gospodine Jajo dali se može znati gdje je to pri vas .
Dali znate nekog tko prodaje te mlađe junice.
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Gospodine Jajo dali se može znati gdje je to pri vas .
Dali znate nekog tko prodaje te mlađe junice.

Doljnja Posavina, Sisak pa niže do Jasenovca ja sam tako kupovo. Na kile da kupuješ ženska junad ti je cca 11-12 kn kg bikovi za klanje prošli mjesec HR prosjek 13,75 pa uzmeš junicu od 350 -400 kg dođe te oko 4000 kupiš više ide i za manje da se uvjek naći ima i krava starih od 3-5 god za 4-5 tisućica čak i manje. Govorim o pašnom simentalcu krava tele a ne o mliječnom tipu tu igraju druge cijene. Gledaj uvijek netko upadne u krizu pa prodaje par junadi mi ti muške uglavnom prodajemo kao telad a ženske se ostavljaju za reprodukciju remont stada to je kao jedan vid šrednje pogotovo sada kad je sjetva na vratima pa treba živa lova Trenutno neznam dali netko prodaje jer me osobno ne zanima ali treba pratiti oglase i sl teško ti je to ako nisi iz ovog kraja jer se to doma prodaje nejde na pijacu
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351

Biće toga još i više, da je ovo uređena država istog trena zapljena i zbrinjavanje životinja (azil udomljavanje i li nešto treće) a vlasniku krivična prijav odmah danas Ustvari to je samo produkt držanja stoke samo radi poticaja, milina je bila dok su poticaji bili oko 3000 po kravi doilji sad su puno manji kao da ih nema. Znam pojedince koji su smi od sebe kupovali krave i za to dobivali bespovratna sredstva naravno i veterinari su za papire dobili svoj dio korupcija kuda god okreneš još nam je i dobro koliko smo sami sebe pokrali
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Osobno sam imao priliku prije godinu dana vidjeti tu farmu, tog gazde tada nije bilo tamo pa nas je radnik koji radi tamo pustio unutra da pogledamo farmu i krave, inače nedaju baš nikome da ulazi na farmu. Kad smo ušli unutra to je bila katastrofa za gledat zaboli te duša i srce, u štali je bilo negdje oko 250 kom simentalskih krava ( sve i jedna buša je veća i deblja od te simentalke) .
pitam ja onog radnika dali ova krava dade 5 litara dnevno mljeka a on meni veli nato da sam puno i rekao.Radnik veli da im jednom dnevno dade jest a kad gazde nema onda im on na svoju ruku dade još koji ubrok.
Farma je vrhunski napravljena, zemlja kvalitetna i stotine hektara u komadu oko farme i onda se toga dočepa takav jedan lopov , a čuo sam da se bavi politikom.
A samo kilometar dalje čovjek ima farmu u sustavu krava tele ima anguse i šerlot kako li se već zovu i ima ih oko 200-300 kom to je nešto preljepo za vidjeti.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ja sam zaintresovan da za koju godinu krenem drzati krave u sistemu krava-tele.Mislio sam da uzmem rasu crveni angus.Jedini problem je to sto u srbiji skoro da i nema te rase.Ima nekoliko stada u banatu,a vamo blize meni ima samo jedan tatin drug2-3 junice,njemu je moj tata nabavio seme,pa je on semenio na svoje losije krave.Ja sam mislio da kupim za pocetak jedno 5 busa,ima ih vrlo malo,ali se nesteone junice mogu naci za oko 500e.Njih sam mislio da semenim angusom,a kad se otele da ih prodam,a mozda bi ih i zadrzo,jer je sugvencija za buse po grlu oko 200e.Koliko krava moze stati na jedno 5hektara,ako bi ih u kasnu jesem,zimu,i rano prolece dohranjivo senom.Koliko se krecu cene zenskih teladi i angus junica kod vas.
 
Posljednje uređivanje:

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Po jednoj kravi da bi ostvario poticaj moraš imati 1.2 ha. Ako ti ne treba poticaj onda ih stane na 5 ha da možeš i izvozit. Imaš dosta tog napisano pa pročitaj od početka. A za točne informacije kod tebe najbolje ti je nazvat Poljoprivrednu agenciju u kojoj se možeš informirat o poticajima. Oni ti budu točno sve rekli od A do Ž.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ako su krave u pasi tokom cele godine,a zimi posto nema trave,bi ih hranio livackim senom,koliko bi po kravi trebalo sena,za celu zimu
 
B

Bena

Guest
Ima li neko da uzgaja cistokrvna Angus goveda i Llimousin goveda u sistemu karava-tele? Ima li negdje neka farma gdje bi se to moglo pogledati?
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
ima li neko da uzgaja cistokrvna angus goveda i llimousin goveda u sistemu karava-tele? Ima li negdje neka farma gdje bi se to moglo pogledati?

treglava iza grubišnog polja
 

Najnoviji postovi

Na vrh