• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Višnja

spoki007

Član
Tu od
27 Ožu 2009
Poruka
96
Jel netko od višnjara ima višnje za maloprodaju?i kolika je cijena kg?
Osijek i okolica.....
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
To će biti uvezeno u sada EU mislim u Našu najveću trgovačku kuću.
Švarcvald torta smrti:(devil):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
drugari da li je neko od vas probao kreozanom da isprska visnju dok jos ima zelenih listova??
moje misljenje je da ako biljka preko lista upije kreozan on ce doci do korena a kada crv pocne da jede otrovace se...e sada ima li neko slicnog misljenja i kako odraditi sve to..???
 

nesdonal

Novi član
Tu od
2 Svi 2013
Poruka
9
evo da se pohvalim 3 hektara 5g višnja oblačinska 23 tone uroda ! predano u pik Vinkovci extra kvaliteta !
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
zar niko nema resenje za zilogris??? :O eee jugi ima zove se gospodin furadan :)
 
V

Vrsak

Guest
Pozdrav uvaženim forumašima i voćarima. hmm opet imam jedan problemčić imam dve višnje i neznam iz kojeg razloga ali otpal im je list skoro sav sam nekaj malo ostalo na vrhovima grana
 
V

Vrsak

Guest
A sa čime to spriječit ili popravit situaciju naeavno ako nije kasno:icon_scratch:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

spoki007

Član
Tu od
27 Ožu 2009
Poruka
96
......Preporučljivo je nasad tretirati kratko iza berbe, te tretiranje ponoviti još jednom ili dva puta u razmacima od desetak do dvadesetak dana. Nasad je preporučljivo tretirati prije najavljene kiše jer na taj način fungicidi postižu bolji učinak. Pri odluci o poduzimanju mjera zaštite u obzir je svakako potrebno uzeti intenzitet pojave simptoma tijekom vegetacije, kao i prošlogodišnja iskustva o jačini zaraze na pojedinom lokalitetu ili nasadu. Većina sorata višnje koja se uzgaja u intenzivnim nasadima manje je ili više osjetljiva na kozičavost. U Hrvatskoj su trenutno za suzbijanje kozičavosti višnje nakon berbe registrirana pripravci na bazi mankozeba (Dithane, Pinozeb, Star, Mankokal, Mankozeb, Crittox, Caiman, Mankonor, Cadillac), dodina (Dodin, Chromodin) i bitertanola (Baycor).
http://www.hcphs.hr/default.aspx?id=355

a otpalo lisce treba iznjeti iz vocnjaka i spaliti.....
 

zdrave

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
80
Uglavnom zaboravimo na zaštitu trešanja i višanja nakon berbe. Uz kasnojesensku i proljetnu zaštitu bakrenim pripravcima, zaštita poslije berbe je jedna od najvažnijih i nikako se ne smije izostaviti.
Samo bih još nadopunio ono što je spoki007 napisao a to je, da je nakon berbe preporučljivo tretirati sistemicima ( Baycor ili Chromodin), u razmacima od 14 dana. Kontaktnim fungicidima na osnovi mankozeba treba tretirati prije berbe, uz strogo poštivanje karence.
Ja tako radim več godinama i nemam problema sa pojavom kozičavosti.
 

zdrave

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
80
Evo, nešto sam našao na netu.

Žilogriz se može suzbijati primjenom različitih mjera: mehaničkih, agrotehničkih i kemijskih. Sve navedene mjere imaju preventivni karakter. Mehaničko suzbijanje se sastoji u skupljanju odraslih kornjaša ili u sprečavanju ženki da jaja odloži u neposrednu blizinu voćaka odnosno na prizemni dio stabla. U tu svrhu donji dio stabla i tlo oko njega prekriva se crnom PVC folijom koja se prekrije tlom ili se preko nje stavi PVC mreža s okcima promjera do 2 mm. Od agrotehničkih mjera češća površinska obrada, a posebno navodnjavanje doprinose smanjenju napada žilogriza.Kemijske mjere suzbijanja koriste se za suzbijanje odraslih kornjaša u vrijeme njihove ishrane s peteljkom listova, primjenom pripravaka: Confidor, Boxer, Chromorel D,Rotor, Mospilan, ili nekog drugog koji ima slično djelovanje, polovinom srpnja mjeseca (kod šljive je to na primjer kada se ova voćna vrsta tretira protiv druge generacije šljivinog smotavaca, u vrijeme početka promjene boje ploda).Ličinke se suzbijaju (u lipnju)primjenom zemljišnih insekticida(Dursban G-7,5, Volaton, Geocid– samo za stabla koja nisu u rodu) rasipanjem oko voćaka u promjeru do 1 m oko debla s tim da se insekticid unese plitko.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
hvala druze,ja sam to nasao nego me zanima da li je vec nekoprobao neke od sredstava a da ima dejistvo pa da podeli sa nama :) ipak hvala :)
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Šta te interesuje u vezi nje, imam ja par komada.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

Terzaa

Guest
Pa ja sam ove godine posadio 500 stabala,zanima me kada daje pun rod?Koliko daje u punom rodu?I da,cuo sam da je cena ove godine bila 1.25 evra,da li je to tacno?
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Nisam te baš najbolje razumio, jesi li sadio oblačinsku ili šumadinku?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh