• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Da , skinuo sam pumpu i ubacio 4klipnu , što se tiče pogona pumpe sve štima , razlike su u:
-cijevima dovoda nafte (manji problem)
-filteri nafte mi smetali (opet manji problem ubacio sam od auta)
-cijevi od visokog pritiska prema diznama (ni to nije problem postojeće sam uspio izmotati)
-šipka gasa je bila preduga
-holender od uljnog manometra bio je predug
-ugao predpaljenja od linijske u odnosu na rotacionu nije izgleda isti , znači ponovo sam morao podesiti ugao predpaljenja

I to je to , daljnih problema nije bilo
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
sporo verglanje nema veze sa pvp-om.prvo ti pretresi kablove od akumulatora[spojeve] sklopku mase pogotovu i alnaser da ti vergla kako treba. ako tad nebude palio idemo dalje. sporo verglanje nemoze nista da upali.

Kablovi mijenjani nedavno. Sklopku mase prešpricao WD-om očistio. Još uvijek nema pomaka. Sporo vergla. Kaže mi đed da ja bio jedanput neki "majstor" koji je pođštelao ventile i ujak kaže da od tad primječuje da teže pali? šta ne valja u ventilima da podesimo?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Sklopku sa vana špricati i nije neka sreća , rasklopi je pa očisti
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ako sumnjaš u sklopku skini kabal mase sa sklopke i spoji na šasiju čvrstim spojem - ispod vijka.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
jel mozda netko stavljao neku jacu hidro pumpu na vlatka? znaci ili na ono mjesto gdje je inace pumpa ili preko remenice,ali mislim da preko remenice nebi bilo dobro,jer bi sa opterecenjem gubila snagu i mogucnost proklizavanja remena je tu
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
pa Savorise,prikljucio bih kalac za drva direktno,banzek za piljenje drva bi napravio na hidromotor,pa i njega spajao na hidropumpu
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
zasto mislis? jesi probao,pa znas da neide? jer sam mislio jednu pumpu koristiti za sve kaj mi treba. mislis,da nebi funkcioniralo?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Mislim da nebi , teoretski to lijepo zvuči ali malčice je drugačije u praksi
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
znaci,jedini nacin da funkionira je pumpa na kardanu? a kak je sa osovinom od remenice? kak se ona ukapca? ili je stalno u pogonu? i jel bi bila dosta jaka njegova org.pumpa za kalac drva?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Očigledno brkaš pojmove jaka i brza , velika većina pumpi je dovoljno jaka pitanje je brzine

Onaj izlaz za remenicu se vrti zajedno sa prvim snopom , znači njime upravlja reverzer
E sad njegovu brzine tačno neznam ali okreće se nešto malo sporije od radilice
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
mene nemuci brzina,vec samo da je dovoljno jaka da bi mi to funkcioniralo. a cini mi se da sam i procitao tu na forumu negdje da je netko spojio kalac drva direktno na njegovu hidrauliku i da je funkcioniralo to.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Ja sam spajao direktno , brzina za neki ozbiljan cjepač nije dovoljna a za hobi zezanciju može se reći da je dovoljna , snaga ti je 140 bara pa računaj onda silu na sjekiri
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
pa meni i je za koristiti za hobi,nebi isao u zaradu s njime,vec sebi i starcima da kalam,da nemoram rucno udarati,samo me zanima,kak si rjesio izvode,koristio si njegove izvode i ventil ili si napravio novi izvod na cijevima i stavio novi ventil?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Ma samo proveo mehanički jednu šipku i upravljao njegovim razvodnikom sa zadnje strane traktora , a spojio na one cijevi pozadi za kipanje
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
na te izvode sam se i spojio vec,ali prije mi ventil propusti i izbaci,kao da je doslo do kraja. zato sam i bio u nedoumici jel to funkcionira. ja sam mislio prerezati metalne cijevi,stavit bakrene T-komade i hartlotati i povuci iza cijevi i staviti brze spojke,tako da mogu prikljucivati bilokoji prikljucak
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Radioničke upute za podešavanje visokotlačne pumpe goriva, s tablicama za podešavanje se mogu skinuti s ovog linka:

http://eknigi.org/tehnika/142175-odnoplunzhernye-toplivnye-nasosy.html

(kliknete na žutu strelicu).

Na ruskom je, ali možda kome pomogne.
Ili tko od oldtimera zna ruski... učilo se to nekad u školi.
smileys-military-982516.gif


1322456764_1322050404_avto0940.jpg


***********************
Описание конструкции, руководство по уходу и эксплуатации к топливным насосам применявшимся на двигателях Д21, Д-37М, Д-37Е, устанавливавшихся на тракторах Т-16, Т-25А и Т-40.

Google to prevodi kao:

Opis izgradnju, upravljanje i rad skrbi na pumpi za gorivo se koristi na motorima D21, D-37m, D-37e, instaliran na traktor T-16, T-25A i T-40.
 
Posljednje uređivanje:

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
ajmo pitanje jedno dali pase anaser od t40 na vladiku ovaj moj iskrivio nosac cetkica , to jest raspao se nosac cetkica . pa sam mislio da stavim od t40 a neznam dali pase ili ne
.
i nartavno ako neko ima rashodovan anaser od vladimirca , dali bi mi prodao ili poklonio nebi se ljutio axaxxaa
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Nosač četkica se može kupiti posebno ako ti je ostatak alansera dobar , nov naravno

A od T40 odgovara ''u šaraf'' samo je malo jači ali ti to ne smeta , čak dobro dođe
 

Najnoviji postovi

Na vrh