• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Višnja

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
može 2 litre meni ak je več đaba:weedman:
imam ponudu za 300kn litra, a nemam pojma pošto je
jel treba ko
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
imam nekoliko litara etrela ako tko treba 350kn/l
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Ajd nam odaj tajnu zašto ti ove godine netreba Ethrel.
Da pogađam:
1. promjenio si kardansku lamelu na TD
2. Promjenio si (novu) rukavicu na desnoj ruci kojom zaustavljaš tresač
3. Promjenio si nadničarke (ove godine mlađe)
4. Ostalo
:p
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ostalo
nabavio za nekog ko je odustao:madmana:

a da je ovo pod 3 stavio bih oglas mjenjam etrel za viagru
i onda bih tresao ali nesmije da opadne:finga:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Zvonis a ovake slike kod Batada? ;)
visnja2.jpg
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Jedan Majstor (primjetili ste veliko M) inače "moj dobar prijatelj" je iskemijo kosilicu za voćnjak pa smo malo kosili.



Uploaded with ImageShack.us

Bilo je i nekoliko trimera a onda već tradicionalno sljedi:



Uploaded with ImageShack.us

Izvinjavam se što nije bila kompletna, .. ali je zato rakija tu:partyman:
 
L

lanjski

Guest
Hoce li skoro visnja ?
I da,opadali kod vas u ovom periodu pred zrenje?

Oblacinska bas nije imala srece sa oplodnjom izgleda i dosta opada, bar kod mene.
A kazu da ce joj cena biti dobra, nema je, hladnjace prazne, preradivaci sve preradili.
Svi ce je, kazu, traziti.
Ajd i to da vidimo.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ajmo narode, lani smo rješili trešenje višanja
bliži se berba pa da vidimo kako čemo da ih pokupimo
da čujem jel ima kakvih ideja ili ćemo i ove godine natezati najlon po vočnjaku
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Garant si u ilegali završio onaj svoj kišobran ili neki sličan sistem pa sad "provociraš" nas ostale koji tek sad rješavamo tresač.
Ajde ne izmotavaj se nego pukni slike na forum.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
je. a kako će raditi to ćemo vidjeti:blackeye
a slike. joj pa znaš prazna baterija ,puna memorija, slabo vremena itd. biće jednog dana

juće sam ga malo vozao po vočnjaku i po nekim mjerenjima sa nekih 6 ljudi išlo bi po višnji 40-90 sekundi,.
stim da su dvojica na traktoru , dva na kišobranu i dva poslije da malo srede gajbe
komotno bi mogla i 4čovjeka , ali malo sporije
čak razmišljam i o proizvodnji i prodaji (ovog bih prodao ali poslije berbe)
zapravo i nebih ga prodao jer mi poslije dolaze šljive ali možemo se dogovoriti pa napravim po naruđbi
mislim da za takav stroj nije puno 14 000kn
dakle za te novce dobiješ stroj koji se kaći na traktor i otrese višnju koja pada u kišobran na točkovima, a iz njega u korito. da bi se kišobran postavio na mjesto, tj sastavio i rastavio treba nešto oko 20 sekundi, tresać trese max 10 sekundi i opet rasklapanje 20tak sekundi itd
stroj je sav od željeza, ukupno cca 80kg težak i za kišobran ima pravu kamionsku ceradu (varenu) posebno za to napravljenu a kako kaže majstor za cerade ako je opereš i spremiš poslije berbe ima da traje 30god. a ako se i podere majstori to pokrpaju nabrzinu

slike će biti kad ga malo ulickam i ofarbam (goddinu dana je stojao neofarban pa je malo :oops:)

mislim da cijena od 14000 nije pretjerana, jer ono štilovo čudo košta 12000kn , a treba ga nosit cjeli dani i to je samo pola posla, ili neznam onaj tip iz našica što je pravio tresač kao traktorski cirkular mislim da je imao cjenu od 3000E, a iskreno mislim da je moj puno bolji i radi dva posla

da još da napomenem, ovaj je promjera 4m, u razmak 4,5x3m se bez problema zavlači, ali je dobar i za šljive koje su puno veće(to mi je bio neki kompromis), ali ako netko hoće bez problema dogovorimo promjer koji god hoćete
visina debla treba bit min 80cm, ali i to se može dogovoriti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Da li bi s njime mogao krknuti i lješnjak visina stabla cca 60 cm. razmak sadnje dovoljno velik za manevar?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
zašto ne,a i sve se da riješit
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
H

Hrvach

Guest
Pozdrav ljudi!
Ove godine su mi višnje posebno jako rodne,a neznam kud ću s njima pa sam ih mislio preraditi u rakiju. Jel ima neko iskustva s tim i ako mi može malo pobliže objasniti kak se to radi. Znam raditi rakiju od šljiva i tropa (koma),a ovo još nisam probao.
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
li neznam onaj tip iz našica što je pravio tresač kao traktorski cirkular mislim da je imao cjenu od 3000E

Pogrešna valuta ili broj komada.

Traženu cijenu tvog stroja neću komentirati dok ga ne vidimo u radu ali u svakom slučaju za pohvalu pa ćemo vidjeti kako će se priča odvijati dalje.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Pozdrav ljudi!
Ove godine su mi višnje posebno jako rodne,a neznam kud ću s njima pa sam ih mislio preraditi u rakiju. Jel ima neko iskustva s tim i ako mi može malo pobliže objasniti kak se to radi. Znam raditi rakiju od šljiva i tropa (koma),a ovo još nisam probao.

jako malo češ se napit te rakije, ali ako hočeš potražit ču ti knjigu o višnjevači

a zašto ne prodaš višnju, ako je imaš puno u orahovicu ili sl. a manje na oglase i prodaš kotkuće

ili ak baš hočeš nešto pravit dobro ti je i vino od višnje, fino:finga:

što da nisi ti taj:finga:
koliko se sječam bilo je 3000e za komad
u svakom slučaju spram STHILa , puno bolji i a gotovo ista cijena
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
ili ak baš hočeš nešto pravit dobro ti je i vino od višnje, fino


Pa ja već neko vrijeme bezuspješno tražim recept za vino od višnje :madmana:, a vidi genijalca što šuti u ilegali.:rolfer:

Ajde ako može koji link ili recept ili me uputi na neku literaturu :prayer::prayer:
 
Na vrh