• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
ili pa probaj direktno na anlaseru ga upalit (sa ključem dotakni +pol i onu klemicu gdje ide žica sa bravice) ako ni onda neče onda nije automat nego rotor prebija...imali smo takav slučaj ove godine na kombajnu i odnesli rotor kod električara i popravil ga je i sad poslje radi odlično...

Nemora da znači , ako si spajao ona dva velika kontakta onda ide sumnja na motor a ako si išao na mali kontakt onda i dalje sumnja može biti na automatu
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
ispod kontrolne table imas jedan relej koi je za bravu moguce da je on crko nadji ga moze da probas sa drugim relejem , meni se to desilo kvar je bio u releju izgoro ............
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
ispod kontrolne table imas jedan relej koi je za bravu moguce da je on crko nadji ga moze da probas sa drugim relejem , meni se to desilo kvar je bio u releju izgoro ............

ovo se i meni vjerovatno desilo,na ključ uopće ne reagira,šarafciger je zakon
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ljudi, muke sa mojim traktorom - neće da vergla. Bio je pre nedelju dana kod auto-električara zbog toga. Promenjen mu je akumulator, četkice na anlaseru, kontakt brava, mase očišćene, sklopka ispravna i opet neće da anlasuje. Šta je sad?
Ponekad normalno zavergla(kao kod majstora što je verglao), a nekad ne mogu da ga namolim. Okrenem ključ, a on samo žmirne kontrolnom lampicom kao kad je u brzini pa pokušaš da anlasuješ. Šta to može biti?
Imao sam sličan problem, nekada hoće, a nekada neće - probijao je rotor, kupio novi alnaser 950 kn i OK. Ti prvo probaj sa šarafcigerom, ako ne pali alnaser dolje, ako pali pogledaj sve električne spojeve možda neki nije dobro stegnut pa gubi masu.
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Ako nije automat onda relej ispod table,zaobidji ga provizorno i pokusaj,ako nece ni onda skini alnaser naoruzaj se strpljenjem i polako iglom ocisti utore na rotoru gdje cetkice naljezu ili pare u dzap i kod majstora.Ja inace kad im moram dati neku kintu(kad me uhvati da nemam kad) zubi me zdravi zabole ne zato sto sam skrtac nego sto i uracuna pauzu za topli obrok u cijenu popravka i rado bi da za nista zgrnu lovu i ako danas ne zarade najmanje 300 eura njima se neisplati raditi:icon_hang:.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
savo,ali i dok automat ne valja onda ga upališ tak dok spojiš + i mali i oče vrtit ako je,rotor i četkice dobre... anlaser se lako rastavi,svega par minuta posla,ali ako nije bio dugo otvaran,bolje su ti ruke zmazane i crne nego da motor šarafil cjeli dan hehe
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
kaj brijete , pa traktor je bil kod majstora ,
Ima valjd aneka garancija ili neki bog koji štiti potrošača
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
majstor je zaboravil automat našpricati sa wd-40 i prije toga malo ošmirglat unutrašnjost...
il ti neka klema ne drži kak bi trebala...
:p:
to spada u dječje bolesti...ruske dječje bolesti...dosta su česte, ali kad ih skužiš ne žifciraš se...:icon_weed:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
savo,ali i dok automat ne valja onda ga upališ tak dok spojiš + i mali i oče vrtit ako je,rotor i četkice dobre... anlaser se lako rastavi,svega par minuta posla,ali ako nije bio dugo otvaran,bolje su ti ruke zmazane i crne nego da motor šarafil cjeli dan hehe

Da si napisao da spojiš + i veliki kontakt koji ide u motor onda bi se složio sa tobom , ovako ne
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
784
Ako nije automat onda relej ispod table,zaobidji ga provizorno i pokusaj,ako nece ni onda skini alnaser naoruzaj se strpljenjem i polako iglom ocisti utore na rotoru gdje cetkice naljezu ili pare u dzap i kod majstora.Ja inace kad im moram dati neku kintu(kad me uhvati da nemam kad) zubi me zdravi zabole ne zato sto sam skrtac nego sto i uracuna pauzu za topli obrok u cijenu popravka i rado bi da za nista zgrnu lovu i ako danas ne zarade najmanje 300 eura njima se neisplati raditi:icon_hang:.


Obično se takvim "uradi sam majstorima" koji donesu anlaser u kanti (jer im nakon 4 pokušaja sastavljanja ostane neki dio viška) naplati i dodatna tarifa za "gladnu djecu Afrike".

Svaka škola se plaća.... m!
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Niko nikome nije kriv ako nema smisla za nesto,a tko je naivan nek placa nek mu skinu kozu sa ledja,bar alnaser i alternator nisu sveto pismo.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
ovo se i meni vjerovatno desilo,na ključ uopće ne reagira,šarafciger je zakon

Nekad ranije sam sličnu situaciju kad mi je brava zadimila rešio tako što sam skinuo masku u kojoj se nalazi brava i napravio šrafcigerom direktan kontakt.
Pogledaću onaj relej ispod kontrolne table.

Hvala svima na trudu. Pratiću situaciju i zveštavati kad nešto novo saznam ili dođem do rešenja.
 
S

siljo07

Guest
ja imam problemcic sa mijenjacom oce mi uzbrdo pod teretom izbacit iz brzine dali neko zna u cemu je problem kako to rijesit moze li se gdje postelat ili je neki dio u pitanju
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jel mozes da ubacis u brzinu ili izbacis kad je pusteno kvacilo .probaj kad je ugasen motor prvo to jer brava menjaca radi preko poluge kvacila i kvacilo mora biti skroz gore.trebalo bi na polovini ukupnog hoda kvacila da se moze ubaciti i izbaciti iz brzine.ako je to u redu onda moze biti da je neki od zupcanika sjeden i plitko hvata , lezajevi na snopovima zupcanika itd. jel iskace iz jedne ili vise brzina
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
ja imam problemcic sa mijenjacom oce mi uzbrdo pod teretom izbacit iz brzine dali neko zna u cemu je problem kako to rijesit moze li se gdje postelat ili je neki dio u pitanju

ima jedna kuglica...al prvo provjeri ovo kaj ti je vica rekal...
koliko traktor ima radnih sati?
 
S

siljo07

Guest
Vica, to je sve u redu.

Darijus, budem vidio sutra za tu kuglicu, gdje se nalazi kuglica?

Ima 2000 radnih sati
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
Vica, to je sve u redu.

Darijus, budem vidio sutra za tu kuglicu, gdje se nalazi kuglica?

Ima 2000 radnih sati

kuglica je u getribi, mam pored zupčanika od te brzine...točnije ispod prstena koji naskoči na tu kuglicu kad ubaciš u brzinu...ako je ona malo poderana (a mogla bi biti na 2000 sati) onda izbacuje...
jel možeš pridržavanjem mjenjača pomoći da se to ne događa?
ako da...morat ćeš roniti...:(
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
dve kuglice imaju na drugom snopu blizem diferencijalu.osiguravaju ta dva zupcanika u polozaj.postoji i ta mogucnost da zbog toga iskoci ali retko moze sama da iskoci.proveri luftove lezaja na snopovima .ali po meni ce najpre biti da je neki od zupcanika pojeden .jel ti iskace iz jedne samo brzine ili iz vise pod opterecenjem.otvaraj poklopac pa proveri nema druge.brava menjaca isto moze zezati ako je upalo prljavstine i korozije u lezista kugli koje zabravljuju.skini bravu sa desne strane i polako podigni da opruge neizlete.povadi osovinice sa kuglama i ocisti sve i podmazi.nekad i opruge oslabe pa ih treba zamenuti ili podmetnuti ispod njih malu plotnicu da bi ojacali iste.ako i to nepomogne otvaraj poklopac i pretres
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
ako brava ne radi dobro, onda se to vidi na pedali od kvačila, ostane u nižem položaju...
uglavnom, raskapanje mu ne gine, pa kad već roni po getribi nek pregleda sve....:icon_rofl:
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Pozdrav dečki. Molim vas, ak neko zna, tko u sjeverozapadnom dijelu Hrvatske servisira pvp od vladeka? Susjedu je crkla, kupio je novu u mađarskoj al oće ovu dat složit, pa reko da pitam
 

Najnoviji postovi

Na vrh