• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

lichan

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
43
Slažem se da na manji razmak od 5x4 ne treba saditi, moji su stari 8 godina i imam 539 s kabinom pa nema previše mjesta za prolaz.

Međuredni razmak ne manji od 5 metara,,,
Opet razmak u redu ponajvise ovisi o sorti i bujnosti,,,

Po meni neki najidealniji razmak bi bio 5 x 4 metra,,,
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Slažem se da na manji razmak od 5x4 ne treba saditi, moji su stari 8 godina i imam 539 s kabinom pa nema previše mjesta za prolaz.


Jel smeta kabina ,,, jel bi bez kabine bilo dobro
 

lichan

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
43
bez kabine bi bilo puno bolje. Ali kabinu i imam zbog špricanja, jaki otrovi pa ako popušim neku bolest zbog otrova onda mi ne vrijedi sve što radim.

Jel smeta kabina ,,, jel bi bez kabine bilo dobro
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pozdrav. Ima li ovdje ekoloških proizvođača lješnjaka s certifikatom? Naime, zainteresiran sam za otkup ekološkog lješnjaka. Imam nasad na 12 hektara, ali i sigurnog kupca koji ima puno veće potrebe za lješnjakom nego ja mogu proizvesti.

Pošto je kg vašeg lješnjaka u DM-u?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Može mi netko objasnit kako da spriječim izbijanje novih mladica. Uzgoijo sam lješnjake iz ploda, već su veliki ali stalno izbijaju nove mladice iz korijena a htio bi imat kao stablo a ne kao vaza.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Uuuuuuhhhh,,,, :icon_scratch: iz ploda kazes,,,:icon_scratch::(

aj' dobro mozda ti i uspije, mada upitno je kakve ces plodove na kraju dobiti,,,
bilo bi tobro prouciti malo ovu temu, ima kazu dosta pametnih objava,,,

sto se pak mladica tice sa njima ces nazalost zauvijek voditi rat kao i svi uzgajivaci,,,
c065.gif
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Da samo sto je proslo dosta godina i ulozeno je pretpostavljam i dosta truda da bi sve sad zavrsilo na kolcima za paradajze,,,

Koliko su ti stare sadnice i koliko toga posjedujes?
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
20 komada a stare su tri godine. To sam posadio onako bez oranja i pripreme tla. Njiva je bila zapuštena pa sam ju pokosio i posadio. Tek tolko da nije pusta a ako uspije super,posadit ću još. To je divlja ljeska. Našao sam male mladice oko neke zgrade u gradu,posadio oko kuće par komada i rodi, a lješnjak je promjera kovanice od 5 lipa,ak još postoje.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Naravno da je to novcanica od 5 kuna,,,
ako se klikne na svojstva slike vidjet ce se da nije uređivana nikakvim softverom vec je uploadana direktno sa mobitela,,,

 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ja sam sve svoje prodao na "malo" preko racuna po cijeni od 60,oo
relativnomala kolicina jer je bila losa godina,,,
jos i sad znade nazvati poneki potencijalni kupac ali nema vise sve je otislo u par dana,,,
da sam pricekao vjerujem da se mogla postici cijena i do 10 €

no kaj je tu je, prodalo se a novci odmah ulozeni u unaprijeđenje i prosirenje proizvodnje,,,
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Jel zna netko gdje nabavit sadnice ljeske u Zagorju? Trebao bi cca 300 komada, istarski u kombinaciji sa rimskim bi uzeo...razmišljam o dvogodišnjim, čak i trogodišnjim ako bi gdje uspio slučajno nabavit...svaka informacija, preporuka je dobrodošla...
Hvala!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Raspitaj se po poljoprivrednim dućanima: Trgocentar (vrtni centar) Zabok,
Plod, dučani poljoprivrednih zadruga i sl.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Imas kod MoulisVlade iz Daruvara dobrih sadnica ja uzimam skoro svake godine to ti je najsigurnije
 

Najnoviji postovi

Na vrh