• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
A sto nebi moglo,,,
Imam ja i 3x3 samo sad nakon sedam godina nastaje problem i imam namjer vaditi svaki drugi red,,,

Zapravo 4x3 je ok razmak ako ces rezidbom regulirati rast u sirinu i visinu i ako nece biti bujnih sorti,,,
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Isao bi na stablo visine 50-70 cm, štos je u tome da bi vadio kruške i u vec postavljrenu armaturu 4 metra razmak.Ta armatura bi bila samo u početku oblikovanja uzgojnog oblika za kojih 3-4 godine.
 

nkuzma

Novi član
Tu od
8 Srp 2015
Poruka
22
Pozdrav ekipi!! Planiram najesen saditi lješnjak.., interesira me iskustva sa Tonde sortama, Romana konkretno! Sigurno imate u svojim nasadima bar nekoliko pokusnih sadnica, kako vam se čine , Romana nije rana sorta, dozrijeva isto otprilike kao i Rimski..! Iz postova jedino komšija Nenad ima zasade Tonde , a i ostali nasadi u komšiluku idu više na Tonde sorte, jedino kod nas Istarski i Rimski svi preporučuju! Dali je to priča proizvođača sadnica koji godinama sad već imaju uhodanu prodaju sa ove dvije sorte? Po nekim informacijama prodaja Istarskog u dogledno vrijeme će ići otežano jer je tržište s njim već lagano zasićeno...! Dobro bi došla bilo kakva rasprava na ovu temu jer vidim da do sad nije nitko ju pokrenuo..! L.p
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Sretna Vam Nova godina, zdravljem i srećom ispunjena, bogatog uroda i dobrog vremena!:(y):
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Hvala karla, također svim čitateljima i aktivnim sudionicima foruma svako dobro u Novoj!!! :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Trenutno stanje nasada posađenog u proljeće 2015

x3sc1s.jpg

2cnjewj.jpg

55l5s6.jpg



Kako odavde najlakše 'izvuć' izboje i pretvorit ih u sadnice? I kada (sad na proljeće/jesen) ili? Procedura? Radi se inače o rimskom okruglom
17ahcz.jpg

2qd3fq8.jpg

whz8sm.jpg
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Bilo bi bolje da si to odradio jesenas no jos uvijek to mozes odraditi i u proljece,,,
malo ce to biti teze za izvaditi sa zilama bez da se ostecuje maticno stablo jer su izdanci vrlo blizu,,,

Nekako imam osjecaj da ti premali prirast kroz godinu, da ti mozda biljka ne gladuje?

Koliki ti je tu međuredni razmak?
 

kladionicar

Član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
114
Iskreno, nisam uopće razmišljao o toj opciji jesenas, a čine mi se 'jake' potencijalne sadnice, pa reko, zašto ne pokušat...
Šta se tiče prirasta, stvarno je moguće jer je stavljen stajski gnoj prilikom sadnje na proljeće i sad pred kraj jeseni stavio oko svake sadnice Progress micro 6-5-13...
Inače, ove pojedinačne slikane su od drugog opg-a sadnice nabavljene i one su slabije...
Međuredni razmak je u prvih par redova 4m, a zadnjih 3m (znam nažalost premalo na kraju)...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Bez brige i sam imam takvih problema, kod mene ce cini se ova jesen biti presudna za vađenje svakog drugog reda,,,
 
Na vrh