• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
Gle čuda i ja sam to isto radio, po prvi put sa konjskim gnojem pa ću vidjeti kakav je.
Također NPK stavljam obavezno....

susjed turopoljac aj stavi neku sliku tvog kalibratora al iz nutra
ja sam u fazi izrade kalibratora imal bi 14,16,18 i 20 mm i jos na kraju budu ispadali svi veci od 20mm

jel to dobro kaj mislis


isto ako mozes poslikat stroj za lupanje iznutra tj samo valjak me zanima
 

palfinger

Član
Tu od
8 Lis 2009
Poruka
77
susjed turopoljac aj stavi neku sliku tvog kalibratora al iz nutra
ja sam u fazi izrade kalibratora imal bi 14,16,18 i 20 mm i jos na kraju budu ispadali svi veci od 20mm

jel to dobro kaj mislis


isto ako mozes poslikat stroj za lupanje iznutra tj samo valjak me zanima

Moraš ić po milimetar vjeruj mi 100% čisto!
 

ECO Plantaža

Novi član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
4
Eco Plantaža Lješnika "KAŠTELI"

Kao prvo da Vas pozdravim i zahvalim na nesebičnim informacijama koje su mi mnogo pomogli u donošenju odluka pri zasnivanju plantaže.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
Moraš ić po milimetar vjeruj mi 100% čisto!

napravil sam tak da se sve da rastaviti i kombinirati po zelji jel su oni djelovi nabodeni ko na ražanj, ak na 2 mm nebude dobro lako stavim po 1mm

nabavi lsam motor od brisaca koji se vrti sporo mozda ga stavim na osovinu direkt
 

Turopoljac

Član
Tu od
28 Kol 2008
Poruka
143
Krki i gradacija od 2 mm je sasvim OK. Zapravo sve zavisi kako češ uskladiti kalibrirku i drobilicu odnosno zavisi na kojem principu pojedini stroj radi. Mene su strojevi koštali 25000 kuna i sve je to profesionalno odrađeno i sve je lijepo skladno zatvoreno u kučište tako da ti ne mogu poslikati te detalje koji te zanimaju, ali mislim da ne možeš ništa puno pogriješiti, princip je jako jednostavan i svima poznat, a realizacija ovisi o dijelovima i materijalu koje si pribavio i koji će ti diktirati samu izradu...
 
B

bogi023

Guest
@Krki
Moze koja slika kalibratora? I ako je neko napravio masinu za odvajanje ljuske od jezgra
Krckalica je u izradi pa evo koja slika





 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
slike mog kalibratora budu kad ga isprobam i vidim dal funkcionira

bogi kaj na ovom valjku nebude zubića?

kak ce zahvatiti ljesnjak?

koji motor ces stavit kolko obrtaja reduktor ili?
 
B

bogi023

Guest
Vidi se na drugoj slici uzduz linija,takvih ima 5 i na ta mesta ce se zavariti firiket(cetvrtast materijal 8x8mm) celom duzinom i on ce zahvatati lesnike,a ispred valjka ce biti metalna ploca sa 2 srafa pomocu kojih ce se ploca priblizavati i udaljavati od valjka. Pokretace ga reduktor sa izlazom od 45ob/min,a razlika u velicini lancanika ce podici na 130 obrtaja. El motor je od 0,5kw i 900ob/min
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
Vidi se na drugoj slici uzduz linija,takvih ima 5 i na ta mesta ce se zavariti firiket(cetvrtast materijal 8x8mm) celom duzinom i on ce zahvatati lesnike,a ispred valjka ce biti metalna ploca sa 2 srafa pomocu kojih ce se ploca priblizavati i udaljavati od valjka. Pokretace ga reduktor sa izlazom od 45ob/min,a razlika u velicini lancanika ce podici na 130 obrtaja. El motor je od 0,5kw i 900ob/min

jel to kopiras od nekog ili radis novu masinu iz glave?

ovaj četvrtast materijal jel nebi on trebal biti malo manjih dimenzija mislim jesi to vidio negdje da funkcionira jel sam ja vidio na par masina zube od 4-5 mm
 
B

bogi023

Guest
Da,video sam na drugom forumu i cuo se sa njim. Kod njega je stavljena armatura. Mozda ako nadjem firiket 6x6 stavim taj. Jos je sve u razradi pa je sve i moguce. Evo kako izgleda ta krckalica da ne reklamiram drugi forum
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=I_RxwssDCHU&feature=related[/YT]

A sto se tice odvajanja ljuske svidja mi se ovaj jednostavan princip
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Ov_ZSSgA4yk&feature=related[/YT]

Za kalibraciju sam mislio da stavljam armature jednu do druge sa odredjenim razmakom pa na nekih 3-4 velicine i da se montira el.motor da sve to trese. Stavi slike cim zavrsis pa da napadnemo i te masine :)
 

Podravec

Član
Tu od
4 Velj 2009
Poruka
89
Krki i gradacija od 2 mm je sasvim OK. Zapravo sve zavisi kako češ uskladiti kalibrirku i drobilicu odnosno zavisi na kojem principu pojedini stroj radi. Mene su strojevi koštali 25000 kuna i sve je to profesionalno odrađeno i sve je lijepo skladno zatvoreno u kučište tako da ti ne mogu poslikati te detalje koji te zanimaju, ali mislim da ne možeš ništa puno pogriješiti, princip je jako jednostavan i svima poznat, a realizacija ovisi o dijelovima i materijalu koje si pribavio i koji će ti diktirati samu izradu...

Ukratko rečeno izbjegavaš konkretni odgovor i slike.
 
Posljednje uređivanje:

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
Ukratko rečeno izbjegavaš konkretni odgovor i slike.


moj kalibrator je skoro gotov a raden je po uzoru na člana foruma palfingera koji je nesebicno pokazao izgled svog stroja

kosta oko 1000kn materijala al s tim da sam nekakvih cjevi,motor od brisaca i lezajeve vec imao u dvoristu od prije

da mi se dalo obilazit po otpadu vjerojatno bi moglo i jeftinije al ni ovo nije strasno

ne zelim ulagati u te strojeve puno novaca jer u buduce ne planiram prodaju plodova na malo al ono za sada dok su male kolicine je dobro

recimo 5oo eura za sva tri stroja zvuci realno ne racunajuci moj rad
 

Turopoljac

Član
Tu od
28 Kol 2008
Poruka
143
Ukratko rečeno izbjegavaš konkretni odgovor i slike.

Majstore ja sam objavio više slika od vas polovice zajedno, a i slike strojeva sam već više puta objavljivao pa si ih pogledaj a nemoj me gotovanski svaka tri dana tražiti da ih stavljam ponovo. Nisam ja servis za objavu slika po želji imam ja i pametnijeg posla... mislim da sam u više navrata bio i više nego dovoljno konkretan i nesebičan.
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Turopoljčev stroj radi jako dobro, meni je prošle godine krckao i bilo je OK, jedini nedostatak: malo mi je predaleko i nije raspoloživ cijeli tjedan nego vikendom- tako je bilo onda, sada?
Cijene lješnjaka rastu! Kakva je situacija pošto se prodaje?
Za sutra se najavila kontrola iz agencije za plaćanje u poljoprivredi u obilasku nasada. Baš interesantno, svake godine dolaze i uvijek vele: vaše gospodarstvo je izabrano slučajnim odabirom unutar 5% kontrola. Kad bi barem imala sreće na nekoj igri na sreću da me izbaci u slučajnom odabiru.
Najavili su mjerenje terena GPS uređajem.
Ima li tko iskustva?
 

Podravec

Član
Tu od
4 Velj 2009
Poruka
89
Majstore ja sam objavio više slika od vas polovice zajedno, a i slike strojeva sam već više puta objavljivao pa si ih pogledaj a nemoj me gotovanski svaka tri dana tražiti da ih stavljam ponovo. Nisam ja servis za objavu slika po želji imam ja i pametnijeg posla... mislim da sam u više navrata bio i više nego dovoljno konkretan i nesebičan.

Kao prvo "majstore" ja tebe nisam ništa tražio, jer sa takvima kao ti ne želim imati ništa (a vjeruj mi ni ti sa mnom).
Samo sam primjetio da je krki iz tvoga grada i da treba pomoć oko stroja, a ti da si htio mogao si ga pozvati da dođe vidjeti stroj i upoznati se sa članom foruma (koji je pokretač ove teme), kao što normalni forumaši i prakticiraju.
I na kraju, pusti da te drugi hvale, jer tko sam sebe hvali...
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
ZA BOBOSTARA zanima me u vezi gnojenja ljeske. Da li se može u ovo jesensko doba ići sa kalcifikacijom i NPK gnojivom istovremeno u nasadu starom 7 godina.
Stanje nasada po pitanju lista je takvo da lišća ima 80% na stablu, pa me zanima prihrana preko lista koju si dao za šljivu. Ima li list koji još gore treperi neku funkciju da može usvojiti gnojivo dato preko prihrane ili je gotovo s time.
Ako ide prihrana može li se mješati sa Nordoxom. Unaprijed zahvaljujem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh