• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Višnja

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Meni je prošle godine najviše lišće usporavalo rabotu, istina da je stalno kišilo pa se lišće ljepilo, pa sam ove godine "izmislio" Kineza:




A sad da vidimo tebe :prayer:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
kosina i ventilator od auta:twisted::mrgreen::supz:

jebate pa vi ste u te vočnjake natukli para i para

moja cjela mehanizacija košta cca 35000kn a imam gotovo sve (pola homemade:prayer:)

sad ču riskirat cjelih 50kn i kupit ventilator od jugiča:madmana:
pa jebate oče traktor radit za mene ili ja za njega cjeli život

al ipak možda kupim jednog novog tafea ili starog 539,nije da mi treba al.....
neznam kud ću s parama, a kad se več svi kurče po selu idem i ja

u jebate što je vruče a pivo dobrooooooo

za te pre si mogao nači kineskinju, i onda kad sunce ugrije s njom se igrat po vočnjaku:axe: pa ak je uloviš znaš što slijedi:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
ko da čitam večernjak:mad:
nit znam ko je kupio
niti pošto
niti brzina rada
niti broj poslužitelja
niti za koju površinu
ništa ....:confused:

pa ako se več kerite, recite bar cijenu, da nam rastu zazubice

Nije ispod 500.000 kn, obere 0,4 Ha na sat. Razmak između redova 4 m unutar reda 1,5 m. Ne kerim se samo sam čestitao kupcima. Ja nemam višnje niti imam taj stroj. Poz
 
L

lanjski

Guest
Sta se desava sa cenom visnje u Hr?
U Srbiji je krenula sa 40 dinara (0,4 eura) , toliko placaju najveci preradjivaci ali svoi ostaliplacaju 0,5 eura+prevoz za visnju bez crva i precnika 16+mm. I Veliki ce mislim sutra ili prekosutra dice cene. Na pijacama je oko 0,8 eura.
Potraznja je dosta veca nego ranije ali je i visnja nesto sitnija nego prosle godine.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Pa to je bagatela cijena za višnju, ja imam nekoliko za vlastite potrebe.
 
L

lanjski

Guest
Kako bilo da bilo, bagatela ili ne, danas je skocila cena i ja sam dogovorio po ceni od 57 din ( 0,57 eura) f-co vocnjak. Oni dovoze ambalazu, oni odvoze visnju i isplata na ruke.

Sutra krece ozbiljna berba.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Pa to je bagatela cijena za višnju, ja imam nekoliko za vlastite potrebe.


Bila bi bagatela kada bi ti prodavao višnje sa svojih par višanja ali kada netko ima višanja na stotine stabala tu je druga prića...
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Da u pravu si, cijena nije bagatelna već sramotna ako se gleda cijena višnje unazad više godina , cijena zaštite i gnojiva, stanje zaliha od prošle godine, potražnja i potrebe ove godine i da neduljim .. U glavnom , kartel se tako dogovorio i kako nemam hladnjaču za višnju, silos za pšenicu, kukuruz soju naravno da moram prodati po cijeni koju nude.

A to što neko ima nekoliko 000 je njegova sposobnost i toliko puta više uloženog rada, repromaterijala i ostalog i naravno marže koju ostvaruje od dobavljača. Igra velikih brojeva je odavno poznata.
 
L

lanjski

Guest
poslednja cena je 0,85 eura bez obzira na klasu. Bilo kakva da je samo nek je visnja.
To se ipak nije ocekivalo.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
MA neće je biti nagodinu jer je suša i jak uv index, zato i plaćaju paru.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
a ove godine se predarili:madmana:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Čestitam komšijama i svim višnjarima - ma gdje bili, ali šta je sa nama.
Otkupljivači su uvijek tvrdili da je Srbija referent za višnju i da određuje njezinu cijenu. Jel to sad puj pike ne važi. Jel neko prodao višnju više od 0,44 € ?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
neznam pošto ti je EURO????:lol:
ja prodo za0,446E:weedman::weedman::weedman::weedman:

jel ti nisi čuo kosorku da smo i mi neki faktor u regiji:toimonster:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Imam dovoljno godina da u bajke ne vjerujem a i ipak mi je stalo najviše do mene samog.
Ne javljaju se ostali višnjari. Ili ih nema ili sretni i zadovoljni uživaju u plodovima svog rada.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
zauzeti smo brojimo lipice:weedman:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
L

lanjski

Guest
Čestitam komšijama i svim višnjarima - ma gdje bili, ali šta je sa nama.
Otkupljivači su uvijek tvrdili da je Srbija referent za višnju i da određuje njezinu cijenu. Jel to sad puj pike ne važi. Jel neko prodao višnju više od 0,44 € ?

Ma super je ova cena, nema sta. Ja koji prodajem visnju sam naravno zadovoljan takvom cenom ali ipak me nesto kopka.
Znalo se da ce potraznja biti velika,znalo se i da je visnja osrednje rodila a da su lageri preradivaca prazni i to lageri sirovine (visnja) i lageri njihovog proizvoda (najcesce vocni koncentrat visnje) ali ova cena je ipak malo prenaduvana.
Sticajem okolnosti znam i suguran sam da je ta informacija tacna, da na ovoj ceni ozbiljni kupci, dakle preradjivaci najvecih kolicina visanja u Srbiji tesko da imaju neki ozbiljan profit i cak se dvoume da li da uopste dalje kupuju, evo sad i dalje skace, dosla je i do 0,9 evra.
Bojim se da tu cenu ne prave oni koji bas i ne poznaju situaciju na trzistuy,culi d ac evisnja biti trazena pa sad kao p[okusavaju da otkupe sto vise i da kasnije ucenjuju preradjivace.
To moze da bude dobro po nas ali moze da bude i lose.
Nije Srbija jedina na svetu koja ima visanja pa ce mozda ozbiljni preradjivaci naci negde jeftiniju robu a ovi sto su naduvali cene ce ostati sa neprodatom robom a pod kreditima i to ce dogodine ili neke tamo sledece godine mozda srozati cenu na neki besmislen nivo.
To se upravo desava sa cenom maline u Srbiji a sve se bojim da ce i visnja slicnu sudbinu doziveti i posle cemo kukati kako je srpska visnja i maline najbolja na svetu a oni bezobrazni nece da je plate. To su obicne budalastine jer trziste ne poznaje patriotizam vec novac.

U svakom slucaju ove godine se na visnji solidno zaradilo i pored osrednjeg roda i ne bas vrhunskog kvaliteta.
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Samo ti uživaj u ovogodišnjoj cijeni i ne razbijaj glavu šta bi bilo kad bi bilo. Biće kako bude jer tu nema tržišnih zakona i tržišne logike. To stoji što si ti napisao ali u uređenim državama i ekonomijama mada i tamo ima svakakvih pokušaja ali imaju mehanizme koji to reguliraju, prepoznaju i nedozvoljavaju. Nekažem ništa novo ako kažem da to nije slučaj na ovim prostorima.Podsjećam na zakon koji je sabor usvojio, objavljen u narodnim novinama a otkupljivači pšenice nisu ga poštovali. Da su ozbiljni prerađivači ( a taki su valjda svi koji se tim bave ) mogli negdje nači jeftinije oni bi našli i platili jeftinije ili da su monopolisti. Ovako vi imate više od nekoliko otkupljivača-prerađivača pa tu možda malo i funkcionira tržište i to vam je donijelo tu cijenu uz sve ostalo što si napisao.
Ja bih svakako volio zaraditi ove godine pa dogodine što bude.
 

Najnoviji postovi

Na vrh