• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pa sadnice i ogradu bi svakako uvrstio u poslovni plan, vjerojatno i navodnjavanje, a ostale radove vezane uz pripremu zemlje bi sam financirao jer imam prijatelje s kojima bi se dalo dogovorit svašta.

Onda ne kupuješ strojeve za 50 000e kad ti je to cijeli budžet.
 

Podravec

Član
Tu od
4 Velj 2009
Poruka
89
Pa sadnice i ogradu bi svakako uvrstio u poslovni plan, vjerojatno i navodnjavanje, a ostale radove vezane uz pripremu zemlje bi sam financirao jer imam prijatelje s kojima bi se dalo dogovorit svašta.

Ivane, ako ti možemo pomoći javi se na PP.
U istom smo gradu.
 

ivankr

Novi član
Tu od
17 Stu 2015
Poruka
4
Ivankr tu djelatnost koju planiraš uzmi samo kao dopunsku. Moraš negdje naći posao za imati radni odnos i plaću.

Sent from my XT1092 using Tapatalk

Lijepo i logično zvuči, ali da sam zaposlen ili da vidim da ću uskoro i negdje pronaći posao vjerojatno ne bi ni razmišljao o poljoprivredi. Meni je u ovom slučaju dodatna zarada kombajn. Znam koliko otprilike godišnje zaradim u uslužnom kombajniranju i mislim da bi mi lješnjak popravio zaradu u dovoljnoj mjeri za normalan život. Za sebe ću imat novaca.
 

Vjeksa

Novi član
Tu od
30 Ruj 2015
Poruka
29
Evo da se i ja pohvalim prvom sadnjom, 180 kom, 80% rimski, 20 % istarski razmak 5x4 m.
 

Prilozi

  • 82d06695-5fcf-4d0d-8a5f-a9379a8fd797.jpg
    82d06695-5fcf-4d0d-8a5f-a9379a8fd797.jpg
    26.1 KB · Pregleda: 421

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Evo da se i ja pohvalim prvom sadnjom, 180 kom, 80% rimski, 20 % istarski razmak 5x4 m.

Ljepo izgleda samo naprijed i ja planiram napraviti nasad ali iduce jeseni ....
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
@Vjeksa sretno sa nasadom,,,

Ludo li neko vrijeme doslo,,,
ovih dana vise no obicno boravim u nasadu i promatram, cini se da je i lijeska sva zblesirana, jos uvijek se ne otvaraju zenski cvijetovi ali malo im fali,,,
Tu i tamo ima naznaka "crvenih dlacica"
Zadnjih 2-3 dana i rese su se pocele izduzivati pa su tako neke dosegle duzinu preko 10 cm,,,
Jos uvijek ne prase (vidljivo) ali ako ovako nastavi za koji dan mogle bi,,,

Nekako mi se cini da je ovo puno prerano,,,

Kakva je situacija u Vasim nasadima koji su u rodu?
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
@Vjeksa sretno sa nasadom,,,

Ludo li neko vrijeme doslo,,,
ovih dana vise no obicno boravim u nasadu i promatram, cini se da je i lijeska sva zblesirana, jos uvijek se ne otvaraju zenski cvijetovi ali malo im fali,,,
Tu i tamo ima naznaka "crvenih dlacica"
Zadnjih 2-3 dana i rese su se pocele izduzivati pa su tako neke dosegle duzinu preko 10 cm,,,
Jos uvijek ne prase (vidljivo) ali ako ovako nastavi za koji dan mogle bi,,,

Nekako mi se cini da je ovo puno prerano,,,

Kakva je situacija u Vasim nasadima koji su u rodu?

Iskreno, veoma slična, izuzev ženskih cvijetova, koje zasada još nisam primijetio :(
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ima u poljoapotekama na metar gotovih u rolama različitog promjera, samo odrežeš dužinu.
 

Vjeksa

Novi član
Tu od
30 Ruj 2015
Poruka
29
Da, samo mislim je ovo nešto jeftinije
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

calco

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
32
Evo malo slika od prošlog tjedna.
Radilo se podsađivanje nasada jer smo nešto lani preskočili nešto je suša zeznula ali uspjeli smo sve riješiti.
photo.php
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Pametno moram priznat šta se tiče staklene mreže za fasadu...također bi morao isto napraviti, pošto nemam ograđen nasad...ili da premažem nečim ljesku?
Još nisam obavio podsađivanje, a kako mi i ide nabava sadnica, sve mi se čini da će se to obavit na rano proljeće...sad ću kroz par dana pobacat ovo proeco gnojivo...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
U poljoapoteci, koliko se sjećam to je od BR-a ( braća Ritoši) mrežica. Prodavalo se na metar iz bale.
Ja sam isto razmišljao o svakakvim kombinacijama i spajanjima, onda sam slučajno naletio na ovo. Inače poljoapoteke imaju one crne tuljce od 60-100cm koji koštaju do 5kn kom. Tih mrežica bi trebalo biti svugdje ili bi se trebale moći naručit gdje ima BR Garden robe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh