• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Višnja

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Gdje je kupila sadni materijal? Možda uvoznici šire patku, da naprave uslugu nekim rasadnicima?
 
K

krunox-7

Guest
Halo budući višnjari......... jeli sve spremno za sadnju (đubre, kreč, podorivanje, ograda)? Sadnice od Hadrovića iz Erduta prva liga. Sretno!!!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ćuo sam za Hadrovića :mrgreen: Ništa nije spremno. Prijestupna je godina, kažu stari ne valja saditi na prijestupnu godinu ;) Prvo podrivanje, stajnjak, rigolanje... Ti si nešto happy ;)
 
K

krunox-7

Guest
ja sretan. nekidan sam zatanjurao repicu pa ću sada malo zaorati. višnje napreduju ali ima i puno boljih od mojih. list je opao prije dva tjedna a kod nekih još stoji. Mislim da će iduće proljeće biti pravi boom s obzirom da ima dosta đubreta a i repice. Mogu reči da su se sadnice svima dobro primile a ima ih sa svih strana balkana.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Krunox vidi ovo Obrisan neispravan link. Mislim da takovo što god se vidi kod tvojih slika. možda griješim. Pozdrav.
 
K

krunox-7

Guest
to je normalna pojava i svake godine se vrši špricanje protiv iste
 
A

Ado

Guest
Tresac je super dobar za industrijsku obradu i sortiranje . Ali nije mi jasno zasto petiljke ostaju na krosnji ako treba recimo visnju prodavati na trznici ili trgovinama . Ado_
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ako trebaš peteljku za prodaju stolnih vrsta višnje, onda je jedino ručno branje rješenje. No i takova višnja nije 3,5 kune već 10 (mpc). Poz
 
K

krunox-7

Guest
14. ožujka izvršeno prskanje crvenim uljem jednogodišnjeg nasada. prva rezidba izvršena tjedan dana prije.
bačeno 50 kg/ha KAN-a prije tanjuranja.
 

zvoneiv

Novi član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
22
Pozdrav!

Čitajuci forum saznao sam puno korisnih informacija pa i me zanimala još jedna u vezi višnje.

Planiram na jesen saditi od 1000 do 2000 kom višnje maraske(ovisi koliko zemlje uspijem dobiti)
Zanimalo bi me koliki je otprilike trosak za hektar nasada(500 kom) bez mehanizacije,znaci,priprema zemljišta
gnjojidba,sadnice,navodnjavanje itd.Hvala
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
744
bit će pekmeza :D, i još jedna grozota koju sam danas vidio u KTC-u kompot uvezen iz mađarske po 7kuna i nešto lipa
 
J

Juls

Guest
Ja trebam nabaviti sadnice oblačinske za podsađivanje voćnjaka. Prve sadnice sam nabavila preko Eurovoća - uvozna oblačinska na vlastitom korijenu. Sad sam u nedoumici gdje da nabavim sadnice, ima li pametnih savjeta?
 
J

Juls

Guest
Hej, zar nikoga nema na ovoj temi? Kako ste (proizvođači višanja) prošli ove godine sa otkupom višnje i ponavljam prethodno pitanje, tko u RH ima dobre sadnice oblačinske?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Jesu li nas prevarili?

Imam dva vočnjka višnje, cca 200m udaljene
u jednom podloga divlja trešnja tj prunus avium
a u drugom mahaleb ili rašeljka
ovu na aviumu sam osobno kupio kod hadrovića a mahaleb sam kupio od eurovoća orahovica

dakle problem je u tome da u ovom vočnjaku gdje je mahaleb svake godine izgubim određeni broj vočaka, lani 3-4 ove godine zasad 8-9komada
višnja lijepo potjera , čak i počne cvjetati, neke i ocvjetaju ali vidš na njima da nešto neštima, nepotjera listiće i uskoro je kraj

koliko znam eurovoće ima višnje na podlozi trešnje, a koliko se sječam kad sam išao kod njih po sadnice, ja krenuo prema jednom trapu a njihov čovjek viće ne tamo, to je avium , a vi trebate mahaleb:scratch
tada nisam znao razliku ali sada se sve više pitam
ZAŠTO smo dobili mahaleb kada se zna da je ta podloga dobra samo za plitka tla kakva su u mediteranskom i krškom području
kada se zna da nevoli vlažna i teža tla kao što je kod nas u slavoniji

sada se pitam ako smo mi u kooperantskom odnosu u kojem oni imaju savjetodavnu i stručnu ulogu, kako je moguće da nam savjetuju (uvale ) tu podlogu, a sebi ostave divlju trešnju
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Čitao sam jedan naučni rad prof. dr. Tog I. Onog koji je autoritet za višnju da ovakvo praćena rasta blaagotvorno utječe na višnju a da bi to trebalo prakticirati više od nekoliko puta u toku vegetacije , naročito za vrijeme berbe a i poslije toga nekoliko puta.
Poznato je da ja pratim struku.

,još da je bilo rakijice....
E zato služe prijatelji :rolleyess:
 
Na vrh