• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Bobić ja sam ti bliže od Krkija i dobit ćeš dodatni forumski popust, možeš i vlakom poslati, ako je još uvijek željeznica najjeftiniji prevoz.

Ti bi sve samo da se ne sretnemo,,,

Ma gle, nije problem sve to ni odraditi ako imas vremena, nz. jesam li to vec napisao do sad, ali posao kojim se bavim trenutno mi ne dozvoljava ni da mrdnem jer ukoliko zelim nesto zaraditi sad je vrijeme kad to trebam napraviti,,,
sto se tice susenja nije mi problem to napraviti jer ipak sam ja na podrucju na kojem je najvise susara za duhan i kamilicu i sve to se za jako male novce dade odraditi,,,
Kazem problem mi je nedostatak vremena ali svakako cu u toku sljedeceg tjedna nesto morati poduzeti,,,
javljaju lijepo vrijeme u narednim danima pa ce jos jedno vrijeme ostati vani na zraku i suncu,,,

Nadam se u nedjelju susresti sa Podravcem ako obojici to bude odgovaralo,
mozda Vas sve izogovaramo,,,
 
Posljednje uređivanje:

tomi77

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
15
Dali imate kakav primjer ciscenja ljesnjaka a da nije nije strojno,znaci rucno da se barem malo razbije ljuska pa je onda dalje lakse...
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Dali imate kakav primjer ciscenja ljesnjaka a da nije nije strojno,znaci rucno da se barem malo razbije ljuska pa je onda dalje lakse...

Pretpostavljam da se ovo odnosilo na krckanje (lupanje)

asv85.jpg



Zahvala ide i Podravcu sto nas je provozao po svojim imanjem i sto nas je upoznao i sa izumiteljem,,,, :eek::
Jos se jednom potvrdilo da treba uciti na greskama drugih i naravno da treba slusati i kupiti iskustva drugih,,,
Ovo danas zaista je bilo jedno od edukativnijih,,,
 

tomi77

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
15
Pretpostavljam da se ovo odnosilo na krckanje (lupanje)

Zahvala ide i Podravcu sto nas je provozao po svojim imanjem i sto nas je upoznao i sa izumiteljem,,,, :eek::
Jos se jednom potvrdilo da treba uciti na greskama drugih i naravno da treba slusati i kupiti iskustva drugih,,,
Ovo danas zaista je bilo jedno od edukativnijih,,,

Mislio sam nekako drugacije da ide brze jer to znam i tako jedan po jedan je jako dugo vremena,neki drugi nacin...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728

E jbg tomi, de se ti odluci zelis li rucno ili strojno,,,

zezam se malo, naravno,,,,

gledaj, vjerujem da je stroj kao stroj u redu i da odrađuje svoj dio posla, ono sto je po meni a i mnogima mnogo vaznije je kalibraza, govorim o lomu naravno,,,
zapravo to je stvar koja se nesmije i nemoze zanemariti, nije problem ukoliko imas primjerice 10 kila i imas 5% loma, problem nastaje kad imas tonu ili 10 tona tad tih 5% dolazi do izrazaja,,,
S druge strane postavlja se opet pitanje opravdanosti ulaganja u strojeve koji danas sutra mozda nece zadovoljavati neke kriterije i norme koje nam se budu nametale, e tu onda dolazimo do karle i ostalih koja imju to sto bi navodno trebalo to nesto zadovoljiti,,,
Na tebi je sad da odvagnes kojim putem ces krenuti,,,
 

tomi77

Novi član
Tu od
18 Stu 2012
Poruka
15
E jbg tomi, de se ti odluci zelis li rucno ili strojno,,,

zezam se malo, naravno,,,,

gledaj, vjerujem da je stroj kao stroj u redu i da odrađuje svoj dio posla, ono sto je po meni a i mnogima mnogo vaznije je kalibraza, govorim o lomu naravno,,,
zapravo to je stvar koja se nesmije i nemoze zanemariti, nije problem ukoliko imas primjerice 10 kila i imas 5% loma, problem nastaje kad imas tonu ili 10 tona tad tih 5% dolazi do izrazaja,,,
S druge strane postavlja se opet pitanje opravdanosti ulaganja u strojeve koji danas sutra mozda nece zadovoljavati neke kriterije i norme koje nam se budu nametale, e tu onda dolazimo do karle i ostalih koja imju to sto bi navodno trebalo to nesto zadovoljiti,,,
Na tebi je sad da odvagnes kojim putem ces krenuti,,,

Hahaha,bas i je tako jer ni sam jos neznam sta cu i kako jer sam novi u tome i sad mi je ovo prva berba i vidim da mi ovo ciscenje rucno oduzima jako puno vremena jer imam posao u jednoj ugostiteljskoj firmi i ljesnjak mi je dodatna zarada ali svidilo mi se to i zelja mi je prosirit se ako se to naravno bude moglo... Znaci najbolje uzeti kalibrator i drobilicu i to je rijesenje sto se ciscenja tice...
 

lichan

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
43
I ja ću imati jedno 1,5 tona u šišarkama pa me zanima da li netko ima stroj za češćenje šišarki i koja je cijena rada. Nadam se da netko ima jer će inače morati raditi sitne ručice a to mi je zadnja opcija

Mislim da sušenjem kaliraju do 10% težine. A kod čišćenja za kilu očišćenih treba 2,5 kile u ljusci. To je barem moje iskustvo.

Da vas pitam ljudi koliko ostane ljesnjaka nakon susenja,koliko izgubi na tezini,znaci kad se pokupi i izvaze npr 500kg i onda koliko bude za ciscenje? Hvala...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gingi1

Novi član
Tu od
4 Stu 2010
Poruka
18
I ja ću imati jedno 1,5 tona u šišarkama pa me zanima da li netko ima stroj za češćenje šišarki i koja je cijena rada. Nadam se da netko ima jer će inače morati raditi sitne ručice a to mi je zadnja opcija
Mislim da sušenjem kaliraju do 10% težine. A kod čišćenja za kilu očišćenih treba 2,5 kile u ljusci. To je barem moje iskustvo.
Pozdrav kolega, vidim da smo relativno blizu ( ja sam u virovitici). Nedavno sam napravio stroj za čišćenje komusine. Ne znam da li ti mogu pomoći u čišćenju ali ako mozes
slobodno navrati pokazati ću ti kako izgleda stroj pa možda da si napravis sličan jer to je najpotrebniji stroj za svakog tko ima istarski ljesnjak
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

penzić

Novi član
Tu od
23 Ruj 2013
Poruka
9
Lijepi pozdrav forumašima.Već dugo čitam forume o proizvodnji lješnjaka i dosta toga sam naučio o njima, samo što seja sa njima bavim sa strane strojne obrade. Imam kolegu kojemu trebaju strojevi a ja ih konstruiram i izradim. S obzirom da sam tek došao na forum još nisam upoznat sa načinom postavljanja slika ali moram priznati da su zanimljive.
 

penzić

Novi član
Tu od
23 Ruj 2013
Poruka
9
evo samo za probu lokacija slke ako bude uspjelo [IMG]http://imageshack.us/a/img10/2...://imageshack.us/a/img543/9146/gfz8.jpg[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

lichan

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
43
Pozdrav i tebi kolega.Drago mi je da je netko tko se bavi uzgojem lješnjaka blizu pa možemo surađivati. Trenutno sam u gužvi i sakupljam lješnjake dok su još lijepi dani pa ne mogu doći do tebe ali čim završim sakupljanje evo mene. Ako stroj nije kompliciran možda ga i uspijem kopirati. Da li postoji mogučnost da mi iznajmiš stroj? Solarno plačanje :(nod):


Pozdrav kolega, vidim da smo relativno blizu ( ja sam u virovitici). Nedavno sam napravio stroj za čišćenje komusine. Ne znam da li ti mogu pomoći u čišćenju ali ako mozes
slobodno navrati pokazati ću ti kako izgleda stroj pa možda da si napravis sličan jer to je najpotrebniji stroj za svakog tko ima istarski ljesnjak
 

penzić

Novi član
Tu od
23 Ruj 2013
Poruka
9
Pozdrav i tebi kolega.Drago mi je da je netko tko se bavi uzgojem lješnjaka blizu pa možemo surađivati. Trenutno sam u gužvi i sakupljam lješnjake dok su još lijepi dani pa ne mogu doći do tebe ali čim završim sakupljanje evo mene. Ako stroj nije kompliciran možda ga i uspijem kopirati. Da li postoji mogučnost da mi iznajmiš stroj? Solarno plačanje :(nod):
.



Ovaj stroj se nalazi u Zg, jer ja nemam svojih lješnjaka a od njega samo imam fotke. Za sada nemam u planu raditi drugi ali tko zna?
 
Posljednje uređivanje:

lichan

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
43
. Ovaj stroj se nalazi u Zg, jer ja nemam svojih lješnjaka a od njega samo imam fotke. Za sada nemam u planu raditi drugi ali tko zna?
Stroj izgleda moćno, zanima me što sve može raditi i kolika mu je cijena.
Pozdrav!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lichan

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
43
Kako ove jeseni neću uspjeti posaditi novi nasad lješnjaka jer još nisam ni okrčio zemlju a kamoli je priredio za sadnju a proizveo sam si sadnice cca. 2000 komada koje sada neću iskoristi pozivanm sve zainteresirane koji bi htjeli kupiti iste da ide prodaja po 8 kn po komadu(treba novaca za bager i čupanje panjeva i žila od agacije na tri hektara) Dvogodišnje su, navodnjavane i klasika istarski i rimski.Stavio bi i slike sadnica ali još ne znam, pa ako ih baš netko želi vidjeti ima slika na njuškalu, pod imenom lischan.
Pozdrav svima!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Hmmm,,,
:icon_e_confused: samo pazi da inspektori ne pokucaju na vrata,,,
govorim ti ovo cisto dobronamjerno,,,

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ajd kad vec tipkam da se pohvalim, ljesnjaci ocisceni od komusine Gingi1-ovim strojem napravljenim za tu namjenu,,, :icon_super:
jos jednom zahvala za posudbu,,, :icon_pray:
pregovori o prodaji u tijeku, predobro da bi bilo istinito no ceka se razvoj događaja,,, :eek::
 

penzić

Novi član
Tu od
23 Ruj 2013
Poruka
9
Što se tiće količine sve zavisi što čovijek očekuje. Iz iskustva znam da kada je lješnjak suh da čisti od 20 do 30 kg očišćene jezgre na sat. Sve zavisi samo o tome kako je podešen. To ti je kao ostali strojevi u poljoprivredi, kada uskladite brzinu traktora, nagib pluga sa stanjem zemlje onda je i brazda lijepa inaće je samo brazda, zar ne?
 

Žarko

Član
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
50
Da li biste htjeli poslikati način lomljenja lješnjaka u stroju i staviti sliku. To je najbitniji dio stroja.
 

penzić

Novi član
Tu od
23 Ruj 2013
Poruka
9
Da li biste htjeli poslikati način lomljenja lješnjaka u stroju i staviti sliku. To je najbitniji dio stroja.





nema problema, što se tiće slikanja rada stroja, samo moramo saćekati da se lješnjak malo osuši i čim bude kolega rdio zamolit ću ga da poslika. Iz dosadašnjeg rada znam da je lom jezgre zanemariv (oko 1-2 %) što opet ovisi o suhoći lješnjaka jer smo se igrali i naglo i umjetno probali sušiti rimski lješnjak i onda se kod njega pojavio malo značajniji lom. Ali kažem, kada bude bilo prosušenog lješnjaka, poslikat će mo to.
 
Na vrh