Nazvat ću sutra institut u Čačku i pitat ću ih da li može ići oblačinska u gustom sklopu i koji tip mehanizacije bi se trebao koristiti. Našao sam još jedan tresač...
d) Trešenje voćki sa niskim krunama
Glava za trešenje hidrostatičkog vibratora ima veoma malu visinu, 200 mm. To omogućava vrlo nizak zahvat stabla, pa time i nisku krunu voćke.
Min visina krune voćki, kada se koriste dvodelne mašine je 350mm, a jednodelne 450mm .
E) Širok opseg razmaka sadnje
Opseg je u području od 4× 2,5 do 7×6 m.
F) VISOK UČINAK
Kao što je navedeno u tački B, učinak je od 120 do 220 voćki/ h .
To je na nivou najboljih, postojećih mašina.
G) Velika raznovrsnost voćnih vrsta
Sve navedene mašine mogu da beru trešnje, višnje, šljive, masline, bademe, orahe, kajsije, breskve, jabuke, dunje, limun, pomorandže i drugo slično voće za industrijsku preradu.
H) Bitno smanjenje težine glave za trešenje
Odnos težina glava za trešenje hidrostatičkog vibratora i navedenog vibratora sa neuravnoteženim obrtnim masama je približno 1:6, tj. glava hidrostatičkog je oko 6 puta lakša. Ovo omogućava bitno smanjenje težine same mašine i višestruko smanjenje potrošnje energije. Kod hidrostatičkog vibratora težina oscilujućih masa je oko 130kg, a kod navedenog sa obrtnim masama je 1130kg. Srazmerna tome je i potrošnja energije. Osim toga prilikom pretvaranja impulsne sile koju stvaraju obrnte neuravnotežene mase, u oscilatornu potrebnu za trešenje, gubi se mnogo energije.