• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

D

djuro

Guest
Re: Vladimirec

dudo 85 ,odakle si i koliko bi kostala ta kosa sto ti ,,smeta,, u garazi?
 
D

djuro

Guest
Re: Vladimirec

djuro kaže:
dudo 85 ,odakle si i koliko bi kostala ta kosa sto ti ,,smeta,, u garazi?Moze li da se kaci na vladimirca?
 
D

DADAC

Guest
Re: Vladimirec

suvaga kaže:


nema tu price,baksuz je baksuz...i sa blokadom i neceeee...da sam imao nove ume i bolje izasao bih ali sa ovim celavim nista...ferguson 539 nije mogao ni da me pomeri i onda sam morao otici po belarusa 82 koji me je iscupao,komplet kompoziciju bez problema...cak ni ovaj drugar i jos njih 5 sto je selo na prednji kraj prikolice nije mi pomolo da izadjem iz dunava :shock: .ej ljudi,imam jedan problem.pre nekih cetiri meseca menjao sam druk lezaj na vladimircu i kupio sam na najlon pijaci u novom sadu ruski.jebes i ruski druk lager kad posle cetiri meseca eno0ga dere se i susti samo cekam kad ce zastopati.moze li da se kupi druk lezaj neke druge marke,nemacke ili tako nesto koji ce pasovati na vladimira,da nemoram svakih 4 meseca traktor na pola :roll: .


a jesi li druk ležaj "prokuhao" u litijevoj masti?

kad sam ja svog mijenjao, dobio sam ga bez masti unutra, i još je k tome šuškao kao da ima pijeska unutra.
onda sam ga najprije ispirao u benzinu, a zatim ga stavio u lonac ugrijane litijeve masti da ova uđe u njega, i takvog montirao na traktor. nikakvih problema nakon toga nije bilo....
 
S

suvaga

Guest
Re: Vladimirec

ma nisam ga kuvao ali sam nabio u njega shelove kvalitetnije masti i to dosta sam uspeo ugurati unutra..ali nevredi,enoga susti i muka me hvata kad pomislim a ga moram na pola ponovo...ma videcu ako uspem da nabavim neki kvalitetniji lezaj,ovaj ruski je propao u rekordno9m vremenu...prvi fabricki je izdrzao oko 3500rh a ovaj sto sam menjao ni 100rh :scratch .
 

makyzg

Novi član
Tu od
16 Srp 2009
Poruka
23
Re: Vladimirec

traktor vladimirec ltz 55A, 94god:
traktor ima servo i na mjestu se jako teško okreće u vožnji ide pa jer ima di da se to poštela?? i kaj bi se trebalo pogledat, uglavnom kaj bi to moglo biti..i jer ima di za kupit il kopirat knjiga za taj traktor jer imam na ruskom samo :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

majku mu njegovu i meni se cuje druk lezaj neki dan sam primijetio
ja kako sam vidio u knjizi da je taj lezaj sa mjerama 85x125x24 jel to klasicni kuglicni lezaj ili je nesto zajebanije ?
znam da se moze zamijeniti samo lezaj u kucistu ali neznam koji je :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

pazi majku mu i svemocni ameri vole ruske trktore :lol:

 
C

creborn

Guest
Re: Vladimirec

Pozdrav ljudi.

Ajde d ane otvaram novu temu.. nego da vas tu pitam. Imamo vladeka jos od 79te i meni je traktor super.. kad se naviknes na muhe.. nema sta nemoze...
Uglavnom...nismo imali neke kvarove.. osim generalke prije 10 god.. i to samo zbog djedove krivice koji je tanjurao bez ulja...

manje bitno.. sad je zadnjih dana poceo zaletavat u leru. Dakle kad je slabi gas onda skoro crkne.. pa ga centrifuga digne,.. pa ped gas padne.. pa opet poleti.. na jacem gasu je ok.

Filteri su novi, mrezica na boshpumpi neka (stari danas cackao) cista.. nema kaj nismo probali

Neznam jedino jel stari probao stelat minimalne okretaje na pumpi. Reko nam neki majstor da oso rotor boshpumpe...
nova je 2500kn.. a posto nam je to drugi traktor.. malo nam skupa investicija.

Jel ima kaj da se da napravit a da nimo probali... ne dimi ni nist.. samo se zaletava u ler gasu....
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: Vladimirec

creborn kaže:
Pozdrav ljudi.


manje bitno.. sad je zadnjih dana poceo zaletavat u leru. Dakle kad je slabi gas onda skoro crkne.. pa ga centrifuga digne,.. pa ped gas padne.. pa opet poleti.. na jacem gasu je ok.

Neznam jedino jel stari probao stelat minimalne okretaje na pumpi. Reko nam neki majstor da oso rotor boshpumpe...
nova je 2500kn.. a posto nam je to drugi traktor.. malo nam skupa investicija.

Jel ima kaj da se da napravit a da nimo probali... ne dimi ni nist.. samo se zaletava u ler gasu....

Pozdrav creborn!

I ja pretpostavljam da je otišao centrifugalni regulator,
a možda su brjegovi na osovini pumpe dosta poderani.

Moj ti je savjet da odneseš "boš pumpu" dobrome bošisti da ju stavi na probni stol i da ju proba servisirati,
a i ujedno će ti najbolje znati objasniti u čemu je problem i dali se da kvar riješiti ili
treba novu "boš pumpu".
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

ma kakva nova pumpa , lakse ti je da se naviknes na to zalijetanje koje ustvari nicemu ni ne smeta , i kod mene se malo zalijece ali mi ni ne smeta
taj problem se moze ublaziti ako se zamijeni ulje u bosh pumpi , izlij to staro i naspi novo do prave mjere , meni je pomoglo , nisam probao sa malo guscim motornim uljom mozda bio veci efekat
malo mu dodaj ler gasa na pumpi , to su ti ona dva vijka ispod jedne plasticne kapice sa gornje strane , jedan je MIN.RPM a drugi MAX.RPM

ja moju nosio bosh majstoru u Sremsku mitrovicu cuveni majstor za ruske pumpe Petar Gas i cojek mi nije to rijesio
ocu da kazem da ces zalud bacati pare po majstorima
 
C

creborn

Guest
Re: Vladimirec

hvala na brzim odogovorima.. al ovo zalijetavNJE NIJe malo.. nmogu nist radit u leru... cak nije ni ler.. nego malo brzi gas.. probat cu rijesit sa min obrtajima
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

e ako je to toliko izrazeno ne vjerujem da ces rijesiti sa pomijeranjem ler gasa na gore :scratch
ipak prvo probaj sa guscim motornim uljem , nista te ne kosta , meni je pomoglo ;)
 
Z

zeljkohancic

Guest
Re: Vladimirec

Pozdrav Savoris.
Molim te još koji podatak o bosch pumpi;čemu služe svi oni vijci na njoj,trebam li i kada i kakvo ulje promijeniti u njoj ,(KAKO???)...?
Usput, da se zahvalim na hrpi korisnih savjeta i ideja koje nalazim na forumu a hrpa ih dolazi od tebe. MAJSTORE!!!
I još jedno pitanje: da li bi se mogao napraviti reduktor od alnasera?
 
C

creborn

Guest
Re: Vladimirec

reduktor od alnasera? bi... ali uz jedan vazan detalj.. nikad nebi smio pokretat motor bez opterecenja...

alnaser ti je manja verzija motora koji ti pokrece one zelne izel lokomotive.. ako s ene varam serijski istosmjerni motor (ostali su paralelni.. ili obratno.. manje bitno). Oni ti imaju zanimljivu karakteristiku da im okretni moment raste sa povecanjem opterecenja.. dakle sto im teze vrtit to su oni jaci... upali alnaser na prazno i namoti ce se rasirit i zacvikat jer motor ima tendenciju da se vti beskonacno brzo jer nema opterecenja.. dakl emoze reduktor.. ali samo pod teretom...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

a nemojmo preuvelicavati moje skromno znanje ;) mozda i neznam nesto mnogo ali ono sto znam ne krijem :roll:

a cuj nema se sta stelovati na pumpi mnogo mozes po svojoj volji podesiti min. i max. broj obrtaja , mozes jos i na regulatora gasa dodati ili oduzeti snage (potrosnje) , sto mozes a i ne moras uraditi , zavisno koliko imas iskustva (a i muda) :lol: i kod mene se zalijece na leru a posto imam jednu staru pumpu rezerve i bas sam je veceras rasklopio i malo studirao ne bih rekao da tu ima sta da se potrosi , gledajuci njenu konstrukciju rekao bih da je uzrok kvara to sto ona polugica koja je izvrsna prema elementu pumpe (stoji iza onog polkopcica sa prednje strane sto ga drze 4 vijka) moze da se vrati previse i kada motor dodje do skoro gasenja regulator gasa opici mngo vise i onda se motor zaleti
kao prvo ni ja neznam bas pravilno da se izjasnim al imam osjecaj da znam sta ga zeza

znaci po mome misljenju trebalo bi na toj polugici (ima tu mogucnost stelovanja) da se podesi da letvu elementa ne vraca poliko prema minimalnom broju okretaja i onda bi bilo OK , tada regulator ne bi "opaljivao" , ja cu to uskoro cackati na mome pa ci ti javiti rezultate , jer kao sto rekoh imam jednu pumpu u rezervi a iako nesto zajebem nikada mi nije kasno dati 20tak evra koliko kosta regliranje
ALI JA MISLIM DA SE TAJ PROBLEM NEMOZE RIJESITI NA ISPITNOM STOLU posto on nema motor koji je spreman da se zalijece , nego ima odredjeni broj obrtaja koji mu ti zadas
ja sam bio prisutan kada je covjek stavio moju pumpu na ispitni sto i podesavao je , znaci stavio sam mu naglasak na to da se motor zalijece ali mi je on rekao da on to nemoze vidjeti na stolu
eto raspisa se i ja :oops:

a kakav reduktor na anlaser da stavis :scratch u koju svrhu
evo creborn ti je to lijepo opisao , ti rotori pocnu da sami sebe "preticu"
 
Z

zeljkohancic

Guest
Re: Vladimirec

Uf,puno podataka o štelovanju,pričekat ću da ti to središ pa "pokupit" tvoje znanje. NIsi ništa napisao o ulju u bosch pumpi i zamjeni.
O reduktorima i vitlima:sviđa mi se tvoje vitlo naprijed na Vladimircu,imam alnaser od auta,imaš li možda savjet kako ga upotrijebiti da napravim slično tvome vitlu.
I da te još malo hvalim:lamelu sam promijenio prije par mjeseci( dobio desetak savjeta) i tek nedavno kad sam skidao hidrauličnu pumpu shvatio sam zašto si mi ti savjetovao da ju skinem prije montaže lamele. BIO SI U PRAVU,SKIDAM KAPU MAJSTORE !
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

ja sam prilicno ubijedjen da se to steljuje ovdje

al sutra ima da cackam po tome ako nadjem vremena , posto sam rasturio rusa a danas sam nabavio dijelove , sutra nosim glavu na ravnanje i frezovanje ventila
pa dok je ne urade valjda cu naci vremena da malo procackam po pumpi :roll:

a cini mi se da ti je neko drugi rekao da skines pumpu , ja sam bio (i ostao) pri tome da je lakse nataknuti korpu i lamelu na spojnicku pa onda pritjerati motor i na licu mjesta zasarafiti korpu

a sto se tice mini vitla :scratch trebala bi ti malo veca redukcija posto je velika brzina rotora ;)
ne bi se to moglo spakovati u razumnu velicinu , a i ti anlaseri imaju i problem sa duzinom rada , griju se brzo
hidraulika je neumorna , baci se ti u potraznju hidromotora kao u mene , ja danas bio u rumi na vasaru i takvi hidromotori se krecu oko 30tak evra , jedino je malo skakljivo sto ih nemozes isprobati ali onako od oka se moze prepoznati valja li ili ne
moj hidromotor ima redukciju u sebi i ja sam samo dodao jos 1:4 i radi savrsenstvo jedno
 
Z

zeljkohancic

Guest
Re: Vladimirec

Creborn,vidio sam to na jednom kamiončiću vučne službe,alnaser+zamašnjak=vitlo. Izgledalo je jako aljkavo sklepano,ali valjda funkcionira. Pa sam vas mislio pitati za mišljenje.
Savoris pojma nemam o hidro motorima,tako da bi mi netko mogao podvaliti i komad željeza! A s kojeg stroja je taj tvoj,ako je to uopće i bitno. Po čemu to uzimaš,protok?,snaga?..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Vladimirec

zeljkohancic kaže:
Creborn,vidio sam to na jednom kamiončiću vučne službe,alnaser+zamašnjak=vitlo. Izgledalo je jako aljkavo sklepano,ali valjda funkcionira. Pa sam vas mislio pitati za mišljenje.
Savoris pojma nemam o hidro motorima,tako da bi mi netko mogao podvaliti i komad željeza! A s kojeg stroja je taj tvoj,ako je to uopće i bitno. Po čemu to uzimaš,protok?,snaga?..
pretezno uzimam od oka , tesko je to za racunati , valja ga otvoriti pa predihtovati pa trista cuda
ja ga spojim na traktor vidim broj obrtaja i onda smisljam na sta da ga stavim

zavisi koliko mislis da koristis to cudo , kolektorski motori nisu za dugotrajan rad opet kazem hidraulika je neumorna
a kao sto rekosmo bilo bi to glomazno i neprakticno trebao bi staviti i sistem za odmotavanje tesko bi rijesio kontra smijer u anlasera , ne kazem da je nemoguce ali imao bi trista jebada dok to uradis
ja sam u rumi na vasaru vidjao jednu vrstu hidromotora , ima ih mnogo znaci da su od neceg poznatog raspitat cu se od cega su pa cu ti javiti , ja neznam sa cega je ovaj moj posto sam ga nasao na otpadu starog gvozdja :roll:

ali da ga ***** ko ce to da spakuje sa anlaserom u ovoliko ;)


e sad ono sto zeza i tebe i mene
nisam nista uspio sa zalijetanjem vladimirca da rijesim , probao ali bez uspijeha
ali sam makar par stvari naucio , recimo ne mora da znaci ako ti je pumpa puna nafte da je otisao element , to moze da se desi i ako ode neka od gumica koja razdvaja komoru sa naftom i uljem

a ajd makar da utvrdimo to kako se ijenja ulje u njoj
prvo odvij sva tri vijka oznacena brojevima
tecnost iz pumpe ce da ti se izlije na vijak 3
nakon sto tecnost izadje zavrni vijak 3 i nalijevaj uljem u rupu 1sve dok se ulje ne pojavi na rupu 2
nakon sto visak ulja koji si nasuo izadje zavrni vijek 1 i 2 i gotovo

znaci vijak
1 sipanje ulja
2 kontrola nivoa ulja
3 ispustanje ulja

eto makar to za sada
 

Najnoviji postovi

Na vrh