• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Kod mog drugara je bio u pitanju onaj ventil sa oprugum što se na njega kači cev , znači na sekciji pvp ima takva dva ventila njemu je jedan bio zablokirao , proveri njega samo pazi da ne pogubiš opruge
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
@savoris
Ako ti Savo ne znaš, ne znam ko zna. Ajde molim te, zakaj boš pumpa ne baca na jedan cilindar. kod nas bošistima baš ne mirišu ruske pumpe.Vjeroval ti ili ne vladek pali samo na jedan cilindar i ide. Istina da je puno slabiji, al je podigel plug i dovlekel se iz oranja.



otpoji lajtunge i zaverglaj pa vidi dal ide gorivo na obje dizne , usput pogledaj na koji cilindar radi pa čemo onda dalje .....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,709
:Ne znam kolko ti se isplati zaj..avat s tim. Kupiš auspuh za 200tinjak kuna pa dok ide. Uzmeš onoga za c-335 i vozi.:icon_fU:

ja sam imal na svom auspuh od torpeda, vjeruj mi da to tuče koda sve lonce u kući baciš s prvog kata...nema do origigi ruskog...
čak i onaj ruski prema dolje okrenut je bolji od nekih pripasivanja kaj sam probal...
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Imam ja taj prema dolje, ali udara u glavu ko šampanjac...još ako si u uskoj ulici svaki takt čuješ - kao da je sama cijev ( valjda pregrade progorile, 40 godina nije dirano) ako mi ovo neuspije -15. je vašar u Šidu pa lagano na pazar...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moj ima auspuh dole i oblozio sam spoljni lim samo zbog par rupa i sasvim normalno se cuje. prigusivac jos u redu a originalni. mozes i onaj gore kupiti nov pa da se dernja da ogluvis. sve zavisi dal je original ili skart. po pravilu bi trebalo da pravi neki otpor koji bi odgovarao tom motoru. prepravke su vrlo cesto kontra produktivne. sto se tice rada na jednom klipu treba ispitati prvo i dizne i dal baca gorivo na obe cevi dizni ili je nesto u vezi jednog cilindra kako nevalja.ako izgubi kompresiju isto se ponasa sem sto naftu baca na obe dizne. moze se desiti i da je jedan element zakazao ili nesto upalo pod njega . napamet se nezna nego redom.moze se desiti i da baca naftu na obe cevi sem sto na jednoj nema dovoljan pritisak pa nemoze probiti diznu.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
366
napukla mi je grana na vladimircu kod drugog cilindra stvarno malo možda 2cm al piri tuda, jel se može to nečim zamazat čisto da nepiri dok nekupim novu, vario je nebi
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
@savoris
Ako ti Savo ne znaš, ne znam ko zna. Ajde molim te, zakaj boš pumpa ne baca na jedan cilindar. kod nas bošistima baš ne mirišu ruske pumpe.Vjeroval ti ili ne vladek pali samo na jedan cilindar i ide. Istina da je puno slabiji, al je podigel plug i dovlekel se iz oranja.
kao što su već rekli provjeri dali ne baca pumpa ili ne probija dizna
kako sam skužio vtz ima distribucionu pumpu; da je nešto u vezi s elementom prnulo nebi palio ni taj jedan
ne znam kakav je rasteretni ventil unutra, na slici u katalogu čudno izgleda, moguće da je on zaglavio
jednom sam na džeti mijenjao gumicu na hidrauličnoj glavi, pumpa ostala suha, prilikom ozračivanja jedan nije htio da baca, sve dok nisam otpustio adapter na koji se šarafi cijev visokog pritiska nije htio bacat gorivo, nakon otpuštanja je procurilo, sve pošarafio i radilo je normalno......pravac u pičarenje :8):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
napukla mi je grana na vladimircu kod drugog cilindra stvarno malo možda 2cm al piri tuda, jel se može to nečim zamazat čisto da nepiri dok nekupim novu, vario je nebi

Ja sam zamazivao nekom jednokomponentnom smjesom koja se prije ugradnej izgazi u rukama dok ne postane vruća , to drži prilično dobro , nije svemoguće
Mazao sam i običnim silikonom za veće temperature , to je kraćeg vijeka ali može da se preneseš pošto je najjeftinija opcija

Sve to nije dugog vijeka jer dvoklipac motor čuda čini na izduvnoj grani :icon_eyes:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako je sira pukotina bez varenja jok. kompresija i temperatura cine cuda. najlakse malo obrusiti i sa co2 navariti. inace sta god se stavi garez i pritisak iznutra izbace sve.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
@Betmen nisu ti daleko Vinkovci, u Gibnju imaš sve, ja sam tamo između ostalog kupio i ispušnu granu.
Mislim da ti je bolje kupiti dio u trgovini nego na vašaru.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Skoro pa isti vrag , rijetki su oni koji imaju originalne dijelove , jednostavno nema ih u nabavci niti legalno niti ilegalno
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja znam da sam kupio auspuh za mtz 82, u mađi za 180kn, a kod nas je bio 360kn, u vukovaru u jednoj firmi koja se zatvorila, a prodavali su djelove za sve ruse, i nešto poljo mehanizacije......
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Vidi kupio bi da znam da je kvalitet drugačiji, sve to kod nas je iz Mađarske - Srbije i šta ja znam od kuda - sve je to mala privreda (kopija). Da kupujem, bolje otici u Šid za upola novaca kupiti isti kao u Gibnju ili u Vukovaru. Ako mi se nesvidi taj (kopija) možda nać oriđinale polovni dobar... :(think):
@vica Imam kuci dva oriđinale auspuha sto idu prema dolje, nemaju niti jednu rupu niti su nagoreni. Ali kod njih mi smeta jel su glasni (kratka prirubnica - odmah "lonac" i kratka cijev poslije) ovi prema gore imaju dužu prirubnicu bolji "lonac" i duzu cijev na kraju pa su tiši, ako griješim ispravite me.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Tiši su samim time što ''udaraju u nebo'' a ne na stranu
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
@ Darijus,nemogu otvorit sliku pa nevidim o čemu se radi

Što se tiče auspuha,svoj sam kupio u Konit-Kožar Vrbovec,radi po mjeri i zelji,mene dosao 120kn,naravno okrenuo ga gore

Stavio sam nosače za spanere,dao sam potokarit od pločevine,

nazovi 091 628 3964
Poljomehanizacija u Jastrebarskom...gazda Lovro...pa buš točno znal..

"Gibanj" Vinkovci, šalju poštom.
Mislim da sam platio 16 kn, e sada ne znam dali komad ili par - nađi broj i nazovi.

Vidim da je prvi uredio Savo,a drugi Muha,jel sad od nove godine slobodno reklamiramo?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Vidim da je prvi uredio Savo,a drugi Muha,jel sad od nove godine slobodno reklamiramo?
Samo smo citate brisali ili popravljali.
Da bi pomogel u lakšem i jeftinijem nabavljanju djelova uvjek si mogel i možeš reklamirati :icon_thumright:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Morate razlikovati reklamu od informacije , ovaj način pominjana nekih subjekata je sasvim ok , to je razmjena informacija i pomoć
Reklama je nešt' malo ''agresivnija''
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Danas smo završili sa auspuhom tj. cijevi umjesto auspuha... majko mila, tuče kao sretan... :(: Svaki takt cujes, kao da je samo grana! Onda smo ubacili lonac (onaj protočni od auta) i duplo manje se čuje. Sada tuče slično kao onaj mali. Još treba napraviti ispod nove prirubnice nosač koji će držati cijeli auspuh, jel cijeli ima cca 3-4 kg! Evo i par slika...
 

Prilozi

  • IMG450.jpg
    IMG450.jpg
    53 KB · Pregleda: 219
  • IMG453.jpg
    IMG453.jpg
    63 KB · Pregleda: 210
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh