• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
evo...konacno ...napokon ili kako god zelite, ior moj vlatko dosao na redu da se otvori i konacno vidi zbog cega pada pritisak ulja.mislio sam odvozati traktor do majstora,al on je rekao da izvadim samo motor i odnesem kod njega.tako sam i uradio.bojao sam se kako cu to,jer nemam iskustva uopste stim,al sve islo neverovatno lako.smesten je na auto prikolicu i odvezen u garazi kod majstora.nek ga polako radi,i onako mi ne treba preko zime.a i majstor ide na posao,tako da ne radi bas privatno jer nema vremena...al mene nije mogao da odbije pa slozio se da mi to sredi.inace jedan od najboljih.bio dugogodisnji mehanicar u poljoprivrednoj zadruzi,a sad radi na odrzavanju mehanizacije u rudniku mermera.
pa...kad ga rastavi,videcemo sta ce trebati da se menja...al kako on predpostavlja,najverovatnije lezajevi na radilice...mozda i sto sta drugo,al to kad se rastavi.
DSC00121.jpg

DSC00122.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Osovina je čelična, podnosi opterećenje na uvrtanje - uvijanje, ali na tzv. smik ili odrez kod naglog trzaja bih mogla puknuti.
Mislim da ti je bolje uzeti obično puno željezo i istokariti.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pozdrav Strongboyy ,pa gde si covece zabrinuo si me da sam potegao pitanje za tebe. znaci stigao vlatko na red kao i moj .sad cemo obojica traziti gde mu fali srcanog pritiska. znam ja sta ova i kako poluosovina trpi samo sto znam da i krivi se na opterecenje pri udarcima . jako retko puca cak taj slucaj nisam jos uvek video.ovde bi mogla ukriviti ili puci zbog poluge sto je na kraju spanovanje. samo sto ce doci ucvrscenje i na drugoj strani. e samo tu moram smisliti nacin od onog sto imam da napravim
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Evo nekoliko slika reparacije volana, nisam slikao kad sam skidao itd. jel su mi ruke bile masne, na slikama je gotova osovina volana - navarivana pa tokarena (izvučena u nulu), piksne već istokarene - ubačene u kučište i napravljen kanal u piksni za mazalicu (koje nema serijski). Ovih dana ću sastavljat pa cu slikati sve kompletno!

IMG419.jpg

IMG421.jpg

IMG422.jpg

IMG426.jpg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
e da, to je onaj model s tri mjenjača, kakvog ima i moj vujac...živa pizdarija za raskopat volan, moraš skinut i mjenjače...:mad::
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
E nije toliki problem skidati kuciste poluge mjenjaca, kad sam skidao centralni mjenjac izbacio u neutralno, gornji mjenjac (brza - sporija) u brzu, a poluga za naprijed nazad ubacio u naprijed i samo izvukao sve. Tako sve namjestim kad budem vracao i on samo upadne. Meni su gore sitnice za skidat, kao sto su polugice gasa, gornjeg mjenjaca, podnicu, cijevi hidraulike itd...
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
znači ovaj nema ulje u kućištu nego mast :icon_scratch:mislim da je kod mene ulje pa tri ručice mjenjača ovi rusi su stvarno iskomplicirali neke stvari na vladiki prvi put čujem da ima model sa tri ručice mjenjača
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Ja nemam mast u kucistu mjenjaca, nemam nista prakticki zato smo napravili kanale u piksni i izbusili kuciste i piksnu i ubacili mazalicu ubiti ima ploca koja pokriva mjenjac sa otvorima za poluge, e sad ulje iz mjenjaca dodje do kucista volana samo kroz tih par rupa, ali on povremeno baci malo ulja i nije dovoljno podmazivanje pa se piksne i osovina trose, noviji t25 ima kuciste volana ispod satova (table) i ide ulje za podmazivanje u kuciste, to je odlicno.

Da, moj ima tri rucice, i serijski ti modeli nemaju blokadu, vozim i t25 sa kockastom haubom ali mi je ovaj stariji lakse vozit.
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
znači ovaj tvoj je prva serija t 25 moj je 79 godište ima blokadu i dvije ručice mjenjača
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Moj je 1973 godiste, moj bi trebao biti prva serija t25 koliko sam ja upoznat sa t25, na haubi pise bt3, po cirilici to znaci vtz, taj sa dva mjenjaca je novija serija, ima razlike podosta sto se tice limarije, nesto sitno mehanike, i noviji ima par ks vise, ali u to neulazim.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
da te 73god je prelazna serija starog na novi tip. tad je i u harkovu pocelo sklapanje htz T25. skoro isti ali ima nekih sitnica u delovima razlike. sa 3 palice menjaca je najlakse saltati. mozda izgleda komplikovano ali je prosto. ja sam danas nabavio celu nadgradnju od novijeg A2 serije.blatobrani i cela konstrukcija sa plocom napred . da se lakse napravi kabina i zatvori .
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Volan je kod starijeg tipa nizi, visa niza brzina sa lijeve strane volana, to mi se svidja, jedino je cudno sto je gas uz polugicu mjenjaca naprijed nazad pa kad ides u rikverc smeta malo nozi ali ja sam je pomjerio udesno, samo da jos prebacim blok komande hidraulike desno pored sjedala i onda milina, nema vise saginjanja.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
betmen, ono s mazalicama nebu dobro...išla ti bude mast u getribu, a tamo joj nije mjesto...kak veliš, dvojica lako ugrade mjenjače i volan nazad, ali obzirom da uvjek neki vrag zacvika obično se hermetika obriše pa slini pod nogama...
na tog vladimira si ugradi šperu,nije punu posla a vrijedi mu zlata... moraš cijeli desni (gledano odotraga) reduktor njegov bacit i stavit od novijeg tipa, i onda još kroz poklopac getribe gurnut šperu...
i ti modeli se rado propinju, nešto su konstrukcijski duži od novijih tipova...za jedno pol prvog kotača...
hidraulika je na lijevoj ruci, dakle sa lijeve strane volana (predočite si svi koji to imate na "standardnoj" desnoj strani)...
inače solidan stroj u dužno poštovanje...moj ga vujac nebi mijenjal za noviji tip, al nebi ni ja noviji tip mijenjal za njegov...
i nešto je brži na cesti od mojih...ne puno al dosta da me znatekaj...:(envy):
eto originalnog bt3 znaka na čelu haube...
pb240026.jpg


a evo i kak je riješena špera...momenat slikanja identičan betmenovom, volan je bio na reparaciji...
pb240023.jpg


pb240021i.jpg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
evo ga i cijelog, nije neka slika...bit će bolje...
kabina od malog mede pripasana, ali hauba je morala biti dignuta u zrak nekih 15-20 cm da popuni rupu ispod stakla, pa izgleda robustnije nego originali...:eek::

pb240020.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Ja se ubijam idejom da prednji kompletan diferencijal sa prednjom vučom uglavim na vladimirca jer relativno jeftino do njega mogu da dođem od T40ke
Ali izgleda da je to malo teži poduhvat
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Da znas da sam i ja o tome razmisljao duze vremena.
Da je doci do t30 koji ima serial prednju vucu, pogledati gdje tocno ide izvod za prednju vucu, jel je isti zupcanik u mjenjacu koji pogoni izvod, na istom mjestu izrezat na t25, cak mislim da t30 ima istu ili slicnu prednju vucu kao t40, mozda razlika u omjeru, jel t40 ima zadnje felge 38 coli a t25 28 coli, tad bi trebao drugaciji zupcanik u izvodu, prakticki iskopirat od t30.
Kako si ti zamisljao?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Pa prednji diferencijali nisu isti do T30 i T40 , a isti su na T30 i 2048 , u 2048 je izvod ispod mjenjača , vjerovatno uzet sa velikog zupčanika diferencijal
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
DARIJUS - vidi što se tiče mazalica - masti u mjenjaču mislim da neće predstavljati problem, par grama u 11 l hipenola, a puno će značiti za volan. Ipak je to rusko vozilo :cool2:
Blokada mi je slijedeća, pošalji još slika ako imas.
Propinjanje nisam primjetio jel imam original prednje utege kao tri polumjeseca spojena u jednu cjelinu, i po potrebi ih nabacim ali tada je teži na volanu (kao što sam rekao po potrebi).
Koliko mogu vidjeti iz slika svaka čast majstorima na trudu. E daj mi reci koliko imaš razmaka između prednjeg stakla i volana, pošto je tim modelima volan više iza pa onda ima puno razmaka i dali si sjedalo morao pomjerati naprijed zbog zadnjeg stakla. Vidio sam puno pokušaja "nabacivanja" raznoraznih kabina na te starije modele ali ova je sjela kao kec na desetku.
Ja sam na svom okrenio "srce" zadnjih felgi - tako da su mi unutrašnji krajevi guma sada u istoj ravnini, podesio klirens na donji položaj, sjedalo je donji dio uredske stolice sa naslonima za ruke zašarafljeno na postojeci lim sjedala (mekano):icon_e_wink:, puno je stabilniji i udobniji za vozit.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
pa prvo staklo je prilično daleko od volana, imaš pravo, ja ovak krakat kad idem na njega ustvari prekoračim volan...:(giggle):
budem si dal još malo truda pa ga poslikam iz drugih kuteva, moguće i u kakvom poslu (makar su to rijetke operacije)...najprije šumi...jer vitlo mu je sad glavni priključak.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
evo malo da sredim vlatka pa sam nabavio celu nadgradnju lima. od novog tipa posto su kod mene kratki blatobrani pa voda leti svud.
i586.jpg
[/IMG]
 
Na vrh