• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Preveliki prinosi :icon_rofl: pa se bojim da me kinezi ne ukradu,,, :icon_rofl:
Preveliki prinosi nose i veliku zaradu a novci, kazu, ljude kvare,,,:icon_rofl:
Eto 'ja' posten pa se nedam pokvariti,,,
c085.gif



Zezam se naravno, razlog rusenja su danak neiskustva i slusanja ljudi kojima sam, nazalost, previse vjerovao,,,
Reklo bi se ispravljanje greske iz mladosti,,,
c065.gif


I ima tu jos svasta nesto ali ovo nije za javnost,,,
 

Nonsense

Član
Tu od
13 Sij 2017
Poruka
67
Bobiću to si sijao između redova kakvu smjesu il je to prirodno takav pokrov ti nastao?
inace jako ti lijepo izgleda nasad :)
 
Posljednje uređivanje:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ja inace obrađujem na jalovi ugar a nakon berbe ostavim da malo poraste trava,,,
To ima prednosti jer je osjetno manje blata u vrijeme rezidbe a i ta trava pak malo rahli tlo kad se prilokom obrade unese u isto,,,
Daklem prirodni pokrivac, misjakinja pretezito,,,
 

dejan.pfos

Član
Tu od
4 Tra 2011
Poruka
110
Hvala kolega Bobiću na odgovoru.... sada će barem biti lakše s mehanizacijom ako svaki drugi ide van.... pozdrav
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
933
Vidite ja nemam ni jedne ljeske ove jeseni sam htio nešta sadit od trajnih nasada. U igri su bili lješnjak i orah radi se o površini od 5 kj. Odluka je pala na orah isključivo što svi pričaju hvale i sade lješnjak kao daje jako isplativ. E sad pa logično ako ga svi sade daće biti problem plasman za koju godinu i tako više neće biti toliko isplativ. Zato je odluka pala na orah. I nebudite najivni o nezasitnom tržištu kodnas tržište kontlorira Italija i Turska.
 

mayer

Novi član
Tu od
5 Ruj 2017
Poruka
9
Poštovane uzgajivačice i uzgajivači
Čitam ovaj hvale vrijedan forum od prvog posta već mjesecima pa kako sam stigao do kraja vrijeme je da se predstavim.
2015.g u 3.mj sam zasadio 1050 sadnica ljeske te u 11.mj 650 kom.na razmak 5x4m.
2017 uzimam u zakup 230 kom.stari oko 10.g. sadnice sam kupio od gosp.Vlade iz Daruvara 90% istarski duguljasti,9%rimski i 1%halški,tondu,lambet.
Primanje je bilo odlicno(zamjenili smo samo 4.kom
 
Posljednje uređivanje:

mayer

Novi član
Tu od
5 Ruj 2017
Poruka
9
Rado bi stavio koju fotku nasada ali nesto mi neide od ruke..pa molim sa savijet..lp
 

mayer

Novi član
Tu od
5 Ruj 2017
Poruka
9
Evo neke fotke..nadam se da je uspjelo:)

Ovako je izgledao nasad prije i poslje koji smo uzeli u zakup
 

Prilozi

  • 20171003_134359.jpg
    20171003_134359.jpg
    73.1 KB · Pregleda: 341
  • 20171003_134454.jpg
    20171003_134454.jpg
    79.7 KB · Pregleda: 332
  • 20170426_103925.jpg
    20170426_103925.jpg
    50.1 KB · Pregleda: 329
  • 20171109_123623.jpg
    20171109_123623.jpg
    68.2 KB · Pregleda: 322
  • 20171230_134144.jpg
    20171230_134144.jpg
    80.1 KB · Pregleda: 321
Posljednje uređivanje od moderatora:

babin2

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2015
Poruka
130
Bravo Mayer,ovo je zahtevalo mnogo truda narocito ovaj zasad koji ste uzeli u zakup.Puno srece u daljem radu,pozdrav iz Vrsca.
 

smiki

Član
Tu od
6 Lis 2014
Poruka
47
Cime odrzavas medjuredni prostor, gore mi ovo neka neobicna masina.

Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
 

mayer

Novi član
Tu od
5 Ruj 2017
Poruka
9
To smo sijali faceliju za zelenu gnojidbu..do sada smo odrzavanje radili sa sjetvospremačem,tanjuračom i motikom oko biljaka..ove godine planiramo međuredno zatravnit a redno oko ljeske održavat s roto frezom
 

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Što se događa u lješnjacima. Tema je zamrla. Valjda svi imamo previše posla pa ne stignemo pisati.
Btw, s čime špricate?
LP
 

Stvarni

Član
Tu od
31 Pro 2015
Poruka
141
Verovatno imamo Svi posla ali treba da se uvek javi recimo Bobić, Karla, Nenad. Pošto je pitanje oko zaštite pa evo pitanje. Može li da se sada zaštita vrši sa Mankogal 80,Akord,Talstar i Cormax I to Sve zajedno i koji procenat u ml?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ekipa

Član
Tu od
27 Tra 2018
Poruka
53
Pozdrav!
Tek smo friski na forumu al upadamo sa problemom :)
Nakon sto su propupali, prolistali, sve u najboljem redu pocetkom vegetacija, lješnjaci su se u roku par dana osusili skroz, i to ljesnjaci stari preko 3 godine, znaci dobro ukorijenjeni bez ikakvih problema do unazad tjedan, dva.. Trenutno smo tu pojavu primjetili na tri parcele, sve tri su na razlicitim mjestima, neke su bile vise, neke manje izlozene vodi tijekom ove zime, neki su pognojeni KAN-om pocetkom 4 mj, neki nisu, znaci nema nekog pravila ali su se svi isto osusili, dosta njih ima smeđe mrlje na deblu iz kojih izlazi neki bijeli prah, takoder i pri tlu oko njih. Prilicno smo sigurni da nisu ni razlog misevi ili voluharice, s njima smo imali puno problem prosle godine pa vec znamo kaj trazimo ako je u tome problem.
Ima li itko ikakvu ideju kaj bi to bilo i kaj da radimo? Bojim se da bi ih moglo biti jos..
Hvala puno na svakom savjetu..
 
Na vrh