• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

Nonsense

Član
Tu od
13 Sij 2017
Poruka
67
Pozdrav! Mene zanima gdje nabaviti sadnice sorte Tonda gentile Romana a i Istarski okrugli. Svugdje sam gledao ali u Hrvatskoj nigdje naci, naravno ima u Sloveniji i Srbiji ko u prici. Svi nude samo Istarski duguljasti (koji ne zelim jer ne ispada iz omotaca pa se berba ne moze mehanizirati) i rimski (kojeg vec imam) ili tonda di giffoni (koja je osjetljiva na niske temp) i tonda delle langhe (koja zahtjeva intenzivniju zaštitu). To mi je uzasno frustrirajuće da imamo tako lošu ponudu sorata, dok nas susjedi Srbi u tome šišaju samo tako. A ja sam baš zapeo da bi htio tu sortu, kontaktirao sam i Slovence koji je imaju ali pretpostavljam da će biti daleko veća cijena sadnice a i draže mi je od nas nabaviti ako se može.
 
Posljednje uređivanje:

zelko12

Novi član
Tu od
28 Ruj 2015
Poruka
16
Probaj nazvat ima broj na str. http://hosnicompitel.hr. tamo pise istarski dugi ali kad sam ja prico s gazdom reko je da ima istar... okrugli. Provjeri

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
 

Nonsense

Član
Tu od
13 Sij 2017
Poruka
67
hvala zelko12 budem nazvao, a da li netko zna gdje ima tonda gentile romana (ta me sorta više zanima)?

Inače zvao sam jedan rasadnik u Sloveniji., zove se rast i imaju tonda gentile romana, a cijena im je da sam blago rec pao sa nogu, 8,5 eura jedna sadnica xD, samo sam se zahvalio
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ferrero sadi 700 hektara lješnjaka u Srbiji...kada to dođe u rod i poklopi se dobra godina u Turskoj i Italiji doći će do takvog zaštopavanja tržišta da se neće moći lješnjak dati ni u dobrotvorne svrhe...
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Lješnjak u Srbiji, luk i češnjak u Kini, Mjendula u Americi i td. Mi nećemo ništa raditi.
Neka se drugima tresu gaće a ne nama.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

Stvarni

Član
Tu od
31 Pro 2015
Poruka
141
Vidim da su sadnice aktuelna tema. Ja sam uzeo u Subotici i Krusevcu i to sorte Enis, Halski, Istarski okrugli, Djentile Romana koju ne bih nikada sadio i Ludolf. Molim Sve da kazu kada raditi zastitu protiv Monilije i sta mislite o Korus ili Horus mislim da se tako naziva jer kao moze da ide na minus pet. Treba li poceti krajem januara ili februara. Pozdrav.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Ferrero sadi 700 hektara lješnjaka u Srbiji...kada to dođe u rod i poklopi se dobra godina u Turskoj i Italiji doći će do takvog zaštopavanja tržišta da se neće moći lješnjak dati ni u dobrotvorne svrhe...
Cak niti tih 700 ha neće izazvati poremećaj na tržištu; niti kombinacija dobrog roda u IT i Turskoj istovremeno. Pogotovo ako govorimo o trženju ljeske na veliko (trženje na malo je nešto sasvim drugo). Ako govorimo o Turskoj, to je zemlja koja ima pozitivan prirod stanovništva od nešto više od 1.000.000 ljudi u plusu svake godine, tako da se proizvodnja hrane u Turskoj sve više okreće domaćem tržištu. A konzumacija ljeske stalo je u porastu. Jedna od rijetkih kultura koja još dugo neće imati viška na tržištu. Tako, za sada, za ljesku samo plus. :(hi):
 

ivanuse

Novi član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
24
Prodajem oko 150kg lješnjaka u ljusci. Ako netko ima neki stroj koji ima veze sa proizvodnjom lješnjaka (krckalica, bočna freza, itd.) može zamjena za plod ili ponuda za otkup!
Pozz!!������
 

Stvarni

Član
Tu od
31 Pro 2015
Poruka
141
Ivanuse po kojoj Ceni prodajes lesnik u ljusci.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 

Stvarni

Član
Tu od
31 Pro 2015
Poruka
141
Kod nas se prodaje 400-500 dinara Za kilogram.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 

ivanuse

Novi član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
24
To je super cijena! Ima i kod nas ljudi koji prodaju po toj cijeni ali sumnjam da će ih prodati. Meni je doslovno problem a prodajem ih dosta jeftino.
Kada bih uspio dobiti tvojih 450 dinara za kilogram nebi ih nikada ni krckao, čistio!
 

calco

Član
Tu od
26 Kol 2012
Poruka
32
Pozdrav, molio bi preporuku za škare, ove sa dužom ručkom. Moram kupiti 2 komada pa da pitam za iskustva i molim preporuku.
hvala
 

Nonsense

Član
Tu od
13 Sij 2017
Poruka
67
Pozdrav, molio bi preporuku za škare, ove sa dužom ručkom. Moram kupiti 2 komada pa da pitam za iskustva i molim preporuku.
hvala

Kuker škare su isto super, samo su skuplje, mislim da najeftinije te velike možeš naći oko 600-700 kn. Al da su dobre bome jesu, nema što sa njima ne mogu rezati.
 

babin2

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2015
Poruka
130
Nisam u mogucnosti da odem do mog zasada pa bih molio za informaciju da li su se pojavili zenski cvetovi kod nekoga.Hvala unapred
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
evo kod mene je vidljivo:
 

Prilozi

  • IMG_20170204_090244.jpg
    IMG_20170204_090244.jpg
    86.2 KB · Pregleda: 111
  • IMG_20170204_090232.jpg
    IMG_20170204_090232.jpg
    83.1 KB · Pregleda: 98

Stvarni

Član
Tu od
31 Pro 2015
Poruka
141
viper50. Nisu to zenski cvetovi jer to su muski. Zenski su kada se pojave crveni pipci iz pupa. Pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 

Najnoviji postovi

Na vrh