• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Kakva je situacija?
Losa ili u svakom slucaju mogla je biti osjetno bolja ili jos bolje recimo da su ocekivanja u toku cvatnje bila znatno veca,,,

Ja doduse imam nesto vise ljesnjaka nego prosle godine ali je vrlo tesko procjeniti koliko ce to biti,,,
prosla godina (peta razvojna) je donijela cca 500 kg. u ljusci i nekakva moja ocekivanja su bila da biove godine bilo realno moguce ostvariti prinos od tone ali bojim se da nece biti toliki,,,

Iz informacija, ljudi koji putuju i koji prate ljesnjake uz ceste po lijepoj nasoj, rod je gotovo svuda osjetno umanjen, cast izuzecima,,,
 

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Nedavno sam kupio roto malčer sa pomičnim diskom od Čalopeka i to 120 cm širine.
Pomićni disk je promjera 50 cm.
Čovjek je došao sam na puštanje u pogon.
Malčer je pogonjen sa TV-523.

Prvi dojmovi nakon dvije košnje:
Vinković ga može vuči i pokretati bez većih problema
Istina, osjetljiv je na neravnine (ili se ukopava ili ne pokosi kak treba).
Ukupno kosi širinu oko 160 cm.
Nema više višesatnog flaksanja oko lješnjaka
Sve u svemu zadovoljan sam strojem.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kod ravnog terena sam mislio na to da ako je na uzbrdici neće uvijek dobro vraćat disk koji je na oprugu. Čuo sam već par ljudi da se žali na to.
 

cubak

Novi član
Tu od
5 Kol 2010
Poruka
27
I jos jedno pitanje, jeste li imali problema sa misevima ove godine?
Ja sam ih vec trovao jednom ali sad vidim da tamane plod koji je opao i to dosta.
 
X

xsantia

Guest
roto malčer je lakši za pogon, dodatni pomični disk svakako uzeti. ja sam prvo kupio malčer sa batovima, sporo kretanje dosta težak za traktor, ima mogućnost uništavanja debljeg raslinja. ove godine dogradio sam rotacioni disk na hidraulični pogon, čisti preporod.
Pogledati se može na linku:

http://www.youtube.com/watch?v=zuLl1YgCmnk
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Da li ti se ovo disk između stabala izmiče zbog neravnina ili visoke trave?
 
X

xsantia

Guest
Zbog neravnina jer je ručno okopavano a disk ima kliznu ploču kojom je određena visina rada, ali ponekad i zbog visoke trave jer je opruga na minimalnoj zategnutosti radi mlađih stabala lijeske. Pokretljivost u dvije osi osigurava kopiranje terena čak i kod prolaska uz kanal ili među.
 

lichan

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
43
pozdrav svima. Vezano za otkupnu cijenu lješnjaka u ljusci,provjerena informacija da PP Orahovica otkupljuje u ljusci po 17,00+PDV za kg. Ako koga zanima kontakt osoba je Snježana - mob.091/436 6582
 

cubak

Novi član
Tu od
5 Kol 2010
Poruka
27
Hvala na informaciji mislim da sam se prosle godine cuo bas sa njom. Zanima me kako to ide sa vlagom, koliko skidaju za susenje po postotku ili kako vec to ide?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

prokurist

Novi član
Tu od
21 Ruj 2014
Poruka
4
Neki od vas na forumu znaju za otkup ovogodišnjih lješnjaka koj ce se vršiti u Sv.Đurađu kod D.Miholjca, a neki su mozda i suradivali prosle godine dok je bio u Marijancima. Kratak osvrt na post od prije par tjedana vezano za cijenu. Talijan je upravo jucer bio u zadnjoj posjeti prije nego ce krenut isporuke i obisao je nekolicinu ljudi sa kojima ce se odraditi posao. S obzirom na vremenske neprilike i da kašnjenje u berbi nije do ljudi, donesena je odluka da cijena ostane ista za sav period otkupa. Takoder da se ista i korigira na 17,50 Kn/kg + PDV.
 

JAROMIR

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
98
Šta kažete na ove cijene da li da se rješavamo lješnjaka ili da se još malo sačeka? Da li netko zna kaoo se kreću cijene očišćenjh tj. jezgre, vidim na njuškalu svašta pa bi molio ako se zna eventualno nekakova ajmo reći službena cijena+PDV. Hvala.
Što se tiče Orahovice skidaju samo postotak vlage u postotcima dakle ukupnoi kg-% vlage, i ove godine bez obračuna usluge sušenja. Još je rečeno da ova cijena vrijedi za ovaj tjedan a da se za dalje nezna, isplata 10 dana. Dakle što je za činiti hoće li eventualno ići još gore ili će pasti?
 

lichan

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
43
Hvala na informaciji mislim da sam se prosle godine cuo bas sa njom. Zanima me kako to ide sa vlagom, koliko skidaju za susenje po postotku ili kako vec to ide?

Meni su lani za cca. 2 tone skinuli stotinjak kila
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Šta kažete na ove cijene da li da se rješavamo lješnjaka ili da se još malo sačeka? Da li netko zna kaoo se kreću cijene očišćenjh tj. jezgre, vidim na njuškalu svašta pa bi molio ako se zna eventualno nekakova ajmo reći službena cijena+PDV. Hvala.
Što se tiče Orahovice skidaju samo postotak vlage u postotcima dakle ukupnoi kg-% vlage, i ove godine bez obračuna usluge sušenja. Još je rečeno da ova cijena vrijedi za ovaj tjedan a da se za dalje nezna, isplata 10 dana. Dakle što je za činiti hoće li eventualno ići još gore ili će pasti?

Službenih cijena što se tiče jezgre ima više vrsta (prodaja po par kg, prodaja na veliko, prodaja na crno) tako da svaki nivo drži svoju razinu cijene.
Berba je otežana zbog kiše, urodi su manji od prošlogodišnjih kod većine plantaža, potražnja nije pala, Turska je podbacila na veliko, nešto povoljnije- zamjensko nema (uzgajivači oraha se žale na slab urod) sve ukazuje da ne bi trebalo da ide dolje. Špekulacija. Kako tko procjeni za svoje.
Ja navijam da dođe u ljusci na 20 kn/kg pa barem nećemo morati lupati i ubijati se za par kuna razlike nego riješimo sve tuto-kompleto. Izbrojimo novčiće i pravac rezidba, špricanje, umjetno gnojivo, podsađivanje i njega nasada.
 

calco

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
32
Pozdrav svima,
da li je netko kupovao žičano pletivo za ogradu nedavno.
Tražim najboljeđ ponuđaća za cca 3km ograde pa ako ima koja preporuka...

lp
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
:rolleyes:

eto taman sam se zalaufaosa prodajom i vec vise nema ljesnjaka, ccc,,,
eh da je barem potrajalo nekoliko mjeseci ovakvog intenziteta,,, :D:

zapravo jos uvijek se ima posla, jos uvijek je vise od pola toga za polupati, probrati i spakirati,,,
najbitnije je da je cijeli urod nasao svoje kupce,,,
s obzirom kakva je bila godina zadovoljan sam postignutim urodom i kvalitetom,,,
i ove godina je bilo aaajmeeeee koliki vam je
 

lichan

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
43
ljudi evo opet nove informacije za ovaj tjedan,PP Orahovica plaća 18 kn + PDV u ljusci za kilu. Šta raditi da li riskirati i čekati da cijena naraste do 20 kn/kg ili prodati po ovoj?
 

prokurist

Novi član
Tu od
21 Ruj 2014
Poruka
4
20 kn/kg je za ocekivati u snovima. Gospoda iz PPO-a nece imati potrebu ponovno dizat cijenu. Dobronamjerna sugestija, prodat kako god cim prije. Od ovih ekstremnih vlaga lako se moze desit da se roba pokvari nakon imalo duzeg stajanja.
 

lichan

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
43
I ova cijena je super samo uvijek se može bolje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Ima informacija, iz Slavonije, da netko plaća 18,5 +PDV izvoz za Njemačku. Znate li što o toj informaciji ili je to dezinformacija? Plaćanje je odmah?
 

Najnoviji postovi

Na vrh