• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vilice za rolo-bale

marin13

Novi član
Tu od
7 Sij 2010
Poruka
29
E fino, to se traži!

a što se tiče vilica za jednu balu, smislio ja još nešto da budu još bolje, samo kad uhvatim malo vremena budu napravljene, i slike na forumu.
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
kolika treba biti cjev na viliciama za bale tj. koliki prečnik i kolika stjenka da nebi došlo do loma pucanja
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije bitan prečnik koliko je bitna debljina stijenke.
Neznam točno kolike su dimenzije, al ak radiš od tubinga nebi smjelo biti problema nikakvih ;)
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
2 u 1 :icon_e_biggrin:
dsc00048gb.jpg

dsc00049voo.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
2 u 1 :icon_e_biggrin:

Pričaj kolega!!! :)
Gdje i koliko para?
Neki privatnik to radi?
Jel nose dvije bale sjenaže po cca 800 kg??:(hi):

Ovak na oko izgledaju sasvim solidno!

I još jedno pitanjce: dali je prihvat napravljen da može i na prednju hidrauliku?? (87cm):icon_cool:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
E ovako,kod jednog čovjeka u Velikoj Pisanici,on je to radio po mojoj želji. :x:
Pogodili smo se za 3500 kuna,nadam se da sam dobro prošao,nije mu baš bilo pravo,tražio je 3700,ali uzmi ili ostavi :(handshake):
Kaže majstor,garantira nosivost 2000 kg,ako pod tim pukne,on mi za đabe pravi drugu.
možda sa slika baš i ne izgleda tako,ali stvarno je masivna,baš ju sutra budem "bacio" na vagu da vidim koliko ima kila. :(call):
87? na forumu sam procitao 88,i to je bio jedan od mojih zahtjeva :wink:
Ali ima mjesta za koji centimetar vamo tamo.
Sad je pitanje,jel bi to Samčina mogao nosit,2 bale sjenaže na PH :icon_e_wink:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma Samčina može podići napred onoliko koliko mu je na razvodnku naštelan sigurnosni ventil :)
Deklarirano mu je 1500 kg napred da može, ali otom-potom. Rolo balu sjenaže cca 800 kg nosi napred bez problema, dvije vjerojatno nebi :)

Kategorija II. kopčanja ti je razmak 870 mm, no vidim da ima mjesta tak da ide sigurno (86-88 cm, tak imam ja na mojima vilicama)
Mislio sam na to da bi napred nosio dvije suhe bale, umjesto jedne kak sad nosim:), a kombinacija za sjenažu je napred jedna, a iza dvije:), što bi bilo 3 umjesto 2 do sada :)

No bitno je da se da zakopčati. Imal sam ja ponudu za 3500 kn jesenas, ali su mi preslabo izgledale, tako da ništa od tog nije bilo, ove tvoje mi OK izgledaju!
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Dodji posudit na probaj :(rofl):
Meni još fali samo PH haha. :tractor:
Inace,imam u planu vozit sa MF jednu naprijed a odozada natrpat 3 komada,suhog naravno,sjenažu ne radim,kolega mi radi suhe bale cca 200 kg.,tako da MF to nosi bez problema.
Štedim na gorivu i vremenu višestruko... :cool2:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da si bliže....bile bi kod mene na probi :)

Pazi sam oda ti gornja bala iza ne završi u kabini :)

Upravo to i je bit, da si vremenski prije gotov i što manje goriva potrošiš na vozikanje, s tim razlogom se i kupuju ovakve stvari. Dok se sjetim kad sam znao dnevno izvesti oko 25-30 bala s udaljenosti oko kilometar i to s 565, jednu po jednu, to ti je da se ubiješ navečer dok si gotov. Sad dok vozim po dvije s Sameom isto mi nikad kraja, a pogotov kaj znam da bi mogo i po 3 vozit :) Jedino ako dobim pomagača pa vozimo s dva traktora!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Upravo to i je bit, da si vremenski prije gotov i što manje goriva potrošiš na vozikanje, s tim razlogom se i kupuju ovakve stvari. Dok se sjetim kad sam znao dnevno izvesti oko 25-30 bala s udaljenosti oko kilometar i to s 565, jednu po jednu, to ti je da se ubiješ navečer dok si gotov. Sad dok vozim po dvije s Sameom isto mi nikad kraja, a pogotov kaj znam da bi mogo i po 3 vozit :) Jedino ako dobim pomagača pa vozimo s dva traktora!

E kad se sjetim kako sad znam vozit i po 24 bale odjednom,e to je posao:(rofl): :icon_wink:
Ako je bliže onnda i ja vozim po 2 bale s traktorom,jer mi se neda kopčat još jedan traktor za prikolicu pa traži vozača i onda utovarit i istovarit dolje s prikolice..
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Prošle godine sam prvi put radio rolo bale i naravno morao sam posuditi vilice da ih zvozim doma, a pošto ne volim posuđivati priključke napravio sam sebi jedne

dsc0215n.jpg


dsc0218y.jpg


dsc0223waa.jpg

Rađene su iz 6m U profila 100 koji je zavaren skupa, a cijev je fi 90mm 0,5mm debela.
Složio sam i kiper iako ga nikad neću trebati.
Prefarbane su već u zelenu završnu boju ali je sad snijeg napadao na njih, a nisam prije poslikao.
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
kupio sam traktorski viljuskar pa sad planiram napraviti vile za rolo bale za viljuskar , sta mislite kako bi bilo naj bolje to odraditi
 
Na vrh