• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

smiki

Član
Tu od
6 Lis 2014
Poruka
47
Ne suše se po cijeloj njivi, po jedna do dvije ramene grane, još uvijek ne na svakom stablu ali ih ima sve više,
par slika slikano 26.05.
Kuruzi jesu spricani dva puta.
7e25b7619c72d5436610ad2aafb06c61.jpg
c9b05d1fa9fa8285da3ecfa306b2e5c3.jpg
b781225bd799fdfe62c0f0797ca6c717.jpg
79acc28e60b9813f0f001196125d62e7.jpg


Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Stvarni,
zar si uistinu samo zato morao citirati njegov post?
Nije li bilo dovoljno odgovoriti bez citata? To je na ovom forumu pravilo, ukoliko se odgovor odnosi na prethodni post. Na način kako si ti napravio, zatrpavamo se hrpom nepotrebnog teksta i fotki.
Evo ja sad nisam citirao tvoj post, a čak nije bio posljednji. No, ti (i ostali) sigurno znaš na što se odnosi.
Molim te shvati ovo isključivo kao dobronamjeran savjet. :)
 

Stvarni

Član
Tu od
31 Pro 2015
Poruka
141
Stvarni,
zar si uistinu samo zato morao citirati njegov post?
Nije li bilo dovoljno odgovoriti bez citata? To je na ovom forumu pravilo, ukoliko se odgovor odnosi na prethodni post. Na način kako si ti napravio, zatrpavamo se hrpom nepotrebnog teksta i fotki.
Evo ja sad nisam citirao tvoj post, a čak nije bio posljednji. No, ti (i ostali) sigurno znaš na što se odnosi.
Molim te shvati ovo isključivo kao dobronamjeran savjet. :)
Reci mi što sam trebao reći ili misliš da ja nešto stručno pametujem?

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kolega je htio reći da nisi trebao citirati prethodni post, nema potrebe kada je tvoj post sljedeći, zna se na što se odnosi. Druga stvar je kad ce i citira da se ne citiraju i slike.

@ smiki: onako laički, pregledaj grane i debla na ljeskotoča pa ako nije to onda je vjerojatno nešto sa korijenom.
 

smiki

Član
Tu od
6 Lis 2014
Poruka
47
Nije ljeskovica, rece instituta svoje, zanima me da ko nije imao istu ili sličnu pojavu.

Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
 

Nonsense

Član
Tu od
13 Sij 2017
Poruka
67
ja sam naišao na sušenje mladih izbojaka, kod sebe na jednoj lijesci negdje 5 izbojaka, ali sam to vidio i u Zagrebu kod lijeski što ovako rastu uz cestu (i to puno žešće) i to nije bolest nego štetnik - lijeskova strizibuba. Kod tebe je međutim drugačije jer ti se suše baš cijele grane odrvenjele već jače, jesi li našao možda kakvu ulaznu rupicu, da nije granotoč možda ili možda isto strizibuba ali već da ju dulje imaš pa se proširila. Jer ličinke mogu biti tako sitne da ih je jako teško zamijetiti pa je najbolje rupicu tražiti. Ako nije to onda ili je neka bolest ili si imao problem sa vlagom.






 

Stvarni

Član
Tu od
31 Pro 2015
Poruka
141
Juče sam našao na lešniku na naličju lista ovog insekta misleći u prvi trenutak da je sasušeni list.
95be5e5f505720475cdd3549dfe35776.jpg


Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 

tomo123

Novi član
Tu od
14 Velj 2018
Poruka
6
Poštovani forumaši..Šta mislite mogu li proći tri sorte u kombinaciji tonda romana 950 sadnica, tonda giffoni 950 sadnica i 300 sadnica rimskoga? može li rimski tu biti oprašivač za ove dvije sorte? te može li rimski biti oprašen od te druge dvije sorte? ima li potrebe tu ubacivati i određen broj sadnica Tonda gentile delle Lange? . Lijep pozdrav.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
ja imam rimski romana gifoni i istarski na oko 5ha u komadu i sve mi grane padaju od težine plodova,,, ok ima zanemarivo halskog lamberta,,, ko se s kim oprašuje ko zna al zavisi od godine i podneblja, uglavnom se preklapaju ženski i rese,,, a i kad mi se čini da je loša oprašivanje opet sve puno roda
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

Stvarni

Član
Tu od
31 Pro 2015
Poruka
141
Iwanho kako ti se svidjaju moji lešnici.
Mislim da su ušli u treću godinu.
11e6a4d01a8f140a428a942a95eee2b0.jpg


Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Super su. Vidi se da ti to radiš profesionalno. :icon_fU:
Ja sam fulal već u prvom koraku, nije napravljena analiza zemlje. No, opet mi je bolje nego prije kad sam kosil livadu, a sijeno ne trebam. Sad barem imam lješnjaka za sebe. :)
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Za usporedbu bi bilo bolje da uzmete iste sorte, iste starosti, dok ove sorte, na slikama, po sortnim karakteristikama tj. vegetativnom rastu tako i po općem dojmu su neusporedive.
Stvarni jako lijepo.
Iwnho narast će, inače stablo istarskog nije tako lijepo za oko,ali rodnost, kad doćekaš trebao bi biti zadovoljan. Ovi kolci uz sadnice izgledaju...uh
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam u odnosu na prijašnje stanje, kad sam kosil livadu, već sad zadovoljan.
Kolci su prirodni, odabrani su oni koji nisu za niš drugo. :icon_rofl: Ionak buju za par godina strunuli pri zemlji, ne zamaram se izgledom. :(giggle):

Nitko se nije dotaknul pitanja orezivanja bočnih grančica. :(
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
bočne grančice nemoj orezivati ono što se vidi na ovim slikama, gdje su mali grmići stabalca, one će ti biti konstrukcija budućeg grma. daju veći potencijal nego ovo što je ostavljeno. kaj bi ti tu rezuckav pa sve je malo, pusti nek se biljka razraste bar do slijedećeg proljeća kad bude redovna rezidba pa vidiš kaj je naraslo i kaj ostaviti od toga da formiraš taj grm.
 

Najnoviji postovi

Na vrh