• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

smiki

Član
Tu od
6 Lis 2014
Poruka
47
Pumpa dmb, 1000l/m a ovo je cijev f75 a kod mene su podzemne vode i tu nema ograničenja , vode ima koliko pumpa može da ibaci.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Cobe

Član
Tu od
27 Lip 2017
Poruka
54
Pa to me interesuje,za koliko napunis bure od 100 litara pri maksimalnom gasu,jesi merio?I kod mene su podzemne vode i nemam bojazni da ce nestati...ali imam odredjen kapacitet...
 

smiki

Član
Tu od
6 Lis 2014
Poruka
47
nema kapacitet, zavisi samo od pumpe ulazne cijevi i izlaznog crijeva, moze malo manje od 1000l/m iy rayloga sto vuce vodu sa 4,5m dubine
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Ovo navodnjavanje što je na slikama, za koliko novaca se to može izvesti na 1 ha nasada lijeske?
 

smiki

Član
Tu od
6 Lis 2014
Poruka
47
Mene bez pumpe izašlo oko 500e 0,8h

Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
kolega SMIKI jel ne smetaju cijevi od navodnjavanja za obradu između redova, možda da se dignu cijevi na kolce ili neke stupiće da se može ispod njih obradit zemlja
 

smiki

Član
Tu od
6 Lis 2014
Poruka
47
smetaju druze naopacke, ja ih svaki put izbacujem iz reda kad frezam pa opet vracam, svakako ih treba dignuti a sto ja nisam nemam pojma kad sam imao i kolje i zicu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Ekipa kakva su iskustva sa motornim puhačima u berbi

Baš razmatram nešto u tom pravcu i mislim da ćemo nabaviti jedan za probu pa ako se pokaže dobro onda bi uzeli još jedan. Ima ih raznih modela i cijena. Ovo što gledam je od 1.200-2400 kn . Ako bi to dobro radilo mislim da bi nam moralo olakšati rad u berbi.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Puhaci kao i grablje za sobom povlace i idealnu pripremu zemljista sto velika vecina nas nema,,,
Mislim da bez toga puhalnik, ma koliko jak bio, nece davati zadivljujuce rezultate,,,
Dakle, kao sto radimo plan zastite tako cemo, cini se, morati raditi i plan pripreme zemljista za berbu a to nece uvijek biti idealno jer umogome ce ovisiti o padalinama, vjetru i zriobi plodova,,,
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
E, to je kod mene odrađeno čak mislim, da bolje nemože, jer čovjek nadođe na neke stvari godinama. A glavna vodilja u svemu mi je bio Nenadov nasad i evo tako to izgleda i kod mene samo što sam na nagibu. Nemam slike ali nije ni važno, samo s takvim terenom možemo imati bržu berbu manje, puno manje troškova.
Na osnovu toga mislim da bi nam puhalnik, ručni-motorni, mogao puno pomoći da sve ide još brže.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
Ja sam narucio solo ledni puhač za 4000kn najjači model....kad isprobam javim utiske
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
I ja gledam upravo Solo, znam tu njemačku firmu jer imali smo neke strojeve za vinograd od njih i znam da je kvaliteta neupitna, pouzdani su i nepoderivi ako se održavaju, naravno.
Koji je tvoj model Solo puhača?
Ja gledam ovaj 442 model a karakteristike su slijedeće:
TEHNIČKE KARAKTERISTIKE

Motor2-taktni
Obujam27,6 cm3
Broj okretaja8.300 min-1
Snaga0,8 kW / 1,1 KS
Brzina strujanja zraka72 m/s
Maksimalan učinak puhanja610 m3/h
Maksimalna snaga usisavanja600 m3/h
Omjer usitnjavanja10/1
Zapremina vreće55 l
Kapacitet spremnika goriva0,45 l
Razina snage zvuka109 dB(A)
Težina4,80 kg
Dali bi to odradilo posao puhanja po jačini?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kvaliteta je bila neupitna. Imam ledjnu rucnu spricu Solo i Stihl, ledjni atomizer Cifareli. Sve je staro od 1.5 - 2 godine. Sve se kvari i trga, zalosno na sta su spale te marke.
 

miro44

Novi član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
2
Jeste li imali kad pojavu narančaste boje kore lijeske? Radi se o novozasađenom nasadu i ima desetak sadnica koje imaju narančasto obojenu koru . Zanima me ako se radi o nekom uzročniku bolesti /bakteriji...evo slika u privitku
 

Prilozi

  • narancasto.jpg
    narancasto.jpg
    82.2 KB · Pregleda: 132

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
417
Pozdrav svima na forumu, pratim Vas već dulje vrijeme (pročitao sve stranice foruma od početka do kraja :) ) sada se uključujem u temu pošto planiram iduće godine saditi 3,5 ha lijeske, za sada sam pri odluci da sadim Tonda gentile dela langhe kao glavnu sortu, Gdje bi se mogle nabaviti certificirane sadnice Tonde, pronašao sam Drijen vrtni centar po cijeni 32kn+pdv u 2l teglama i imati će u teglama od 1l 29kn+pdv, to mi se čini poprilična cijena pa ako netko zna gdje bi se dalo potražiti?
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
To je cijena za ljude koji ce kupit 1 komad a ne za sadnju plantaže. .. tonda di gifoni jednogodišnji izdanci ako mi uspiju racunam na cijenu oko 12kn
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
To je cijena za ljude koji ce kupit 1 komad a ne za sadnju plantaže. .. tonda di gifoni jednogodišnji izdanci ako mi uspiju racunam na cijenu oko 12kn

Krki kakva su iskustva sa puhačem u berbi? Langa i đifon su različite sorte. Ukorijenjena sadnica u tegli tj. kontejnerska sadnica realno da je barem 3 x skuplja od obične, a ako je po pravilniku napravljena onda toliko i vrijedi.
Usput netko je pitao za naranđastu koru -- nije to normalno da ne kompliciramo reži iznad ovog što je prvo zeleno, gledajuć od zemlje prema gore.
Drugi upit berba ili skupljanje. Normalno skupljanje, berba vjerojatno misliš na otkidanje sa stabla, moguće ako je to nešto što je rodilo tu i tamo pa da se ne komplicira i traži po travi . S time kod takve berbe treba da se pazi da ne otkidaš i dio grančice. Mislim da lješnjak nije banana da se bere i još k tome zeleni pa da onda tako ubran dozrijeva... ili sam možda u krivu...tko bi sve znao...
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh