• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
ja bi dosao na skup al malo mi daleko,,da je blize zg

E zbog ovakvih j...... komentara, od udruge i ne može biti ništa, pa skupimo se onda ispod Jelačićevog konja, da nas odmah kopitom zakuca u tlo prije nego smo i počeli.
 
B

brzi1

Guest
Da,Karla toliko o organizaciji skupa.Nitko nebi uložio niti 100 kn za gorivo da se negdje sastanemo a vrlo rado bi htio saznati sve info.kako drugi rade i kakve imaju probleme u nasadu.
Sjeti se koliko ti samo treba vremena i novaca kada smo išli u u Italiju u pokrajinu lješnjaka i vidiš iz prve ruke kao rade ljudi koji su godinama u tome.Istovremeno svi bi htjeli znati inf.što se tamo vidjelo i čulo.
Što se mene tiče javi kada ti odgovara sjedam u auto i dolazim.
Pozdrav!
P.S. Opet kiša danas! Za poluditi!Nemožeš završiti pripremu terena da se ubiješ.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
Možemo se sastati i negdje drugdje gdje bi većini odgovaralo, nemam ništa protiv, bitno je da se nešto pokrene, a vjerujte ima gorućih problema i pitanja.


jesi karla ovo ti napisala il kaj
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
jesi karla ovo ti napisala il kaj

Cini se da je,,,
neki imaju problem kod citiranja drugih,,,

evo mali savjet, kad nekog citirate kliknite na desnoj strani njegovog posta pa se cijeli post autmatski kopira u editor, nakon toga samo obrisite sto ne zelite citirati, pri tom pazite da QUOTE bude u zatvorenim zagradama,,, :tongue:
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
mislim da je bolje da se skup organizira u 12 mjesecu da se rezimira godina kao sto su radile kolege iz Slavonije ,,manje posla i problema u to vrijeme godine

da se malo upoznamo nesto se pojede i popije zajedno
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
mislim da je bolje da se skup organizira u 12 mjesecu da se rezimira godina kao sto su radile kolege iz Slavonije ,,manje posla i problema u to vrijeme godine

da se malo upoznamo nesto se pojede i popije zajedno

Ma jebo sad jelo i pilo (mada nije ni to problem da se prikupi neka kotizacija) vise je vazno da mi nekako pokusamo staviti glave na isti kup pa pokusati odraditi nesto na sveopce dobro,,,
jer trenutno svi nekao gledamo na svoju stranu a trebali bi gledati u istom smjeru,,,
ili se varam?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ma on to unaprijed jauce, zna lopov da im bu slinić smanjil penzije,,, :icon_confused:
a tome kaj se bogato udal dosao je kraj jer su ga skuzili,,,,

al' ako bas teba bum i ja ucestvoval sa deset kuna,,,
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
a da ja lepe napisem br tekuceg da se ne zezamo s gotovinom ha ha
 

Žarko

Član
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
50
Trebalo bi održati sastanak pa tko voli neka izvoli. Svejedno da li sada ili kasnije ali tko je zainteresiran neka dođe.
 

JAROMIR

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
98
Trebalo bi održati sastanak pa tko voli neka izvoli. Svejedno da li sada ili kasnije ali tko je zainteresiran neka dođe.

U potpunosti se slažem, ne pišem puno ali vas redovito pratim, sastanak nam je potreban danas sam brao i čini mi se da če količine biti i više nego zadovoljavajuće, te je potrebno vidjeti i po mogučnosti dogovoriti što sa time.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
U potpunosti se slažem, ne pišem puno ali vas redovito pratim, sastanak nam je potreban danas sam brao i čini mi se da če količine biti i više nego zadovoljavajuće, te je potrebno vidjeti i po mogučnosti dogovoriti što sa time.

a sad za ozbiljno nema se sad vremena za sastancenje kaj ne znaci da ga nebude za mj dana ili kad zavrsi berba ko zna kad to bude

ja sam isto za sastanak da nebu zabune samo mi sad to nije prioritet,,kao nekad kad sam bio 2 puta u obilasku kolega po slavoniji i podravini ,,a cca 30 kolega bilo kod mene na plantazi

ova je godina koma prije 7 dana na jednoj parceli isao flaksericom oko stabala kosio travu pa tresenje pa metla pa usisivac i sad reko da vidim izgleda da to opet moram flaksericom cistit da bi mogao obavit zadnji prohod,,a malčerom nemogu jel je blato a i zagazio bi popadale ljesnjake

a prije 2 tjedna sam zavrsio sa ciscenjem i sve je bilo super cisto sa malčerom izbrijao
travu poravnao i onda ova kisa sad raste trava ko da nikad nije rasla
 
Posljednje uređivanje:
T

Tunera

Guest
I ja sam za sastanak...
idemo sutra brati, ovo nevrjeme i bura je pobacala lješnjake na pod...cca 80% je palo...a spremali smo se brati sljedeći vikend jer je istarski bio još relativno čvrsto na stablima.
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Možemo se sastati i negdje drugdje gdje bi većini odgovaralo, nemam ništa protiv, bitno je da se nešto pokrene, a vjerujte ima gorućih problema i pitanja.


jesi karla ovo ti napisala il kaj

Kaj? Nikaj!
Da ja sam to napisala i imala namjeru pobrinuti se oko organizacijskog dijela skupa da to prođe kako bi priličilo nečemu što bi bio početka nečega...no svejedno nema veze... ja ću isto doći samo recite gdje i kad.:drink:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Opet kisa i to kod mene pakleno pada,,,
jucer se odradio drugi krug berbe,
kako se cini preko 90% ploda je ubrano i spremljeno na suho,,,
sad slijede neke druge malo humanije radnje
ako je vjerovati prognozama sljedecih dvadesetak dana trebalo bi proteci u suncanoj atmosferi jos samo da plijesan ne odradi svoj dio posla,,,
 

Gingi1

Novi član
Tu od
4 Stu 2010
Poruka
18
Opet kisa i to kod mene pakleno pada,,,
jucer se odradio drugi krug berbe,
kako se cini preko 90% ploda je ubrano i spremljeno na suho,,,
sad slijede neke druge malo humanije radnje
ako je vjerovati prognozama sljedecih dvadesetak dana trebalo bi proteci u suncanoj atmosferi jos samo da plijesan ne odradi svoj dio posla,,,

Bobić, kako odvajaš komušinu? na slikama mi izgleda dosta zelena a znam da se takva teško odvaja.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Bobić, kako odvajaš komušinu? na slikama mi izgleda dosta zelena a znam da se takva teško odvaja.

Pa jos uvijek sam u fazi susenja jer je bilo relativno malo suncanih dana a ja u poslu jer sezona mi je tek krenula ili bolje receno u punom je zamahu,,,
Buduci da imam relativno malo cca. 600-700 kg to ce se za nuzdu moci i rucno ocistiti,,,
:(happy):
Vidio sam u prijasnjim postovima da si se ti raspitivao za komusac, ima li kakvih rjesenja kod tebe?



Ja bi, da mi je blize sve odnio kod kolege Krkija da mi sve ocisti al' jbg kak' bi on reko daleko mi je,,,,
 

Turopoljac

Član
Tu od
28 Kol 2008
Poruka
143
Požurite s branjem, čitam u novinama da su nepoznati počinitelji u razdoblju od 1. do 14. rujna, sa plantaže kraj Ludbrega otuđili cjelokupni urod lješnjaka s više od tisuću sadnica. Moram priznati marljiva ekipa:(
Jedna od bizarnijih krađa za koju sam čuo, a vjerujem da ćete se složiti sa mnom svi vi koji znate kako se lješnjaci beru...
 

tomi77

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
15
Da vas pitam ljudi koliko ostane ljesnjaka nakon susenja,koliko izgubi na tezini,znaci kad se pokupi i izvaze npr 500kg i onda koliko bude za ciscenje? Hvala...
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Kako da se požurimo s branjem kad pada kiša dan i noć. Ne možeš sastaviti dva suha dana. Neznam da li lopovima to smeta jer za ovu krađu od 1.-14. je bilo ljepše i suše vrijeme. Šteta za cjelogodišnji trud. Mi nadziremo svoje imamo i neke alarmne uređaje jer toga će biti sve više.

Berba je počela, ali nije to onaj puni zamah ni ritam zbog kiše.
Bez sušenja će se teško moći održati kvaliteta ploda kasnije, takva je godina i treba na to posebno obratiti pozornost. Ulazna vlaga vrlo je visoka.

Bobić ja sam ti bliže od Krkija i dobit ćeš dodatni forumski popust, možeš i vlakom poslati, ako je još uvijek željeznica najjeftiniji prevoz.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh