• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uzgoj lijeske

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Mene izaslo 7xxx kn. Stupovi od kolege forumasa, univerzal pletivo, zica i zatezaci.

hmm,,, ja bi lepo pital a o kakvom se to pletivu radi?
i gdje je kupljeno,,,
jer ovo je preko nekoliko puta jeftinije od mog iako sam ja svoj kupovao u ČK direktno kod proizvođaca i bio je u to vrijeme najpovoljniji,,,
tako da me ova cijena malo zbunjuje,,,
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
792
Koji je omjer ljuske i jezgre kod lješnjaka, tj koliko jezgre se dobije iz 1 kg lješnjaka u ljusci?
 

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
kolika je cijena sadnice ljeske i za koliko on rodi te koliko se može kg očekivati po stablu.
 

u335

Novi član
Tu od
11 Stu 2013
Poruka
5
Pozdrav! Novi sam na forumu a pogotovo radi ove teme. Tema je vec dugo otvorena i ono sto me zanima je isplati li se ici u podizanje novog nasada ljesnjaka. Radi se o povrsini od 1ha. Svjestan sam da se lješnjaci nece sami obrađivati i brati. Imam svoju zemlju, mehanizaciju i novca za ulozit u nasad. Kakva su vasa iskustva sa firmama koje nude ulazak u kooperaciju, to mi je primamljivo jer garantiraju otkup do 10g , doduse po manjoj cijeni...
 

zagi

Novi član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
24
pozdrav forumaši

eto malo literature moža koga zanima
 

Prilozi

  • lijeÅ¡njak -16.jpg
    liješnjak -16.jpg
    54.4 KB · Pregleda: 257
  • lijeÅ¡njak-1.jpg
    liješnjak-1.jpg
    81.7 KB · Pregleda: 254
  • lijeÅ¡njak-2.jpg
    liješnjak-2.jpg
    82 KB · Pregleda: 200
  • lijeÅ¡njak-3.jpg
    liješnjak-3.jpg
    82.4 KB · Pregleda: 184

zagi

Novi član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
24
pozdrav forumaši

eto malo literature možda koga zanima

ups prima mi samo 4 lista
 

Prilozi

  • lijeÅ¡njak-4.jpg
    liješnjak-4.jpg
    82.2 KB · Pregleda: 144
  • lijeÅ¡njak-5.jpg
    liješnjak-5.jpg
    82 KB · Pregleda: 123
  • lijeÅ¡njak-6.jpg
    liješnjak-6.jpg
    82 KB · Pregleda: 119
  • lijeÅ¡njak-7.jpg
    liješnjak-7.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 118

zagi

Novi član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
24

Prilozi

  • lijeÅ¡njak-8.jpg
    liješnjak-8.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 125
  • lijeÅ¡njak-9.jpg
    liješnjak-9.jpg
    81.2 KB · Pregleda: 110
  • lijeÅ¡njak-10.jpg
    liješnjak-10.jpg
    80.7 KB · Pregleda: 114
  • lijeÅ¡njak-11.jpg
    liješnjak-11.jpg
    82.6 KB · Pregleda: 128

zagi

Novi član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
24
eto još malo
 

Prilozi

  • lijeÅ¡njak-12.jpg
    liješnjak-12.jpg
    80.8 KB · Pregleda: 123
  • lijeÅ¡njak-13.jpg
    liješnjak-13.jpg
    76.7 KB · Pregleda: 125
  • lijeÅ¡njak-14.jpg
    liješnjak-14.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 136
  • lijeÅ¡njak-15.jpg
    liješnjak-15.jpg
    81.5 KB · Pregleda: 122

zagi

Novi član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
24
evo za kraj:(whew):
 

Prilozi

  • lijeÅ¡njak-15.jpg
    liješnjak-15.jpg
    81.5 KB · Pregleda: 147
  • lijeÅ¡njak-17.jpg
    liješnjak-17.jpg
    80.4 KB · Pregleda: 141
  • lijeÅ¡njak-18.jpg
    liješnjak-18.jpg
    79.1 KB · Pregleda: 154

conan

Novi član
Tu od
25 Stu 2013
Poruka
5
Poštovani,

novi sam u ovom forumu i odnedavno imam zasađeno 500 dvogodišnjih sadnica (istarski+rimski).
Zbog mnogo kiše za vrijeme i nakon sadnje, teren je još dosta vlažan a na nekim mjestima voda i stoji.
Na proljeće planiram napraviti odvodne kanale, a do tada, zanima me kakva su vaša iskustva, odnosno da li previše vode u ovom periodu može jako naštetiti mladim zasađenim sadnicama.
Unaprijed zahvaljujem na pomoći.
 

Žarko

Član
Tu od
6 Stu 2011
Poruka
50
Htio bih vas upozoriti na podlosti prilikom prodaje lješnjaka. Prije nekolikoi dana nazvao me lik i pitao da li mu mogu osigurati 500 kg lješnjaka. Dogovorili se oko cijene a on obećavao da će platiti iznos. Na dan isporuke u dvorište mi došao čovjek kojeg je taj lik angažirao za prijevoz i po njemu mi poslao u kuverti rješenje o registarciji firme, posjetnicu i uplatnicu na 25.000,00 kuna koje je uplatio u petak u Zagrebu u Kent banci ( postoji na adesim u Ilici) Na uplatnici original žig banke i oni sitni brojevi koji dokazuju uplatu. No mi nismo dali robu jer na računu nisu sjeli novci ( pogledali preko net bankinga). Vozač je obavijestio lika a on me nazvao i rekao da je juče ( petak) poslije podne uplatio i da će novci sjesti u ponedjeljak. Rekao sam da onda po robu dođe u ponedjeljak. Više se nije javio. Provjerio sam u banci nije izvršena nikakva uplata.
To je klasičan način krivotvorenja uplatnice i pokušaj prijevare. Protiv toga lika podnijet ću kaznenu prijavu da ne prevari još nekoga.
Budite oprezni u prodaji.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Šta se banke tiče nije nikakva muljaža, ja sam nedavno provjeravao banku jer nisam nikada čuo za nju, to je bivša Banka Brod (Slavonski Brod).
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Htio bih vas upozoriti na podlosti prilikom prodaje lješnjaka. Prije nekolikoi dana nazvao me lik i pitao da li mu mogu osigurati 500 kg lješnjaka. Dogovorili se oko cijene a on obećavao da će platiti iznos. Na dan isporuke u dvorište mi došao čovjek kojeg je taj lik angažirao za prijevoz i po njemu mi poslao u kuverti rješenje o registarciji firme, posjetnicu i uplatnicu na 25.000,00 kuna koje je uplatio u petak u Zagrebu u Kent banci ( postoji na adesim u Ilici) Na uplatnici original žig banke i oni sitni brojevi koji dokazuju uplatu. No mi nismo dali robu jer na računu nisu sjeli novci ( pogledali preko net bankinga). Vozač je obavijestio lika a on me nazvao i rekao da je juče ( petak) poslije podne uplatio i da će novci sjesti u ponedjeljak. Rekao sam da onda po robu dođe u ponedjeljak. Više se nije javio. Provjerio sam u banci nije izvršena nikakva uplata.
To je klasičan način krivotvorenja uplatnice i pokušaj prijevare. Protiv toga lika podnijet ću kaznenu prijavu da ne prevari još nekoga.
Budite oprezni u prodaji.
Opreza nikad dosta; muljatora uvijek ima. Izgleda da je "solarno" plaćanje (lova na sunce) ipak najbolji način.
:icon_axe:

p.s. Inače, što se tiče naloga, nije problem to dobiti. Napraviš uplatnicu (virman), odneseš u banku na naplatu (zaprime je, stave žig i ostalo) i onda za 10 min. zove računovođa, i kaže da je krivo napisan nalog (najčešće, iznos) te traži storno provedenog virmana. I banka uredno stornira nalog. Ovo se dešava i u normalnom poslovanju (krivi napisani virman) i u načelu dok ne prođe uplata, virman se može stornirati.
 

dejan.pfos

Član
Tu od
4 Tra 2011
Poruka
110
Pozdrav... da Vas pitam jeste izvršili završno prskanje bakrom, Nordox ili sl.?

I da li ima netko iskustva i prakse u prskanju ureom (5-7%) u ovom vremenu (znam da kod jabuke stvar odlično funkcionira, a petrokemija preporuča baš i prskanje lješnjaka ne znam da li su radili kakve pokuse baš na lješnjaku u šta sumnjam i malo sam skeptičan po tom pitanju, evo članak http://www.agroklub.com/vocarstvo/odstranjivanje-lisca-ureom-u-vocnjacima/11523/).... već nekoliko godina tražim nekog kolegu proizvođača lješnjaka koji je prskao ureom da mi kaže svoje dojmove i da li je sigurno zbog resa i oprašivanja jer malo sam skeptičan pošto su rese još zelene i taman oprašivanje kreće uskoro, a onda kad razmislim i ta koncentracija spominjana od 5 do 7% nije toliko jaka ali nikad ne znaš kako će lijeska podnijeti ako nemaš informaciju iz prve ruke (proizvođača) pa zezneš cijeli nasad...
Stvar s ureom je odlična jel biljka povuče taman dušika da bolje kreće u proljeće, a da nepričam koliko se brže razgradi lišće koje opadne i usput uništi fitopatogene gljivice i ostale štetne organizme... nadam se da će netko dati kakvu informaciju iz prve ruke...
Sa štovanjem, pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh