• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kao da sam nedavno čitao da je 35xx kn, može bit da sam u krivu.
 

ivanuse

Novi član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
24
Ma uredu je "Hele", nije to tako bitan podatak samo sam mislio da možda ima nekakve razlike pošto smo dosta daleko jedan od drugoga, a i moje područje spada pod područje posebne državne skrbi.
Pomogao si mi sa detaljima koji su me mučili i poslao sam mailom zahtjev za EKO proizvodnju u Prvu ekološku stanicu u Zagreb. :(clap):
 

WolfMan15

Novi član
Tu od
27 Velj 2011
Poruka
25
Trebao bi pomoč, kolko se sječam netko je ovdje spomenuo da je lupina idealna za zelenu gnojidbu za lijesku, a da je bio problem što se ne može nabaviti ovdje, no uspio sam doči do nekih kontakata. Pa me zanima kolika je sjetvena norma za lupinu za 1 ha, i otprilike kolika bi bila cijena toga okvirno čisto da znam kad saznam po kolko oni nude. Puno hvala
 
J

josebih

Guest
Pozdrav svima,
čitam vas već duže vrijeme, pa danas odlučih da vam se pridružim. Naime, trenutno pripremam zemlju za sadnju ljeske u centralnom dijelu BiH. Radi se o zemljistu na visini od oko 1000m n.v., blago nageto prema istoku, sa potokom u podnozju. U blizini ima dosta „divljeg“ ljesnjaka. Planiram posaditi 2 ha lješnjaka, a pošto je parcela 4 ha ostatak ću posaditi vjerovatno orahe. Pošto će sadnja biti jesenska zanima me vaša prporuka oko vrste koju bih trebao posaditi i vidim da se nude i trogodišnje sadnice, pa me zanima vaše mišljenje da li je bolje uzeti dvogodišnje ili trogodišnje, tj. da li postoji mogućnost da će se trogodišnje osušiti isl.?
 

lichan

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
43
moje mišljenje je da su ti bolje dvogodišnje iz dva razloga:
1. trogodišnje su skuplje
2. već su prevelike za sadnju te ih moraš dosta skratiti kao i njihov korijen
Korijen i sadnica su već dosta razvijeni i kod dvogodišnjih

Pozdrav!
 

Žarko

Član
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
50
Kakva su iskustva sa kupnjom polovnih strojeva za sakupljanje lješnjaka? Imam neprovjerenu informaciju da stariji strojevi ne čiste dobro, pa me zanima da li je to istina. Imam neke ponude za Facmu 120.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
moj stroj kupljen u orahovici(facma) i repariran cisti isto kao i novi te velicine jer su na istom principu ,,,konkretan odg neces ovdje dobiti,,

uglavnom facma ima dobar princip rada jel kroz turbinu ide cisti zrak pa ne odlaze lezajevi kao kod ovih koji imaju ciklone na izlazu iz turbine ,,,ovaj cistac za istarski nije problem nadogradiiti
moja iskustva su da stroj nemoze raditi po mokrom jel ga blato sa lisca zacepi ,,tesko mu je i kad se radi sa velike hrpe a da traktor stoji na mjestu tad se nemoze iskoristiti velika usisna moc jel nemoze toliko ocistiti od smeca kolko moze navuci u bunker

moj stroj star cca 30g radi super ako je suho vrijeme i ide se po redovima da mu ne dode prenaglo velika kolicina lisca i ljesnjaka a istarski mora biti potpuno zreli a to ti sve vrijedi i za nove facme

znaci kvaliteta ciscenja ovisi o brzini prohoda kao i kod ostalih kombajna za kukuruz ili psenicu


stavi sliku stroja i cijenu koji ti se nudi pa moze konkretnije
 

Žarko

Član
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
50
Puno hvala Krki, uvijek si na usluzi. Stroj vani košta 1000 E a kod nas 3000 E. Ako može odgovor kako se može nabaviti dodatak za istarski i da li ga je problem nabaviti ako je stroj starije proizvodnje

Stavio bih sliku ali mi ne ide.

Da li je netko koristio preparate tvrtke Ekopatent za folijarnu prihranu. Slušao sam predavanje i predstavili su 4 proizvoda i to Eko Booster 1-za bolje klijanje, Eko Freez- antifriz za biljke, Eko Booster 2 - za razvoj i rast biljke i Eko Vital - za stimuliranje korisnih bakterija koje pridonose povećanju humusa u tlu.
Navodno u Vojvodini dosta koriste ove preparate i da su cool.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Žarko

Član
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
50
Hvala, vidio sam taj snimak pa ću ka iskoristiti za neku ideju. A da li se na Facmu može nabaviti nešto oiriginalno.
 

ivanuse

Novi član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
24
Bok "ŽARKO" , daj nam reci koju površinu imaš pod lješnjakom i u kojoj godini kada razmišljaš o kupnji Facme!?


Obavijest za sve da je sutra 03.03, u 9h u općini u Daruvaru organizirano predavanje i savjetovanje od strane savjetodavne službe i svima poznatoga ljeskara Vlade Moulisa o novostima u vezi uzgoja lijeske, a u 11h je pokazna rezidba.
Pozvani su svi zainteresirani.
Jedini je problem ova kiša pa neznam dali će se zbog toga moći održati pokazna rezidba.
P.S. Mislio sam vas obavijestiti ranije, ali sam bio spriječen nekim obavezama.:eek::
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

calco

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
32
Pozdrav svima.
Evo nakon dvije godine muke uspjeli smo pripremiti 22ha.
Od 22ha 16 je bilo pod gustom šumom pa onda lagano sječa, izvlačenje, meljava, vađenje panjeva. gnojidba. rigolanje...... i eto nas na početku :)
Ove godine je dogovorena zelena gnojidba i ograda i na jesen sadnja.
Evo ako netko planira rušiti šumu i saditi ljesku slobodno nek se obrati mislim da smo skori doktorirali taj dio posla.
Inače lokacija je Ivanbrijeg pored Slatine, kooperacija sa PP Orahovicom , e da i njima hvala na svoj podršci do ove faze.
SVe sam slikao pa ću staviti kroz koji dan
 

calco

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
32
Evo samo da isprobam da li znam slike postaviti :)
ovo je sam početak jednog dijela


nakon intervencije sjekača


Pa se onda malo pokupi


Pa složi na vrpice od 1,5km :), visine oko 6 m


Ovo je početak izbliza prije sječe


Pa se to složeno samelje


izvade panjevi i zatrpaju


onnda smo pognojili
* karbokal


*mineralno


*stajnjak


i sve skupa to rigolari na 70 cm
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
calco@ bravo majstore, svaka čast :icon_thumright:....e tako se priprema zemlja za sadnju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh