• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Višnja

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Odličan stroj , svaka čast . Vjerujem da je to ručni rad , dali su to tegovi na postolju radi stabilnosti . Dali bi mogao napraviti par slika sa svih strana . Zanima me kako ga uključuješ u pogon , vjerovatno preko remenice .
Kako se ponaša kada treese deblje voćke , meni bi nešto teko trebalo za šljive .

živio
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
K

kiseli

Guest
POZDRAV!Da u pravu si to je ručni rad, bez tegova se trese on a vočka minimalno.U večini slučajeva ne iskljućujem kardan, povlačenjem ručke(kvačila) prenosiš pogon na gornju osovinu.Prvo što sam tresao je bila starija vočka i nije bilo loše.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
A zašto silaziš kod svake voćke i isključuješ kardan?
Vidim da na svaki red imaš po 4 čovjeka na ceradi a koliko ih je još u skupljanju višanja i koliko napravite za 8 sati rada?
 
K

kiseli

Guest
A zašto silaziš kod svake voćke i isključuješ kardan?
Vidim da na svaki red imaš po 4 čovjeka na ceradi a koliko ih je još u skupljanju višanja i koliko napravite za 8 sati rada?

Pozdrav
Ovo nam je tek prva godina korištenja stroja, ima još neke nedostatke koje moram doraditi, a u 16 sati otresli smo 1300 voćaka, po četvero na ceradi i jedno skuplja gajbice.
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Što kažete na berač višanja? :)

Čestitke kupcima.

taj berac kosta oko 115000kn u poljskoj,sad ko je tu lud....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

Slaja

Guest
Malo informacija o tom Felixu. Dobra cijena da se smrzneš i lijepo izgleda, a može ići u manje višnje jer kod većih višanja poprilično lomi grane i pravi štetu pa eto tko voli nek izvoli.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

Slaja

Guest
Cijena višnje u 2012. godini

Posjedujem nasade oblaćinske višnje. Do sada sam svakako prolazio s predajom i naplatom. Naime lani sam predao u Voće Rojal i još nisam dobio sve novce i više mi se ni neće javiti na telefon kad zovem iako sam bio do sada korektan ali pomalo gubim živce, a nova berba je pred vratima. Zanima me kome vi predajete višnju i ako znate možda kakve će cijene biti ove godine? Molim za savjet i pomoć kako dobiti ostatak novca od te firme!!!!
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
...savjet i pomoć kako dobiti ostatak novca od te firme!!!!
Kod odvjetnika sa potvrdom o predaji voća, i neka ih onda on dalje zove i odradi posao do kraja. :scratch
 
S

Slaja

Guest
Da to sam i mislio ali kako sve u našoj državi šljaka kako šljaka mislim da od toga nema nikakve koristi. Kolega ja pokušao ali ni dan danas nije dobio novce tako da .... ma ne znam ni sam što
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Očekivana cijena cca 1 € :rolleyess:

To što ti nazivaš da si korektan ja bih drukčije nazvao :shock:
i poslušaj bobu ili i dalje budi korektan.
 
S

Slaja

Guest
Bilo bi odlično kad bi cijena bila tolika. Kod koga ti predaješ višnje kad očekuješ tako dobru cijenu? Realno bi trebala biti takva jer neće biti puno višnje na tržištu zbog smrzavanja, ali kod nas odnos tržišta ponude i potražnje uopće ne funkcionira. A što se tiče odvjetnika, mislim da ću ga posjetiti!:mad:
 
S

Slaja

Guest
Halo ima li tko??? ;)Nitko se ne javlja. Zanima me kome predajete višnje i zna li se koja je cijena ove godine, a zanima me po kojoj ste cijeni predali prošle godine?
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Ima, ima, samo ćutimo. Neko je u tuzi jer mu mraz i led napravio harakiri, neko još nije dobio novce od prošle godine, neko prati situaciju i ... Kužiš lega?

Al ajd pošto si malo neurozan :p i da se smiriš :partyman: da kažem da je prošle godine cijena bila 3 kune i 4,5 kune :rolleyess: a ove godine : ne zna se, a kad će se znati opet se ne zna, lol.

Otkupljivači čekaju cijenu u okruženju i ako bude niska (što neće) onda će prihvatiti tu cijenu a ako bude visoka (što hoće) onda ide priča da je to irelevantno, ne mogu prodati vani po toj cijeni i da ne nabrajam.

Jel moguće da ti očekuješ dobar rod tj. nije bilo mraza?
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Neće niko pa se našao evo ti. Bilo je i za očekivti.:partyman:

p.s.1 Bez soli nema života.

p.s.2 Bez tebe nema živosti na forumu.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Uh uh ;) Ove godine kupujem višnju za sok i pekmez. A žao mi što je namam sa stabla klopati svakidan,uh to je najbolje. Bila stara višnja pa odradila svoje. Moram neku dobru starinsku nači da je dostojno zamjeni. Poz
 
S

Slaja

Guest
Jel moguće da ti očekuješ dobar rod tj. nije bilo mraza?[/Q
Evo internet mi nije radio pa malo kasnim s odgovorom.
Da batad kod nas su višnje dobro prošle, tj. nisu jako nastradale od mraza, zapravo šteta je zanemariva jer smo na većoj nadmorskoj visini tako da očekujem dobar urod. Što se tiče cijene izgleda da neće biti ispod 4 kune:), bar su nam da sada takve cijene iznijeli otkupljivači.
 
Å

žilogriz

Guest
Neće niko pa se našao evo ti. Bilo je i za očekivti.:partyman:

p.s.1 Bez soli nema života.

p.s.2 Bez tebe nema živosti na forumu.

jesi posprico etrelom druže ili kiša odgadja? poz iz baranje!
 

Podravec

Član
Tu od
4 Velj 2009
Poruka
89
Zanima me kolika je ove godine cijena višnje kod velikih otkupljivača?
Eurovoće navodno 4 kune.
 

Najnoviji postovi

Na vrh