• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ma ništa ti to nevrijedi izgovor će ti biti ( OGRADI PA AKO ONDA UČINE ŠTETU PLAČAMO)
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
913
neznam bas di pise da trajni nasad mora bit ograden

pise samo da lovci uz sve obaveze koje su oni duzni napraviti nisu duzni tebi ograditi trajni nasad i to je sve


nemojte pusiti njihove fore o ogradivanju nasada
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
neznam bas di pise da trajni nasad mora bit ograden

pise samo da lovci uz sve obaveze koje su oni duzni napraviti nisu duzni tebi ograditi trajni nasad i to je sve


nemojte pusiti njihove fore o ogradivanju nasada
Krki nisam ti ja lovac i meni su srndači oštrili rogove pa ja lovce zvao i dobio onaj odgovor,i još mi neki srndači ljudske rase popalili 70 sadnica:axe:,a lovci samo hodaju okolo:scratch
 

Podravec

Član
Tu od
4 Velj 2009
Poruka
89
Jučer sam bio sa čovjekom koji je iz Mađarske nabavio repelent za zaštitu od divljači.
Repelent se zove NEVIBES - special (na bazi titan-dioxida 4%) i košta oko 45 kuna litra.

Evo link:
http://www.nevibes.hu/
 
Posljednje uređivanje:

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
913
Jučer sam bio sa čovjekom koji je iz Mađarske nabavio repelent za zaštitu od divljači.
Repelent se zove NEVIBES - special (na bazi titan-dioxida 4%) i košta oko 45 kuna litra.

Evo link:
http://www.nevibes.hu/

sad je kasno za ici u austriju i mađarsku srnjak je vec poceo

ja cu za prvu ruku namocit francesol na krpice i okolo vocnjaka pozabit na kolčiće u razmaku 4 metra

francesol ima kupiti u fanzoj trgovini u zg kosta 350kn litra skupo skupo
 
D

Deanzg

Guest
q

Ja sam lovac i najčešće se na terenu treba dogovoriti s LD-LU koje gospodari lovištem na kojem je nasad... Dakle, odgovaraju za štetu koju napravi njihova divlčjač... Svejedno je da li ds pojede krumpir, kukuruz ili uništi lijesku.... Šteta je napravljena i treba biti namirena... Ali se uvijek treba dogovoriti tko mora kaj napraviti... Dakle lovci daju zaštitu, a vlasnik kulture je primjenjuje... Uključuje elektirnog pastira, provjerava da li je i gdje probijen, pravovremeno i na pravilan način stavlja i obnavlja repelent, itd....
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
913
Ja sam lovac i najčešće se na terenu treba dogovoriti s LD-LU koje gospodari lovištem na kojem je nasad... Dakle, odgovaraju za štetu koju napravi njihova divlčjač... Svejedno je da li ds pojede krumpir, kukuruz ili uništi lijesku.... Šteta je napravljena i treba biti namirena... Ali se uvijek treba dogovoriti tko mora kaj napraviti... Dakle lovci daju zaštitu, a vlasnik kulture je primjenjuje... Uključuje elektirnog pastira, provjerava da li je i gdje probijen, pravovremeno i na pravilan način stavlja i obnavlja repelent, itd....


tako bas ja radim surađujem dobijem od lovaca sredstva za zastitu,, sam oni meni kao strucnjaci za divljač lani nisu rekli za rogove pa mi se desila šteta trljanjem rogova o lješnjake iako sam mazao zimi kunilentom i nisam tuzio progutal gov*o i sad opet ove godine ih naganjaj za sredstva za zastitu


evo ja kupil 2l francesola i nekakve kapsule koje smrde po cuckima il lisicama a ovaj francesol smrdi po cigaretama i ko da si nisi opral noge 2 godine

pa bumo vidli stavit cu namocenu krpicu zavezat žicom i provuci kroz plasticnu casicu i zavezat za drvo da isparava a da ne ispire kisa ako padne
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Dečki niste mi jasni što ne stavite ogradu oko nasada i mir.
Ovo sa lovcima je izgubljena misija, ništa od njih. Skupina naoružanih pijanaca koja traži najkraći put do birtije.
Da ja odem u lokalno lovačko društvo sa idejama da oni meni nešto daju mislim da bi me upucali. :)
 
J

jales2

Guest
Užegla mast (ulje)+jaja+mlijeko (mokrača) bilo što ti padne na pamet a da je životinjskog porijekla i da smrdi. Što više to bolje... :toimonster:
 
D

Deanzg

Guest
q

Dečki niste mi jasni što ne stavite ogradu oko nasada i mir.
Ovo sa lovcima je izgubljena misija, ništa od njih. Skupina naoružanih pijanaca koja traži najkraći put do birtije.
Da ja odem u lokalno lovačko društvo sa idejama da oni meni nešto daju mislim da bi me upucali. :)
Lovci su ljudi kao i svi drugi... Ima pijanaca, kurviša, onih koji voze brzo, ali i onih kojima etika i moral nekaj znače u životu...
Odi s takvom idejom u LD-LU i lijepo im veliš, Vaša divljač je meni napravila štetu. Predlažem da smislimo rješenje koje će biti na obostrano zadovoljstvo... A ako ti netko prijeti, postoje organi reda koji se i time bave... Vjeruj mi da prosječan lovac jako voli svoje oružje za koje je dao novce i ne želi imati nikakvu konfliktnu situaciju jer time dovodi u mogućnost da izgubi dozvolu za držanje istog...
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
913
ej ljudi jeste li obavili zimsko prskanje ili se čeka da još malo proljepša

ja sam prekjucer šprical s nordoxom i bjelim uljem,, ali bilo vjetra pa nije bas islo
 

palfinger

Član
Tu od
8 Lis 2009
Poruka
77
ja sam prekjucer šprical s nordoxom i bjelim uljem,, ali bilo vjetra pa nije bas islo

Ja se nisam usudio Nordoxom jer sam zakasnio jer su mi se pupovi počeli otvarati i tako mi je i savjetovano! Isto prije 3 dana.
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
palfinger.
Ja se nisam usudio Nordoxom jer sam zakasnio jer su mi se pupovi počeli otvarati i tako mi je i savjetovano! Isto prije 3 dana.


Pa nije problem ni vec sada poprskati s plavim kamenom ,nije nista lose ali pricekati cu da sve dobro propupa i da se pupovi otvore!Ubiti ja prskam sa onim kuperblau i stavim 2-3 velike zlice na 10l vode dosada sam sa malim lednim prskalicama prskao a sada sam si na atomizer spojio crijeva i 2 prskalice!

evo što g. vuk veli o prskanju na str 53. čeka da sve dobro propupa.

kolega jućer breskve poprskao, pa ako njima ne smeta.....
 
Posljednje uređivanje:

palfinger

Član
Tu od
8 Lis 2009
Poruka
77
Pa nije problem ni vec sada poprskati s plavim kamenom ,nije nista lose ali pricekati cu da sve dobro propupa i da se pupovi otvore!Ubiti ja prskam sa onim kuperblau i stavim 2-3 velike zlice na 10l vode dosada sam sa malim lednim prskalicama prskao a sada sam si na atomizer spojio crijeva i 2 prskalice!

evo što g. vuk veli o prskanju na str 53. čeka da sve dobro propupa.

kolega jućer breskve poprskao, pa ako njima ne smeta.....

Pozdrav KOBAC, sve mi je jasno al stvarno me lik koji ima 20 godina lješnjak tako ubijedio da sam ga poslušao a do sada nisam na to obraćao pažnju pa sam se držao herbosovog programa ali tamo kaže fenofaza pupanja ili ti ga kad je još pup u mirovanju pa sad jbg!
 
N

nestorov

Guest
pozdrav svima nasadio sam 1h\a lesnika u jesen sad treba da oformim lesnjake rezidbom posto zelim da uzgojni oblik bude prostrani grm u obliku vaze dali treba da skratim sadnice na 4=5 pupova na visini od 40 - 50 sm molio bih odgovor od iskusnih
unapred hvala
 

Prilozi

  • 10032011(001).jpg
    10032011(001).jpg
    66.5 KB · Pregleda: 234

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
pozdrav svima nasadio sam 1h\a lesnika u jesen sad treba da oformim lesnjake rezidbom posto zelim da uzgojni oblik bude prostrani grm u obliku vaze dali treba da skratim sadnice na 4=5 pupova na visini od 40 - 50 sm molio bih odgovor od iskusnih
unapred hvala

mislim da bi to bilo OK nestorov, ali ja sam išao u stablašicu i nisam se bavio grmom, pa se još raspitaj

završio rezidbu. 70h rada, sam, a 1/4 nije bila za rezat. cca 1500 stabala orezao. malo me posao zatekao ali da znate što vas čeka! vrlo veliki posao! i treba na vrijeme krenuti! ko ima 5h.smiljane drž gače! posao se skuplja i ide redom i sve teže je raditi uz voćnjak i drugi posao! pogotovo kome je daleko od kuće!

definitivno idem prskati ovih dana c.uljem. pa da imamo za budučnost praktičan primjer! kolega prska kraj travnja! nije imao problema. i to još samo nordoxom!
 

dejan.pfos

Član
Tu od
4 Tra 2011
Poruka
110
Lijepi pozdrav.....

Zamolio bih Vas za par savjeta u svezi izbora herbicida za prskanje u redu između sadnica....

Nasad je u trećoj godini vegetacije i u petak je okopan u redu između sadnica te bih trebalo sada ići sa herbicidima u redu. Prema uputama prof. Ive Krpine, od druge godine do četvrte prska se simazinom (radokor i simapin konkretno, ali ja niti jedan nenađem u apoteki???), a poslje četvrte casoron.

Pa ću Vas zamoliti za preporuku, tj koje vi herbicide koristite za prskanje u redu i kakva su Vam iskustva s pojedinim herbicidima..

živili
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
moji ce sada u trecu vegetaciju i imam tvarno svakavih prica na 4 njive u krugu kilometra. Na tri njive su se fino razvili i sada sam ostavio 2-5 grana za buduci grm, dok mi je na jednoj njivi (cca 400 komada) bogu za plakati. Prve godine jako lijepo potjerali pa ih u 8 mjesecu zaustavila susa, a prosle zime zeko mnogo sitnih vrhova capnuo tako da sada izgledaju kao da su jesenas zasadjeni. Nadam se da ce ove godine posto je korijen ipak dosta jak potjerati dovoljno da se dogodine moze formirati grm.
Sto se tice samog vremena orezivanja, meni je za cca 1800 komada (od kojih jedno 300 nije trebalo nista raditi) trebalo jedno 2-3 dana (sam uz malu pomoc oca). Najnezgodnije je sto visak izdanaka trebalo rezati pri zemlji pa covjek kod svakog ljesnjaka treba kleknuti.
Prskanje crvenim uljem (s kojim ove godine idem zadnji put u proljece jer ne ocekujem nikakv plod) je trajalo ledjnom prskalicom jedno 2 dana. Kod toga je najgora tezina pune prskalice od 20 litara pa sam nakon nekog vremena odustao od punjenja do vrha vec sam presao na "dozu" od 10 litara. Lkase je vise puta raditi mjesavinu nego pola sata dok se malo ne isprazni tegliti 20 kila na ledjima :) Treba razmisljati o atomizeru sa cijevima za rucno prskanje;)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
pozdrav svima nasadio sam 1h\a lesnika u jesen sad treba da oformim lesnjake rezidbom posto zelim da uzgojni oblik bude prostrani grm u obliku vaze dali treba da skratim sadnice na 4=5 pupova na visini od 40 - 50 sm molio bih odgovor od iskusnih
unapred hvala

Skratiti. Mladi izdanci ce i tako i tako brzo stici, a lakse ce se sadnica primiti.

Jedino mislim da bi cim prodje opasnost od zeca, a to je sigurno vec sada skinuti najlone, a najesen staviti nesto prozracnije
 

Najnoviji postovi

Na vrh