• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

VETERINARSKE USLUGE

P

pozna

Guest
pricao sam o austrijskoj stojnici TOP 5,proizvodac Rosensteiner ,stojnica sa ful opremom,ha,a pod tu opremu spada extra okretna ruka iznad stojnice sa strujom i prikljuckom za flekserice i drzaci istih. stojnica je skupa,kostala je nekih 5000 eura sa pdv-om ali stvarno vrijedi svaku lipu. naravno ako radis usluzno tj po farmama. slazem se mikemekis,skup alat ne garantira i dobar posao,al bez dobrog alata nema ni puno posla.mi smo poceli raditi sa nekom starom stojnicom,za mirne teske simentalke je bila ok,al na farmi od 220 holstajnica,okretnih i brzih,ta stojnica je bila prakticno neupotrebljiva ,cak i opasna i za nas i za kravu,a onda je dosla top 5,milina za raditi i po meni netreba nista da kazem bolje,u prijevodu skuplje. i sto kazes da si covjek moze i sam napraviti dobru stojnicu,i to je istina,ma samo prekopiras vec napravljeno ,nema izmisljanja tople vode.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da li je ovo moguce ili je to masna šala
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
čekčekčekčekkkkk malo :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Kaj to zapravo je na tim životinjama :scratch :scratch :scratch :scratch :scratch :scratch
to je možda i photoshop :scratch :scratch :scratch :scratch :shock: :shock: :shock: :shock:
 
K

Karlito

Guest
:shock: :shock: :shock: kaj je pak sad ovo :?: :?: :scratch
nego ovo za veterinare velika veličina su ih lopovi i to ogromni,naš pes je moro nekih 8-10 dana zaredom doč u veterinarsku da ga izlječe i do zadnjega dana nisu znali koliko para če to bit kad ti ono bubnu na kraju cjenu da na dupe padneš...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
karlito:ne seri..

šanana,puknuti:radi se o biološkim pokusima probavljivosti,a na ovoj slici je prikazana fistulacija buraga.. :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
abrkili kaže:
karlito:ne seri..

šanana,puknuti:radi se o biološkim pokusima probavljivosti,a na ovoj slici je prikazana fistulacija buraga.. :)
Kad bi ja znao kaj je fistulacija buraga vjerojatno bi i znao jel to istina ili fake .. :scratch
Koliko to ostaje na kravi i ide li poslje u kobase ili je "zakrpaju " ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ona ubiti ima otvor u buragu :scratch :scratch :scratch i kak to funkcionira, kakva je korist od toga :scratch :scratch

i kaj tam na slici ona ženska provjerava :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :?: :blackeye
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
eh,sad nebi htel puno filozofirati jer ni ja točno neznam,al morem reči ono kaj sam čul :scratch ,uglavno stvar je bila u tome da ih hrane kroz tu rupu sa gotovom hranom... :scratch i onda kao daju više mlijeka jer manje energije troše na probavu ili tak nekaj :scratch :scratch :scratch
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
fistula ja taj otvor na buragu,pa se zato zove fistulacija..ne znam u detalje o čemu se radi,znam samo da se koristi u pokusima probavljivosti hrane.ako vas više zanima googlajte,hehe.u te biološke pokuse spada i kanulacija,a to je postupak kojim spoje npr dvanaesnik sa debelim crijevom..

ovaj otvor na kravi je stalno i ta krava normalno funkcionira.zašto je to čudno??

ja sam dobio informaciju da u križevačkoj ratarni postoji krava kojoj je cijela lateralna (lijeva) strana kože s trbuha skinuta i umetnuta prozirna plastika,tako da se vidi skoro cijela probava..to može potvrdit mr.bogec.. ;)
 
H

Helena

Guest
abrkili kaže:
fistula ja taj otvor na buragu,pa se zato zove fistulacija..ne znam u detalje o čemu se radi,znam samo da se koristi u pokusima probavljivosti hrane.ako vas više zanima googlajte,hehe.u te biološke pokuse spada i kanulacija,a to je postupak kojim spoje npr dvanaesnik sa debelim crijevom..

ovaj otvor na kravi je stalno i ta krava normalno funkcionira.zašto je to čudno??

ja sam dobio informaciju da u križevačkoj ratarni postoji krava kojoj je cijela lateralna (lijeva) strana kože s trbuha skinuta i umetnuta prozirna plastika,tako da se vidi skoro cijela probava..to može potvrdit mr.bogec.. ;)
takve stvari sam vidio prije neke tri godine i mislim da nam zbog takvi stvari dolaze crni dani
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Helena kaže:
abrkili kaže:
fistula ja taj otvor na buragu,pa se zato zove fistulacija..ne znam u detalje o čemu se radi,znam samo da se koristi u pokusima probavljivosti hrane.ako vas više zanima googlajte,hehe.u te biološke pokuse spada i kanulacija,a to je postupak kojim spoje npr dvanaesnik sa debelim crijevom..

ovaj otvor na kravi je stalno i ta krava normalno funkcionira.zašto je to čudno??

ja sam dobio informaciju da u križevačkoj ratarni postoji krava kojoj je cijela lateralna (lijeva) strana kože s trbuha skinuta i umetnuta prozirna plastika,tako da se vidi skoro cijela probava..to može potvrdit mr.bogec.. ;)
takve stvari sam vidio prije neke tri godine i mislim da nam zbog takvi stvari dolaze crni dani

ja baš mislim suprotno... a zašto ti tako misliš?
 
H

Helena

Guest
Znanost ,znanost, do kud misli ići znanost ,da je onaj odozgo mislio stvarati kravu sa čepom na gladnoj jami bila bi stvorena , poštujem struku koja ne iskače iz okvira realnog , kako stvari stoje onda trebaju sve krave imati čepove i onda samo priključak sa nekakvim crijevom spojen sa TRM-prikolicom i samo dozirat hranu i eto ti prirodne i zdrave hranidbe krava ,a kravu po mogućnosti fiksirati za pod i sisne čaške ne skidati sa vimena i njih spojiti sa laktofrizom dako da gore doziramo konstantno hranu a doli konstantno muzemo ,na ove slike imam jaku potrebu biti sarkastičan :lol:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
a što to imaš protiv znanosti?onda iz štale izbaci simentalce,muzilice i struju jer to je sve plod znanosti...
 
S

seljaček

Guest
Granice u pitanju su granice (Hrvarska je lijepa i draga ali nije do Pariza ili Moskve) :scratch a tako i znanost.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
langsam malo :!:

treba razgraničiti znanost od nekih drugih oblasti
naime u znanstvene svrhe se provode različita istraživanja koja na izgled ne moraju izgledat lijepo (ni ovo na slici ne izgleda lijepo) , ali mora opravdavat svoje izvršenje, tj mora rezultirati nekim stvarima koje mogu objasniti neke znanstvene teze, koje kao takove onda se mogu primjeniti u samoj proizvodnji jer osim znanstvene teze postoje i stručna objašnjenja.
isto tako ove slike sigurno nisu slikane kod nekog farmera, več u nekoj znanstvenoj instituciji, što je u kontroliranim uvijetima, a u svrhu istraživanja, a sva ta istraživanja su u večini mahom pod jurisdikcijom fakulteta, instituta i inih znanstvenih institucija

svi mi želimo kao proizvođači imati stalno napredak, sve bolje veterinare, više mlijeka....ali da bi se do toga došlo tj da bi se neka teza ostvarila mora joj predhodit znanost, koja prva otvrđuje da li je to tako ili nije, jer ako če neki seljak to iči vršit šta bi tek onda bilo sa životinjom

abrkili vidio sam ja bogme svašta u svom životu, i više od plastične krave
 
S

seljaček

Guest
dali netko od vas zna ili ima negdje zakon ili pravilnik o ovlastima veterinara na farmi , zanima me ako zaposlim veterinara koje su njegove ovlasti itd . postoji li neki pravilnik ili sl.
 
B

bob

Guest
Da bi na farmi imali vlastitu veterinarsku službu morate imat veterinara sa položenim državnim ispitm,morate zadovoljiti uvijete glede uređenja skladišta za lijekove,zarazni materijal i sl.tada se javite svom nadležnom državnom veterinarskom inspektoru,hrv vet.komori i ministarstvu tražite mišljenje i u slučaju da je sve ok osnovali ste vlastitu veterinarsku službu.Poslovi koje može obavljati vaš vet .su slijedeći:u.o.goveda ili svinja ,obilježavanje živ.telenje,preventiva,kurativa,zapravo radi sve osim naređenih mjera,nemože radit TBC goveda,cijepit psa ili pak uzimati uzorak mlijeka na enzootsku leukozu,to radi nadležna vet.stan za određenu epizootiološku jedinicu.
 
H

Helena

Guest
bob kaže:
Da bi na farmi imali vlastitu veterinarsku službu morate imat veterinara sa položenim državnim ispitm,morate zadovoljiti uvijete glede uređenja skladišta za lijekove,zarazni materijal i sl.tada se javite svom nadležnom državnom veterinarskom inspektoru,hrv vet.komori i ministarstvu tražite mišljenje i u slučaju da je sve ok osnovali ste vlastitu veterinarsku službu.Poslovi koje može obavljati vaš vet .su slijedeći:u.o.goveda ili svinja ,obilježavanje živ.telenje,preventiva,kurativa,zapravo radi sve osim naređenih mjera,nemože radit TBC goveda,cijepit psa ili pak uzimati uzorak mlijeka na enzootsku leukozu,to radi nadležna vet.stan za određenu epizootiološku jedinicu.
Kamo sreće da zaživi zapadnjački sistem po pitanju veterinarskih usluga , da se razdijeli znanje i stručnost nas farmera i njih kao struke ,ono što oni urade na mojoj farmi neka i naplate pa taman to bilo i masno ,a ja ću se paralelno s tim educirati do te mjere da njihovu intervenciju svedem na najmanju moguću mjereu, :D
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Helena kaže:
Kamo sreće da zaživi zapadnjački sistem po pitanju veterinarskih usluga , da se razdijeli znanje i stručnost nas farmera i njih kao struke ,ono što oni urade na mojoj farmi neka i naplate pa taman to bilo i masno ,a ja ću se paralelno s tim educirati do te mjere da njihovu intervenciju svedem na najmanju moguću mjereu, :D
e s ovim se u potpunosti slažem,ta njhova "stručnost"je ipak puuno preskupa :scratch ,a nama jedino što preostaje je da kupimo što više znanja možemo i učimo se nažalost na "svojoj koži" :scratch,ali i ta i takva škola na kraju ispadne jeftinija od njihovih usluga :evil:
 

Najnoviji postovi

Na vrh