• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Kod mog kuma se klimaju kao babini zubi jer je sve obrouseno a sijecam se nekad davno su skoro fiksno stajali.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako su skoro fiksno stajali e i opet ce.sad ce co2 i brusilica da prave delove i ponistavaju luftove. jeste da je 76 godiste ali na babine i dedine se nece klimati dok je mene.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moze to i dosta povoljnije da se nadje. skoro je jedan prodat u susednom selu potpuno ispravan za 600eur . u oglasima su vecinom sverceri
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Jučer sam skinio i rastavio kučište volana na T25 (zaobljena hauba), luft volana oko pola kruga (180 stupnjeva), osovina pojedena na dosjedima piksni negdje 0,5 mm negdje 0,75mm (JAJASTA), piksne na oko potrošene - nisu okrugle nego jajaste, matica ima malo lufta začudo - mislio sam da ima više. Kontao sam da treba druga osovina i piksne, ali srećom kum ima tokarski i glodalicu. Danas u Šidu na vašaru kupio polipropilen za piksne jer original nisam nigdje našao, ima samo za novije T25, a osovinu će kum sredit da bude u serijskoj dimenziji, pa se nadam uspjehu. :icon_super:
 

zuba

Član
Tu od
31 Lis 2013
Poruka
44
Da salju svuda ali uporedi cene sa drugima i videces kolika je razlika,meni za lamelu za LTZ 60,trazili vise 20 evra nego sto kosta kod drugih,i na drugim delovima isto,zatim kad uporedim cene na njihovom sajtu sa onim cenama koje mi kazu pri narucivanju,nema dodirne tacke.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

igor79

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
7
Slazem se , ali vidi ovako rusi sa najlon pijace u Novom Sadu su mi trazili 70 eu za dobose i paknove za vlajka ,a kod ovih je 55 eu .Mislim da ima razlike u ceni .Ne kazem da su najjeftiniji , ali mislim da ima dosta jeftinijih delova neko kod dr. Ako imas neki link molim te pusti mi na pp za delove .Unapred hvala :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
vodi racuna o tom prodavcu jer cesto su poslati delovi koji neodgovaraju a peripetije cele posle nastale. bilo je razgovora o Lazaru cini mi se ovde
 

Fliper

Član
Tu od
6 Lis 2013
Poruka
51
Pozdrav forumaši,imam jedan problem,hidraulika mi pada, vadio sam radni ventil i sve je čisto ispod njega,cilindar od hidraulike mi je dobro masan može li bit da je do njega ili da tražim grešku na drugom mjestu??? Unaprijed hvala.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,647
jel pada kad bi htio dizati, ili pada kad bi ti htio da ti stoji?
...izvire li gdje ulje kad dižeš-spuštaš polugu na razvodniku?
jel to problem samo sad kad je hladno ili ga vučeš duže?

...vrag ti je u detaljima...:eek::
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ja sam resio pitanje osovina za poluge hidraulike. to se klimalo sacuvaj boze. ali jugo uvek pomogne. kratka polusovina pasent za to. i plus sam je ostavio duzu tako da ce spoljni spaneri sad tu da se kace. sve u osi i idealno. polosovinu preseci na pola i jedna strana je pasent na kuglu poluge dok drugo parce se mora skinuti za 1mm. posto nemam strugara za navoje radile plotne i aparat za varenje. jos spanere da resim kako da pricvrstim ,moram naci nesto u hrpi gvozdja
 

Fliper

Član
Tu od
6 Lis 2013
Poruka
51
Pada kad bih htio da stoji ima već mjesec dana,a ulje izvire na cilindru za dizanje i ispod ručica na razvodniku hidraulike.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,647
eh to izviranje ulja treba sanirati kako god znaš, a pada vjerojatno zato kaj nema dovoljno ulja u onom spreminku ispod zica...tamo iza čepa je i štangica za kontrolu ulja, malko provjeriti...:icon_wink:
za razvodnik nabaviti klingerit i izrezati brtvu u kućnoj izradi pošto je skoro nemoguće kupiti original ili ako je problem u samom razvodniku treba zamijeniti one plastike ispod poklopca, a za cilindar postoji set brtvi...ili ga skineš i nosiš majstorima...
 

Fliper

Član
Tu od
6 Lis 2013
Poruka
51
eh to izviranje ulja treba sanirati kako god znaš, a pada vjerojatno zato kaj nema dovoljno ulja u onom spreminku ispod zica...tamo iza čepa je i štangica za kontrolu ulja, malko provjeriti...:icon_wink:
za razvodnik nabaviti klingerit i izrezati brtvu u kućnoj izradi pošto je skoro nemoguće kupiti original ili ako je problem u samom razvodniku treba zamijeniti one plastike ispod poklopca, a za cilindar postoji set brtvi...ili ga skineš i nosiš majstorima...

Hvala Darijus,probat ću.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Prepakivanje razvodnika teško da može pomoći u problemu padanja hidraulike , ako razvodnik nije dovoljno dobar džaba ti dihtunzi
Cilindar je već druga priča


@vica , nemoj se džaba zamarati sa tim španerima na produženi di bolcnića , to ima da polomi kao pereca
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
poluosovinu malo teze ce otkinuti. iz jednog je parceta i stize do bocnog reduktora samo koliko poluga prodje. e jedino sam mislio da jos napravim deo koji ce se srafiti na plocu reduktora a da se drzi i za osovinu [bolcn].cisto da ojacam da osovina manje klima. nemam nikakve lance a nemogu bez ista nakaciti neki prikljucak jer seta previse .samo upola da smanjim hod poluga cisto kao granicnik .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Džaba što je poluosovina ima da je prekine kao dlaku u tom položaju
 

Najnoviji postovi

Na vrh