• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
od T40 mislim da nemoze da stane. fabricki alnaser je stvarno ogroman i treba akumulator od tenka. ali onaj planetarac manji mislim da je isti jer na vecinu rusa pasuje koliko sam cuo.mogu ti dati broj tel . na pp ako hoces originalni ili mozda ima neki raskopan alnaser da nebi ispalo da prodajem delove. i ja tu nabavim sto mi treba

mislim da savoris zna blize tebi ko ima delova za vlatka ili kod mog druga pa da ti posalje.na pp se cujemo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako taj stane vladku netrebaju onda tegovi. koliko ono cudo ima kg. 25-30 sigurno
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
ako taj stane vladku netrebaju onda tegovi. koliko ono cudo ima kg. 25-30 sigurno

Trebaju trebaju i to sa lijeve strane protuteg kako nebih došlo do prevrtanja traktora na desnu stranu na ravnom terenu !
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e to savo ima .pumpa od T40 jos samo i alnaser i tegovi u originalu. uff samo da neubaksuziram alnaser dvocevkom ce me vitlati.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Nemožeš ni njega ubaksuzirati , na polici stoji potpuno nov rezervni :icon_mrgreen:
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
danas sam stavi anaser od t40 axaxa vladika pali ko lud nemogu da objasnim koja je to snaga axaxa smejao sam se ko budala a mesta za montiranje taman toliko da zavrnem maticu od diname , sto znaci da dekne od anasera i diname se dodiruju axaxa
kad nestane goriva moze da se vladika dotera na anaser xaaxax
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
danas probao menjac u vlatka posle zamene viljuske reverzera i opet iskace iz rikverca i brzog i sporog.moram sutra otvoriti bravu menjaca da vidim jos dal se tu nesto nije zajelo jer jedino jos to ostaje. iskoci cim malo opterecenja dobije i to u sporim skoro odmah i ostane negde na pla hoda da zvrci ivicama zupcanika. potpuno isto kao pre .jedino to zeza ostalo sve perfektno radi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Mora da ti je promaklo nešto na prošlom sklapanju
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
poštelaj onu štangicu od ključa...negdje sam ju slikal...

ili ju JOŠ nisam slikal, ali budem...

uglavnom, ako ispada pod opterećenjem iz svih brzina (dovoljna je solidna uzbrdica) treba produžiti ili skratiti na navoju i onda ga zaključa 100%...taj slučaj sam imao na ovom zadnjem vladimircu kojeg sam uzeo...
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
samo iz rikverca iskace. sve ostalo radi perfekt.reverzer rucica iskoci iz rikverca za pola hoda. dodje izmedju lera i rikverca i zvrdaju zupcanici.jedino jos sto moze biti je da fali onih nazubljenih plotnica na osovini jer ima lufta oko 1,5mm na toj strani.rucno uzupcim reverzer uskoci do kraja na zupanik .jedino taj luft da ponistim da napravim neku plotnu ili je nesto oko brave.najcudnije sto iz sporohodnog iskoci na najmanje opterecenje a brzohodni vise trpi.danas cu ga pregledati ponovo.sad je on na redu da se sredjuje.ili ce on raditi kako treba ili ce da macola radi
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
resen menjac danas. osovinu od viljuske reverzera sam morao obrusiti i navariti na ona 3 zaperka gde bravica hvata. jednostavno je plitko uskakala u brzine. kad sam skinuo rucicu menjaca kroz otvor sam baterijom osvetlio i video kad usaltam sta se desava. pa to ni 2mm nije hvatalo zupcanike. onda na osovini razmaknem zaperke od napred i rikverca za 3mm i popunim varom drugu stranu i obradim i sad uskace skroz. bravica je dobra i funkcionisala ali zbog malo lufta i plitkog hoda nije mogla zadrzati u brzini.jedino stanglicu od bravice moram srediti jer je predhodni idiot produzio izgleda i zavario.kvacilo mnogo visoko stoji pedala zbog toga tako da cu jos to srediti sutra.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Možda nemaš onaj graničnik koji neda papuči da se vrati gore previše , on se nalazi na lijevom poklopčiću koji poklapa šipke , nemam ga ni ja pa sam nešto improvizovao
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nemam ja nijednog poklopcica. skinula braca i pobacala. nego u tom polozaju kad je visoka pedala i zabravljuje do kraja.nego su produzavali stanglicu i navarili vijak dodatni pa se i ona kosi zbog duzine. dobro sam ja mislio kad sam rekao da je ovaj menjac neko izbudzio i pokarabasio. na reverzeru sam dodao jos jednu plotnu od 1mm i taman sad neklima. ili su njemu osovine ubacene ove dve od nekog drugog tipa il sam lud ali fabricki da onoliko plitko idu je nemoguce. imao sam problema i sa reduktorskom osovinom prvi put kad sam otvarao da je bila sa tri repera a nije se mogla viljuska ustelovati dobro. sad sam redom pregledao sve i baterijom osvetljavao pa kroz rupe gledao sta se desava. sad sve funkcionise, a ako sad iskoci moze jedino ako nestane zuba nacisto.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Čuj , taj mjenjač ti je stvar režije , možeš ga složiti na više načina i više azora jer se bukvalno sve pomijera svugdje pa ako recimo ulaznu osovinu u mjenjač ne staviš kako treba onda ti se pojave veliki nenormalni luftovi svugdje negdje koje kao i ti što si riješio mogu da se riješe

U svakom slučaju po meni je najbolje bukvalno sve izvaditi napolje i polako ga složiti kako treba redosledom :radiš pola sata pa kafica , pa radiš opet pola sata pa rakijica , pa opet pola sata i pivce pa tako sve u krug
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
sad mislim da ce biti dobro ,probao sam ga i trzao i radi dobro. samo stanglicu da skratim da mi bravica lovi nize i nizu pedalu dobijem jer ovoliko visoko je nepotrebno.gledao sam i ulaznu osovinu dobar je luft spram planetaraca novi su lezajevi na snopovima i ulaznoj .jbg tako resen u ta vremena ali sad su druga pa prepravljamo .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Pri puštanju papuče kvačila brava treba da počne hvatati kada si popustio kvačilo za 1/3 otprilike
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
one poklopce sa strane nabavi negdje, puno ulja curi van i puno smeća ide unutra...
al da je praktičnije kad ih nema i ja bih potpisao...:icon_wink:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
meni zbog produzene stanglice hvata otprilike oko polovine stim da je duzi hod. zato cu je skratiti na fabricku meru jer i hocu da zabravljuje otprilike tako na 1/3 gde mi kvacilo pocinje hvatati. .poklopce nigde nemogu naci ali cu ih napraviti. imam jedan karter od renoa pa cu iseci od njega i napraviti. znaci mnogo i to ce se raditi vrlo skoro.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Zašto da se mučiš da praviš , momci u Čurugu moraju da ih imaju polovne , imaju i novi mislim da su 10tak savremenih novaca po komadu
 

Najnoviji postovi

Na vrh